Skocz do zawartości
  • 0

Jaką zaciskarkę do kompresyjnych wtyków F?


AndrU
 Udostępnij

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Za 50zl to masz tylko jakąś chińszczyzne. Jeśli zaciskasz dużo złącz to zapomnij, jeśli sporadycznie to można się zastanowić. Ale generalnie odradzam, elementy mało wytrzymałe, coś się ułamie czy poluzuje i wszystko na marne.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za 50zl to masz tylko jakąś chińszczyzne. Jeśli zaciskasz dużo złącz to zapomnij, jeśli sporadycznie to można się zastanowić. Ale generalnie odradzam, elementy mało wytrzymałe, coś się ułamie czy poluzuje i wszystko na marne.

No OK, to podnieśmy limit cenowy do 100 zł - zaproponujesz coś konkretnego?

 

Dobra i sprawdzona, nie tylko do złączy F to zaciskarka PCT.

Która to konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpisz w googlach Zaciskacz złącz kompresyjnych regulowany

 

Pierwszy link, który Ci wyskoczy. Nie chcę robić reklamy firmy więc nie wrzucam linka bezpośredniego. Kupiłem właśnie tam w Rudzie Sląskiej tą konkretną, zaciskam głównie PPC i PCT, działa ok ponad rok. Przy tej cenie jak się zepsuję, to nie będzie szkoda 150 czy 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cena uzasadniona jakością wykonania oraz możliwościami tej zaciskarki, to się nie rozleci po zaciśnięciu kilkunastu złączy. Ja głównie używam złączy PCT TRS-9LNT oraz TRS-6L, czasami Master F6, F113 lub Platinum.

Poniżej filmiki jak te złącza wyglądają w przekroju oraz jak się je prawidłowo zarabia. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=wxYUyIs5qBw https://www.youtube.com/watch?v=NnXDZUuu5QA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do tej pory używam nakręcanych eFek, kiedyś nawet bez uszczelki, dziś tylko z uszczelką i nie mam żadnych problemów, a jeśli już zdarzy się trafić na zaciekniętą czy zardzewiałą od środka to przez kogoś nieudolnie zarobioną bądź niezabezpieczoną. Nigdy też nie zsuwają się z kabla.

Dlatego dużych wymagań nie mam, po prostu chcę spróbować czegoś innego, nowego, może łatwiejszego.

Kolega MZWP też pisał o roku bezproblemowego używania, więc pewnie zostanę przy jego propozycji. Niemniej dziękuję za wszystkie sugestie, jeśli nie dziś to możliwe, że skorzystam w przyszłości :)

 

EDIT: a moża zacząć korzystać z wtyków self-install?

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...