Skocz do zawartości

SONY KDL-40E4000 - dziwne anomalie z DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam bardzo dziwny problem z odbiorem DVB-T na tym telewizorze.

 

Problem wygląda następująco:

 

po automatycznym zaprogramowaniu kanałów DVB-T wszystko działa jak należy. Łapie wszystkie 3 MUXy. Problem pojawia się na drugi/trzeci dzień. Jeden z MUXów gubi się i to w dziwny sposób. Na górnym pasku wyświetla informację co w danej chwili jest nadawane, nie ma natomiast obrazu a dźwięk pojawia się na sekundę co sekundę, czyli na chwilkę jest, na chwilkę nie ma, na chwilkę jest, etc. Aby kanał zaczął działać, trzeba wcisnąć przycisk GUIDE na pilocie. Będzie działał do momentu przełączenia na inny, gdy się wróci trzeba ponownie wciskać przycisk GUIDE. Po dłuższym czasie (liczony w tygodniach) potrafi pogubić wszystkie kanały ze wszystkich trzech MUXów. Kilka dni temu doszedł kolejny dziwny problem otóż pojawia się szatkowanie obrazu i sygnał spada prawie do minimum.

 

Wszystkie bolączki znikają po ponownym zaprogramowaniu kanałów, ale problem wraca na drugi/trzeci/czwarty dzień.

 

To co ustaliłem:

 

- nie jest to wina instalacji antenowej, tego problemu nie ma na innym dekoderze DVB-T (sprawdzane było na dwóch), odbieram z nadajnika RTCN Święty Krzyż

- dzieje się to tylko przy odbiorze ze swojej anteny, gdy miałem jeszcze kablówkę to nie występowały problemy z gubieniem programów w analogu jak i cyfrze (kablówka nadawala cyfre w trybie DVB-T a nie DVB-C)

- wyłączanie telewizora z sieci nie pomaga

 

Moje wnioski:

 

- nie potrafię zdiagnozować w czym leży problem ponieważ:

a) ze swojej anteny telewizor gubi kanały, ale z kablówki nie gubił

B) ze swojej anteny każdy inny dekoder działa bez zarzutu

 

Dzwoniłem na infolinię, ale jedyne co się dowiedziałem to problemy z anteną, mimo że problem opisałem jak wyżej. Powiedziano mi abym dzwonił do serwisu.

 

Proszę mi podpowiedzieć co mam zrobić, bo już nie wiem. Gwarancja jest do 26.01.2014 roku, więc już zostały dni do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...