Skocz do zawartości

Częstotliwośći UPC Kraków Khz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam częstotliwości UPC w Krakowie, ale jeśli nie pomaga wyszukiwanie programów cyfrowych kablowych w trybie wyszukiwania pełnego problem może tkwić także w filtrze użytym do pakietyzacji sieci (może nie przepuszczać multipleksu, gdzie są nadawane m.in. TVP1 HD i TVP2 HD). Jeśli pomimo ponownego wyszukania programów tv ich nie znajduje proponuję skontaktować się z lokalnym biurem obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję częstotliwości. Wyszukiwanie pełne , zmiana kraju nic nie daje w tv-monitor Samsung. Na samym początku wykrywało tylko 12 kanałów dopiero po wprowadzeniu ręcznie częstotliwości 122000 KHZ wskoczyło prawie wszystko oprócz kanałów HD dlatego chcę poznać na jakiej częstotliwości są one nadawane a nigdzie w necie nie mogę znaleźć takich informacji dla Krakowa inne miasta są zwłaszcza Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić ręcznie wszystkie możliwe częstotliwości: 114000 kHz (114 MHz), 122000 kHz, 130000 kHz itd. dodając kolejne 8 MHz aż do 858 MHz ale to trochę zajmie czasu ;) Można też trochę się zastanowić patrząc na wykaz programów analogowych http://aplikacje.upc.pl/dostepne_kanaly2_pdf/pdf.php?city=KRAK%C3%93W O ile jest on aktualny to na kanałach S01, S03, S06, S07, S08, K06, K07, K08, K09, K11 oraz K12 masz tv analogową więc tv cyfrowa DVB-C w pakiecie minimalnym może być na kanałach S02 (122 MHz), S04 (138 MHz), S05 (146 MHz) oraz K10 (210 MHz). Pakiet minimalny jest do częstotliwości ok. 230 MHz, powyżej teoretycznie wszystko wicina filtr dolnoprzepustowy znajdujący się w skrzynce UPC. Jeśli TVP 1 HD i TVP 2 HD jest tylko na 554 MHz w Krakowie to znaczy, że nie przesunęli jeszcze tego multipleksu w zakres pakietu minimalnego i nie znajdziesz programów. Sprawę proponuję wyjaśnić w BOKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem znajduje się w Twoim TV-monitorze Samsung.

UPC nadaje w DVB-C dwa rodzaje kompresji obrazu. Do poprawnego odbioru konieczne jest posiadanie telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MPEG-2 (kanały SD) / MPEG-4 (kanały HD) . Napisz jaki masz model sprzętu to wtedy potwierdzimy lub obalimy moją teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@merx - masz pakiet Start a więc masz wszystkie częstotliwości dostępne w tv (nic nie jest wycięte przez filtr). Częstotliwość 138 MHz zgadzałaby się z tym co wydedukowałem uwzględniając możliwe częstotliwości, gdzie może być transmisja DVB-C. "3" na końcu raczej nie ma znaczenia.

 

@studiolitek - teoria z brakiem obsługi standardu MPEG-4 by tutaj pasowała, chociaż przeważnie tv/dekoder z MPEG-2 znajduje programy w MPEG-4 tylko nie wyświetla obrazu. Wyjątki od tej reguły się rzadko zdarzają - są tv z MPEG-2, które nie programują w ogóle programów w MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung T24B301Y dodam że przy szukaniu automatycznym znajduje ok 11 kanałów zakodowanych. U szwagra przy tym samym pakiecie również brak kanałów Hd na Samsungu z tym że on już ma normalny tv i też musiałem dopisywać ręcznie częstotliwość 122000KHz bo nie znajdywał na auto większośći kanałów

 

Jeśli chodzi o wyszukiwanie kanałów przy zaznaczeniu UPC i wpisaniu ID nie można niestety przejść dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem danych technicznych tego modelu, ale wygląda "na oko", że ma MPEG2 i MPEG-4 (pilot jest taki jak w nowszych modelach). A czy Tobie na 138000 kHz (SR 6875, QAM 256) w trybie wyszukiwania ręcznego nie znajduje żadnych programów? Jeśli nic nie znajduje mogą być trzy przyczyny: albo "zaspali" w UPC i w Krakowie nie ma tam jeszcze TVP1 HD i TVP2 HD (w ogóle nie ma ich w najniższym pakiecie), albo tv ma jakiś problem z odbiorem tego kanału - problem z głowicą, albo masz problem z instalacją w mieszkaniu i na tym kanale masz jakieś zakłócenia w skutek czego odbioru brak. Biorąc pod uwagę, że Twój szwagier także nie odbiera HD problem raczej jest po stronie UPC. Proponuję zasięgnąć informacji u źródła, czyli w UPC na jakiej częstotliwości w Twojej lokalizacji jest nadawany TVP1 HD i TVP2 HD (czy programy te są dostępne w pakiecie podstawowym a jeśli nie kiedy będą). Wyszukiwanie w trybie UPC to "gadżet" i niekoniecznie musi działać. Na Samsungach najlepiej sprawdza się wyszukiwanie w trybie "pełne" i jeśli menu ekranowe pyta o operatora najlepiej wybrać opcję "inny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...