Skocz do zawartości
  • 0

Modyfikacja instalacji - DVB-T + SAT


gangam
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

 

Mam problem z moja instalacją tv, niestety zbudowaną przez kogoś trochę bez pomyślunku. Obecnie do wszystkich gniazdek w domu doprowadzony jest sygnał telewizji naziemnej + dodatkowo do jednego osobnego gniazdka sygnał SAT. Na poddaszu zastosowany jest następujący sprzęt:

 

- Wzmacniacz AI-200 szerokopasmowy Alcad - info

- 2x 2way splitter ALDA od 5 do 1200 MHz

 

jgfe.jpg

 

u4cj.jpg

 

Jak widać na zdjęciach poniżej, kabel z sygnałem satelitarnym (z prawej) przeprowadzony jest przez skrzynkę z pominięciem wzmacniacza i splitterów. Sygnał SAT dochodzi do jednego osobnego gniazda na parterze. Cała sprawa polega na tym, że chciałbym doprowadzić sygnał SAT też do jednego gniazdka na piętrze, najlepiej pozostawiając parter bez zmian, a na piętrze wymieniając gniazdko na wersję TV + SAT. Wiem, że konieczna będzie wymiana konwertera na TWIN przy antenie SAT (wymagane dla multiroom) i zapewne tez dokupienie zwrotnicy tv-sat, jednak dopiero się uczę jak to wszystko działa i będę wdzięczny za Waszą pomoc w kwestii znalezienia optymalnego rozwiązania.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widziałem już wcześniej te schematy i niewiele mi one wyjaśniają. Opisują coś innego, niż potrzebuję. Sygnał SAT ma być tylko z jednego satelity (Hotbird). Poza tym adnotacja "Na każdym TV można oglądać wszystkie programy naziemne oraz dowolny program satelitarny, ale wszędzie ten sam" oczywiście też rozmija się z moimi zamierzeniami. Chcę zastosować multiroom HD Cyfrowego Polsatu. Na drugim schemacie mamy multiswitcha, którego chyba przecież też nie potrzebuję.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no nie spodziewaj się że rzucę się na ołówek by Ci wyrysować schemat konkretnie pod Twoje potrzeby, a drugi schemat po modyfikacjach jest właśnie jak dla Ciebie.

 

Multiswitch, to wcale niegłupie rozwiązanie, bo w ten sposób, mógłbyś mieć obydwa sygnały we wszystkich gniazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dwa, ponieważ są to dwa niezależne sygnały na dwa dekodery single, 1+"zez". - tak to jest jak się pisze na dwóch forach jednocześnie. ;)

http://www.dipol.com.pl/gniazdo_koncowe ... 694140.htm

A mulitiswich pięknie separuje, sygnał z anteny NTC.

 

Wzmacniacz NTC nie jest warunkiem sine qua non, może być, ale niekoniecznie, zależy od mocy uzyskanego z anteny sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fizycznie są to dwa niezależne przewody z sumowanym sygnałem z anteny dvb-t i ewentualnie również radiowej (zależy od opcji).

 

Generalnie chyba najbardziej eleganckie rozwiązanie, bo w każdym gnieździe masz ten sam sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten kabel do gniazda satelitarnego, który masz pozostawiasz tak jak jest. Wymieniasz konwerter na Twin. Doprowadzasz drugi kabel z konwertera do wspomnianej skrzynki. W skrzynce odpinasz od rozgałęźnika kabel do tego gniazda, które będzie wymienione na RTV/SAT. Sygnał z konwertera i DVB-T do tego nowego gniazda sumujesz zwrotnicą RTV/SAT i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

adrian1981, brzmi banalnie, świetnie. Czyli zakupy mógłbym ograniczyć do trzech rzeczy:

 

1) http://sklep.delta.poznan.pl/zwrotnica- ... p1715.html

2) http://sklep.delta.poznan.pl/konwerter- ... p5675.html

3) http://sklep.delta.poznan.pl/gniazdo-r- ... p2299.html

 

Dla jasności jeszcze schemat i proszę o potwierdzenie, czy jest ok:

 

EGCKa0r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...