Skocz do zawartości

4T2 Content-Analyser


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej otworzę nowy wątek.

Od wczoraj próbuję ogarnąć i odebrać przy pomocy tego programu przekazy T2-MI.

Testuję na pozycji 55E Yamal 402 dwie częstotliwości RTRN 12674/V i 12694/V.

Niby wszystko dobrze ustawiłem (przynajmniej tak mi się wydaje :? ) to znaczy widzę zawartość poszczególnych pakietów PLP ale w zasadzie nie mam obrazu.

Od czasu do czasu pokaże mi się stop-klatka, instalowałem różnej maści kodeki i nic. Program wywołuję zarówno z poziomu CrazyScan'a jak i EBSpro.

Siła sygnału na tych dwóch częstotliwościach wynosi odpowiednio 11.0dB i 10.5dB.

th_snap0416.jpg

 

Poniżej umieściłem kilka zrzutów programu, może zauważy u mnie ktoś błędy w konfiguracji.

th_4T2-z3.jpg th_4T2-z2.jpg th_4T2-z1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy konfiguracji UDP/RTP jak widać na zdjęciach w poprzednim poście program bardzo obciąża procesor i w tym trybie nie da się nic oglądać w zasadzie nie ma nawet podglądu obrazu, bez względu na to jaki ustawię kodek. Nie rozumiem również dlaczego w 4T2 nie działa mi kodek LAV.

 

Jak ustawię konfigurację w zakładce Input/Output na TS-file T2-MI program działa perfekcyjnie, ale tu jest problem bo w odróżnieniu np. do TSPlayer'a lub VLC na których można oglądać program w czasie rzeczywistym, 4T2 uruchomi plik .ts dopiero po tym jak zakończymy jego zapis do pliku .ts.

th_4T2-z6.jpg th_4T2-z4.jpg th_4T2-z9.jpg

 

W tym trybie nie ma zacięć obrazu można uruchomić pakiety T2-MI i bez problemu oglądać jednocześnie nawet 6 programów, procesor w PC nawet się nie zająknie.

Zastanawiam się czy jest możliwe uruchomienie 4T2 w trybie Stream to file w trakcie nagrywa pliku .ts?

 

Kolejna sprawa to zakładka Input/Output i tryb RF-BDA.

Po wpisaniu ustawień transpondera 4T2 uruchamia mi się tylko na kilka sekund, zdążę obejrzeć zaapy programów na wybranej częstotliwości ale o oglądaniu nie ma mowy.

th_4T2-z10-1.jpg th_4T2-z11.jpg th_4T2-z12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybu UDP/RTP jeszcze nie testowałem, w wolnej chwili zerknę jak z tym u mnie.

 

W kwestii LAV - wydaje mi się, że u mnie działa, bo jakiś obraz widziałem, a w systemie mam tylko LAV i kodek Microsoftowy. Ogólnie 4T2 jest ciężki jeśli chodzi o współpracę z kodekami i wyświetlanie obrazu, ja bardzo długo miałem problem z zapamiętywaniem ustawień, dopiero ostatnia wersja mi to wreszcie poprawiła. Jeszcze to także sprawdzę u siebie.

 

W kwestii T2MI - ja nagrywałem plik w CrazyScan, który później puszczałem w 4T2, tylko problem u mnie sprowadzał się do tego, że program nie rozpoznaje prędkości strumienia. Bawiłem się z włoskimi kanałami z 33°E oraz tureckimi z 39°E. Prędkość strumienia dla włoskich z 33°E jest dużo mniejsza niż by wskazywał na to SR - zapewne przez MIS, można dojść obserwując... jak szybko lecą sekundy w tablicy z datą i czasem (TDT/TOT), gdy strumień się odtwarza, włoski strumień ma jakoś ponad 9 Mbit/s, czy 11 Mbit/s - nie pamiętam teraz dokładnej wartości jaką dobrałem metodą prób i błędów (ogólnie malutko jak na taki byczy SR i DVB-S2). Faktycznie jest to niewygodne, bo trzeba czekać na koniec zapisu. Zresztą ja to w ogóle robiłem mega kombinację, bo kanałów nie podglądałem bezpośrednio w 4T2 (z uwagi na nieustanne problemy z wyświetlaniem obrazu), tylko w 4T2 wybierałem T2MI i ten wyłuskany strumień zapisywałem jeszcze raz do pliku i odpalałem w TransEdicie ;)

 

Czyli robiłem aż trzy stopnie:

- zapis w CrazyScan

- odtworzenie z dobrą prędkością w 4T2, wybór T2MI, kolejny zapis

- odtworzenie w TransEdit

 

:lol2:

 

Problem w otwieraniu pliku .ts w 4T2 wynika przypuszczalnie z tego, że próbuje go otworzyć także z prawami do zapisu, a to nie możliwe, gdyby go otwierał jako Read Only, to by szło jak w VLC, od strony programistycznej powinno być to łatwe do poprawienia dla autorów 4T2, tylko trzeba im to jakoś zgłosić... Generalnie jest coś w ten deseń przy otwieraniu, sam kiedyś zderzyłem się z tym programując amatorsko ;)

 

Potwierdzam Twoje spostrzeżenie z tym, że TBS6925 po kilku sekundach przestaje pracować po wyborze bezpośrednio RF-BDA, jest to jakiś problem z obsługą TBS6925, bo przy Prof7301 tak się nie dzieje i strumień leci.

