Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt do oglądania Hotbird i Astry na nc+ (zez/monoblock)


syncro0
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Od razu powiem, że jestem laikiem w sprawach RTV i prosiłbym o pomoc.

Kończy mi się umowa z CP i chcę wziąć NC+ (podstawowy pakiet za 40 zł i zwykły dekoder box+)

Chciałbym oglądać F1 na RTL i z tego co wiem to na standardowej antenie kupionej od NC+ (tej za 79 zł) takiej możliwości nie mam i muszę sam zaopatrzyć się w sprzęt do odbioru Astry.

Jeżeli to istotne to mój telewizor to Panasonic G30 46".

Wiem, że jest możliwość ściągania Astry i Hotbirda przez zez i przez monoblock, jednak nie wiem co byłoby w moim przypadku lepsze i nie wiem czy wziąć tę antenę operowaną przez NC+ czy kupić we własnym zakresie antenę przystosowaną do zez/monoblock (zakładam że moja obecna antena, stara 60cm od wizja TV, jest zbyt mała).

Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Antena 60cm wystarczy do odebrania RTL z Astry (odbierałem [południowa polska] na polsatowskiej antenie astre na układzie "zezującym"). Zakupić odpowiedni uchwyt "zez" pod antenę, konwenter z wąskim promiennikiem i Diseqc 2x1. Monoblock odpada przy antenie 60cm.

 

Poczytać sobie wątek: Rozbudowa o zeza lub zezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Astra 19,2 ma dość mocny sygnał i przy dobrym ustawieniu układu zezującego nie powinno być problemów z odbiorem sygnału. Wiadomo, że lepsza jest większa czasza dla większego zysku sygnału. To już zależy od Ciebie czy kupisz nową antenę i wykorzystasz stary konwerter do nowej instalacji, czy tak jak pisałem wyżej. Z doświadczenia wiem, że na antenie 60cm zezując na astre da się odebrać.

 

PS: Na Twoim miejscu jeśli ta antena to 80cm i z konwerterem za 79zł to wziąłbym ten zestaw wykorzystał stary konwerter, kupił odpowiedni uchwyt, przełącznik diseqc 2x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena 60cm będzie działać z zezem nie ma znaczenia, że jest polsatowska.

Jednak oczekuj przerw w odbiorze w złą pogodę.

Znajomy ma taki zestawik z zezem, zwykłymi konwerterami, przełącznikiem DiSEqC i jest OK.

Jednak on ma dekoder wyższej klasy i zawsze miał lepszy zasięg, a te co "dają" w ofertach to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy podpisywaniu umowy z NC+ wezmę za 79 zł antenę 80cm z konwerterem, dokupię uchwyt zez i przełącznik diseqc, i ze starej anteny z wizjiTV przełożę stary konwerter do nowej anteny. Tym sposobem nie będę musiał kupować drugiego konwertera do zeza.

Tak chyba będzie najlepiej, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie idealnie, przy czaszy 60cm trzeba trochę się nagimnastykowac żeby wyciągnąć max jakości sygnału z małej anteny. Przy antenie 80cm zakładasz uchwyt z konwerterem, przy centralnym konwenterze na hotbirda, (patrząc zza anteny układ zezujący po prawej stronie) podłączasz diseqc, prawidłowo ustawiasz porty w dekoderze i wszystkie transpondery będą napewno działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, podepne sie pod ten temat

Zakupilem monoblock inverto black i cos nie moge ustawic astry, mianowicie

mam nc+ i monoblock zlapany za lewe oko patrzac zza anteny

i po podlaczeniu kabla w prawe oko nie moze mi wyszukac kanalow astry

1 dekoder mam pvra a 2 gi niezalezny w ktorym chce tylko astre

moze to kwestia czaszy jest ona paraboliczna 80 w pionie srednica 80 w poziomie 70

dodam ze jak podlacze kabel w oko astry to nc mi dziala bez problemow wyglada to jak bym mial 1 konwerter

