Skocz do zawartości

Instalacja TV/SAT w pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum mimo że przeglądałem je już od jakiegoś czasu :) Aktualnie jestem na etapie projektowania instalacji TV/SAT w pokoju 'telewizyjnym'. Założenie jest takie: dekoder z nagrywarką z dwoma wejściami(tak żeby można było jedno oglądać a coś innego nagrywać), do tego zrobiony "ZEZ" przy talerzu HotBird+Astra(2x Quad). W pokoju zastosowany będzie syste ramkowy(gniazda, włączniki, internet i właśnie RTV/SAT). Gniazdo RTV/SAT/SAT ma 3 wyjścia ale tylko 2 wejścia od tyłu(SAT oraz RTV/SAT). I teraz tutaj rodzi się pewna niewiadoma w moich rozmyślaniach :) Ja to widzę tak: od oka z Hotbirda wychodzę 2 kablami, z Astry to samo i podłączam je do 2 niezależnych przełączników DiseQc, z nich wychodzę kabelkami i dochodzę jednym z nich dochodzę aż do puszki w ścianie, natomiast drugim oraz kablem od DVB-t wchodzę do sumatora sygnału DVB-T + DVB-S i dalej do gniazda, i tam wtedy by wszystko się zgadzało bo były by tylko 2 kable i dało by radę to połączyć. Zamieszczam "schemat" jak ja to widzę, ewentualnie proszę o poprawki co mam źle, ewentualnie o uświadomienie mnie czego nie da rady zrobić tak, żeby miało to ręce i nogi :) Liczę na wyrozumiałość dla początkującego :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e00d1e5ea3327c4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz sobie wrząść po uwage ze sumatory jaki byś nie wział są pasywne , tzn. że nie przepuszczaja napięcia i teraz wszytsko zalezy jaka antena sobie załozysz do dvb-t czy z zasislaczem czy bez , bo na sumatorze odpada antena z zasilaczem tylko pasywna podejdzie , a pytanie jaki jest w twojej lokalizacji odbiór naziemnej czy nie trzeba wzmacniacz sygnału poprzez zasilacz . Najlepsze rozwiązanie to wrzucić osobno kabel do naziemnej , albo rozwiązanie multiswitcha 9/4 najbardziej sensowne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie coś spełni wszystkie moje wymagania? nic więcej nie będe potrzebował do tego? co do naziemnej to niestety bez zasilacza jakość sygnału słaba jest ;/ a co w przypadku jak bym dołożył zasilacz już po wyjściu z gniazda? to znaczy na tym połączeniu gniazdo-TV. Zda to egzamin czy trzeba szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...