Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co piewcy teorii o wspaniałości 16:9? Gdzie Wasze pianie z zachwytu nad 16:9 w TVP INFO? Wprowadzili nowy,szkodliwy, format, a Wy płaczecie?

Od ok. godziny 6:00 jest 16:9. I nie wmawiajcie, że nie, bo sam widziałem rano przeskok formatu przy jinglu reklamy (16:9->4:3).

 

Owszem jest 16/9 tylko z letterboxem na satelicie a powinien być bez letterboxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo TVP jasno odpowiada na emaile i w newsie też napisało, nie da się tego źle zrozumieć:

 

"Zmiana formatu emisji TVP Info na 16:9 poprawi jakość obrazu stacji, ale dostępny będzie na razie w tylko w platformach kablowych i satelitarnych. Format 16:9 emitowany w ramach analogowej telewizji naziemnej mógłby bowiem pogorszyć komfort oglądania programu u widzów, którzy mają starsze typy odbiorników telewizyjnych. "

 

czyli skoro obecnie mamy taki sam letterbox naziemnie jak i na satelicie, to znak że to chwilowy błąd.... docelowo zaraz zrobią prawdziwe 16/9, przecież sami jasno o tym informują.

http://tvp.info/informacje/technologie/ ... fo/3977325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co piewcy teorii o wspaniałości 16:9? Gdzie Wasze pianie z zachwytu nad 16:9 w TVP INFO? Wprowadzili nowy,szkodliwy, format, a Wy płaczecie?

 

Płaczą przez to, że jest to letterbox a nie pełne 16:9. Mnie też by to przeszkadzało gdybym miał telewizor 16:9. A tak to przeszkadza mi tylko to, że stosują safe area i malutkie logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Łodzi, z tego co zauważyłem, wiadomości nie były zmniejszone do 16:9. A przynajmniej nie wejścia ze studia. Za to teraz leci (chyba) Łódzkie forum - na początku obraz był zmniejszony do 16:9, ale bez czarnych pasów, czyli rozciągnięty w pionie. Na szczęście szybko sobie z tym poradzili i teraz już jest wykadrowany i powiększony do pełnego 4:3. Program jest na żywo, na początku po wykadrowaniu mieli problem z obciętymi osobami po bokach. Ale już chyba połapali się w sytuacji i wszystko jest ładnie, w 4:3. I to cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha przeszli samych siebie. Właśnie na TVP Info leci materiał z Telekuriera w formacie.... kinowym :)

 

Zaraz wrzucę fotki. UPDATE: już wrzucone

 

fotki:

 

img0989m.jpg

img0988v.jpg

img0987h.jpg

 

Oczywiście pokazuje to po raz kolejny nieudolność techników TVP. Prawdopodobnie poznański ośrodek (który produkuje Telekurier) przygotował go tak samo jak produkcje w swoim paśmie, tj. 16:9 zmiażdżone do 4:3, tymczasem centrala po prostu dowaliła kaszetę... Tak się robi telewizję w TVP :)

 

I tak żeby wyglądało to "w miarę" musiałem ustawić tuner na automat (czyli rozciąga wszystko do 16:9), a TV na wide. Efekt piorunujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...