prosze o pomoc w konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter ma dwa zlacza? To oznacz, ze kupiles monoblock twin. I bardzo dobrze bo masz pvr. Ale to nie oznacza, ze jedno zlacze to lewe oko, a drugie to prawe. Oba zlacza odbieraja z obu, to czy lewe czy prawe decyduje protokol diseqc. Szukaj w dekoderze ustawien anteny i slowa diseqc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to ok. Chodziło mi generalnie o to, że w konwerterach twin (z dwoma wyjściami F) żadne z nich nie jest w żaden sposób uprzywilejowane, a tym badziej, żadne z nich nie jest na oddzielnego satelitę. Każde z tych złącz może odbierać Astrę lub HB, a decyduje o tym sam odbiornik protokołem diseqc. Jeśli to konwertej kupiony w Polsce, a nie w Niemczech, to powinieneś w odbiorniku znaleźć ustawienia diseqc i ustawić HotBird na Port 1 a Astrę na port 2. I wówczas ten dekoder będzie odbierał oba satelity i sam zdecyduje, kiedy się na nich przełączyć. To samo robisz na drugim odbiorniku, który działa niezależnie od pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Zainteresowałem się modernizacją anteny pod Astrę. Mam Corab 80, konwerter Inverto Blac single, tuner samsung dsb-h370-Cyfrowy Polsat. Mój telewizor też posiada tuner DVB-S/S2 (nie wiem, czy to można jakoś wykorzystać w tym przypadku). Co wybrać, zez, czy monoblock? Jeżeli zez, to rozumiem, ze muszę dokupić drugi konwerter + uchwyt + przełącznik diseqc 2X1? Proszę o konkretne wypowiedzi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile kabli masz doprowadzonych obecnie?Jeśli zastosujesz monoblock single lub drugi konwerter+ uchwyt i przełącznik będziesz miał sygnał na jednym odbiorniku.Gdyby samsung miał przelotkę to wtedy mógłbyś podłączyć jeszcze tv.Natomiast jeśli miał byś dwa kable to wtedy można by zastosować monoblocka twin ,sygnał na tv i samsungu.Skoro tv posiada tuner DVB-S2,to ma też gniazdo CI.Można wtedy zastosować moduł CI Polsatu i mieć odbiór w tv.Skoro zamierzasz rozbudować instalację antenową,to zastanów się czy nie będziesz chciał kiedyś odbierać też w innych pokojach.Kupisz od razu odpowiedni konwerter,ewentualnie do tego multiswitch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obecnie mam jeden kabel, ale nie problem poprowadzić drugi. Tv oczywiście posiada gniazdo CI, ale narazie nie mogę myśleć o wymianie na moduł CI Polsatu, ponieważ w kwietniu aneksowałen na kolejne 15 mscy. W innych pokojach nie będę odbierał. Poczytałem trochę i bardziej polecają zez. Monoblocka łatwiej za to się ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@artsky, ja osobiście polecam Ci zrobić układ zezujący, wychodzi taniej i praktyczniej. Do zez-a wystarczy jak dokupisz konwerter np. Inverto, do tego przełącznik diseqc 2x1 DS-7021 Signal lub Axing SPU 21-02 i uniwersalny uchwyt konwertera zezującego. W takim układzie ustawisz precyzyjnie konwertery dla dwóch satelit, gdzie monoblock już nie daje takich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Electrix, chyba właśnie tak zrobię. Dziękuję za podpowiedź. Znasz może jakiś fajny poradnik, stronkę, gdzie mogę poczytać szczegółowo o ustawieniu? Ostatnio ustawiałem sam, ale z zez-em nie mam doświadczenia. Jeżeli chodzi o uchwyt, to ma być taki:?

http://allegro.pl/uchwyt-zez-drugiego-k ... 10794.html

Jak teraz mam dobrze ustawioną antenę, to będę musiał ją ustawiać od nowa, czy tylko doczepiam drugi konwerter na uchwycie i jakieś robię nim drobne korekty pod Astrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro masz antenę Corab to ten uchwyt jest zły.Musisz kupić podobny tylko z mocowaniem na rurkę,ten jest na prostokąt .Dostępny jest w Hollexie.Z montażem poradzisz sobie,anteny nie musisz ruszać ,zakładasz uchwyt z konwerterem,przełącznik trochę regulacji.Konwerter powinien być z lewej strony,patrząc z przodu anteny.Nie pamiętam jak ten samsung współpracuje z różnymi przełącznikami,bo zdarzały się kiedyś wybredne tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...