 

Próbowałeś ugryźć na tym H.265 z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.265 na razie nie testowałem nawet nie mam jeszcze kodeka, teraz magluję cały czas ten przekaz w T2-MI na 55E.

Wiem, że zmieniając driver TBS na v1.0.1.11 program już nie zrywa połączenia w trybie RF-BDA, w ciągu dnia będę powoli sprawdzał kolejne nowsze wersje.

th_4T2-z15.jpg th_4T2-z14.jpg

 

Sprawdziłem wszystkie nowsze sterowniki, ostatni na którym program nie zrywa połączenia w trybie RF-BDA jest wersja 1.0.1.12

"Nie ma róży bez ognia" przy starych sterach TBS nie działa BLScan na EBSPro i CrazyScan, jest dobrze dopiero od następnej wersji 1.0.1.13 ale wtedy już 4T2 blokuje sygnał. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dogłębnej naprawie i ponownej konfiguracji mojego poczciwego XP, 4T2 wyraźnie ruszył do pracy.

Tak, że teraz w trybie UDP/RTP i kombinacji karta TBS, EBSPro i 4T2 mogę bez problemu oglądać online przekazy dla TV naziemnej nadawane w T2-MI

Dzisiaj sprawdziłem jak to wygląda na Hellas Sat 2 - 39E pakiet Anten (DVB-T2 Türkiye)

częst. 11666,829 MHz - Horizontal - SR 14249,027 - FEC 2/3 - DVB-S2 / 8PSK / MPEG-4 / T2-MI / CCM - SNR 11,4dB

 

th_snap00021.jpg th_snap00020.jpg th_snap00018.jpg th_snap00019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z tym programem. Otwieram go i widzę, że nie wiadomo dla czego zrobiła się z niego wersja DEMO. Ponieważ z nieznanych mi powodów stare klucze program co prawda akceptuje ale jakoś się nie chce odblokować i pozostaje dalej DEMO, to piszę kolejnego maila o nowy klucz, który raz dostanę po chwili albo po kilku dniach.

Jak już w końcu coś przyjdzie i wgram nowy klucz, program ponownie się zarejestruje to w ustawieniach zmienia się na Licenses, niestety zazwyczaj już następnego dnia robi się z niego znowu wersja DEMO i cała zabawa zaczyna się od nowa.

Wie ktoś co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym wytłumaczeniem jest antywirus, który zjada sobie plik z licencją, bo wykrywa go jako zagrożony plik. Zablokuj w ustawieniach antywirusa folder z programem, czy lokalizacją pliku z licencją. Jeśli nie masz antywirusa, to sprawa będzie cięższa. Drugim rozwiązaniem jest przeinstalowanie programu, a wcześniej wyczyszczenie wszystkich plików, folderów, rejestru programu(CCleaner da radę). P.S. Programu nie znam, ale widzę na stronach, że ludzie piszą, iż jest za free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Wprowadziłem wykluczenia, zobaczę czy zadziała, gorzej jak Avast jeszcze miesza gdzieś w rejestrach.

Program co prawda jest darmowy ale wymaga rejestracji inaczej nawet nie drgnie. :smile:

Dzisiaj czekam już od ponad sześciu godzin na nowe klucze i jak na razie się nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodatkowo: spróbuj odpalić program z uprawnieniami administratora (jeśli to Windows Vista lub nowszy) i wtedy załaduj klucz - wydaje mi się, że dawniej zderzyłem się z czymś podobnym i aktywacja z konta admina załatwiła sprawę. Jeśli to XP, to problem jest gdzieś indziej...

 

Sytuacja z tym programem jest nieco zakręcona, są trzy wersje, 0.9.x jak rozumiem została pozbawiona możliwości analizy czegokolwiek poza strumieniami z plików. Ja jestem teraz na 0.10.1, ale widzę, że jest też linia 1.x. Przynajmniej w przypadku 0.9.x aktywacja była darmowa po kontakcie z 4T2, nic o cenach na stronie domowej nie ma, więc chyba bez zmian (?) Ja nie pisałem od nich od czasu aktywacji. Jutro jeśli znajdę moment, to sprawdzę jak to działa obecnie u mnie, bo od jakiegoś czasu nie uruchamiałem oraz spróbuję zaktualizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, mam też 0.10.1.24. Aktualizacja do 1.2.1 przerobiła mi program na Demo, ale gdy się cofnąłem do 0.10.1.24 - znowu było OK. Na zakładce About przy License mam Certificate, a w Settings na Update / License - Hardware and Registered, czyli u mnie OK.

 

Masz tak od początku korzystania z 4T2 Content Analysera, czy wysypało się ostatnio? Ja siedzę na Win7, przydałoby się info od innej osoby siedzącej na XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...