Skocz do zawartości

TBS6982 odbiera MULTISTREAM


michalmichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem kartę TBS6982 i przymierzałem się do zakupu TBS6925 żeby odbierać kanały w multistream np z 12.5west a tu niespodzianka bo karta TBS6982 odbiera multistream. Na razie obraz jest z zacięciami i kwadracikami ale da się oglądać. Karta zeskanowała stream 33 i wszystkie kanały mogę oglądać w altdvb. Nic nie ustawiałem pod odbiór tego streamu. Tylko skan i odbiór choć czasem trzeba kilku podejść żeby kanał zaskoczył a jak już zaskoczy to można zmieniać kanały w streamie.

 

Karty TBS6982 i TBS6985 są na demod TMAX TAS2101 umożliwiającą odbiór 16 i 32 APSK czyli nowszą wersją znanego z TBS6922 demod TAS2100. Do tej pory myślałem że można oglądać multstream tylko na TBS 6925/5925 które są na demod STV0900AAC . Popróbuję jutro odbiór innych streamów i napiszę co i jak.Image3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multistream na 12,5°W jest łatwy do odbioru także na nowych (szybkich) kartach nie obsługujących bezpośrednio multistream i działa to wtedy właśnie tak jak Tobie - nieco z kwadratami, ale idzie. Dodatkowo jeśli spróbujesz skanować kilka razy, to powinno też wyszukać kanały z innych strumieni, bo karta nie wspierająca multistream losowo łapie nieco uszkodzone strumienie. W momencie gdy Ci nie zaskakuje kanał ze strumienia 33 - karta wpakowała się akurat na 34, 35 lub 36. Na innych pozycjach satelitarnych jest trudniej, bo dodatkowo w użyciu jest PLS (m.in. na 13°E i 5°W).

 

Na TBS5925 i 6925 efekt jest podobny, jeśli nie wybierze się strumienia przed wstrojeniem - wtedy też karty wskakują na losowe strumienie, nieco się krztusząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...