Skocz do zawartości

Blokada instalacji programów dla użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Blokada instalacji programów dla użytkownika

Witam,problem tego typu,że syn nauczył się na starym kompie instalować i widzę gra 7,5GB na 10-letnim kompie a tłumaczyłem [beep]owi że żadna gra mu nie pójdzie za wyjątkiem przeglądarkowej to jest głupi i uparty i dalej swoje robi więc czas wyjechać z ciężką artylerią.Zresztą komp niedawno wrócił po wymianie kondensatorów -pewnie się przegrzał ze względu na te durne gry.

DO RZECZY, ręcznie chcę zablokować możliwość instalacji programów przez użytkownika+ blokada możliwości pobierania "ciężkich ilości danych"-typu gra.Bardzo proszę o pomoc.

System windows xp / przeglądarka chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto administratora sobie przypisz(zablokuj hasłem - takim żeby nie złamał), a synowi konto gościa i ustal uprawnienia ograniczone.

Skoro pobiera pliki to pobiera linki z konkretnej strony bądź programu. Wyłap program/stronę z której korzysta i zablokuj. Sprawdź historię przeglądarki, zainstaluj jakiegoś keyloggera z hasłem i się dowiesz co trzeba zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. http://soisk.pl/tworzenie-kont-uzytkown ... dowsie-xp/

2. http://www.laser123.republika.pl/upraw.htm

 

3. Do poczytania dodatkowo: Kilka przydatnych informacji dot. ograniczeń dla folderów, uruchamiania płyt oraz Cała lektura o uprawnieniach

Keylogger podejrzanym programem - ciekawe :lol2:

 

Jak znajomego tata zakładał ograniczenia na Windows 98 to zapomniał hasła, które wpisywał w ukryciu przed nim(bo inaczej nie dało się zalogować do kompa) i musieliśmy mu pokazać jak je prosto złamać bez wchodzenia do Windowsa :lol: . Także uważaj. Dzieci są sprytne, szczególnie zachęcają ich do tego ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...