Skocz do zawartości

Zmiana numeru seryjnego modułu CAM - multiroom


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości więc napiszę na forum, i poproszę o odpowiedzi tych, co będą mieli konkretne info... :wink:

Jestem użytkownikiem lokalnej telewizji kablowej, odbieram programy w cyfrowej jakości HD :] poprzez moduł CAM i kartę, które to są umieszczone w TV (Samsung). Z tego co się dowiedziałem to karta jest sparowana z modułem, więc nici żeby karta zadziałała z innym modułem = inne numery seryjne... :/

Jako że w sypialni mam drugi tv a chciałbym utworzyć sobie domowy multiroom, dokupując sobie moduł CAM i stosując bezprzewodowy splitter np: CLONE+ bez opłaty i comiesięcznych kosztów dopisywanych do abonamentu (nie są duże ale zawsze i co miesiąc ;) )...

I teraz psikus, czy jest możliwa zmiana numeru modułu CAM, na taki który już jeden mam - na numer który posiada już kablówka - żebym był rozpoznany jako "oryginał"?

Albo czy ktoś wie czy w bezprzewodowy splitter, np, ten co wymieniłem CLONE+, albo jakiś inny, czy jest możliwość wpisania ręcznie, zmiany numeru na taki jaki posiada oryginalny moduł wydany przez kablówkę? :?:

Do sypialni mam dostęp tylko części programów z poziomu analogowego w jakości SD, a chciałbym mieć całą resztę w jakości HD... :roll:

Może ma ktoś sposób na rozdzielenie sygnału na dwa, max 3 tv ze sparowanego modułu z kartą?

Moduł Conax, firmy Smit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka operacja Ci się uda bo zależy wszystko na jakim serwerze działa dana sieć kablowa. W UPC na przykład w danym momencie może działać tylko jedno urządzenie przypisane do umowy, rozdzielając sygnał z karty mógłbyś oglądać telewizje w jednym pokoju, w chwili wyłączenia TV w pierwszym pokoju sygnał z karty dostaje drugi odbiornik ( dwa na raz nie działają ) . Tańszym i pewniejszym rozwiązaniem jest zamówić usługę Multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niewykonalne oraz w przypadku sprzętu parowanego - nielegalne. Parowanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż tylko proste przypisanie do numeru seryjnego. Karta i moduł są ze sobą zespolone przez zabezpieczony klucz. Jest on oczywiście niewidoczny i musiałbyś znać sposób na jego wyciągnięcie, co jest już nieprawdopodobne + zapewne wiązałoby się z uszkodzeniem oryginalnego CAM-a, co może skończyć się kłopotami u operatora. Gdybyś miał klucz, to i tak do innego modułu ot tak go nie wpiszesz. Generalnie - niestety musisz o tym zapomnieć. Kartę da się dzielić tylko jeśli nie jest parowana i wykorzystywany jest jakiś popularny system CAM - w sieciach kablowych jest to raczej rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...