Skocz do zawartości
  • 0

Jak dołożyć Astrę do standardowej instalacji CP?


adees
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym na początku zaznaczyć, że lubię oglądać, ale w sprawach technicznych jestem totalnym laikiem :smile:

To co mam od Cyfrowego Polsatu to: dekoder HD Mini 2000 i ich standardowy talerz z dopiskiem 'hd' (nie wiem jaki to jest, 80cm?). Chciałbym odbierać tą popularną Astrę z niemieckimi kanałami. Na forum znalazłem, że dla laików najlepszym rozwiązaniem będzie cudo o nazwie monoblock.

 

Chciałbym Was o parę rzeczy zapytać.

1. Jak taki monoblock poprawnie zainstalować? Wystarczy odkręcić i odłączyć stary konwerter, w jego miejsce podpiąć odpowiednio skierowany monoblock i zmienić ustawienia w dekoderze? To wszystko czy coś jeszcze, np. związanego z dodatkowymi kablami?

2. Obecny konwerter jest ustawiony przez montera z odpowiednim miernikiem. Przy zakładaniu tego monoblocka nie chciałbym schrzanić odbioru sygnału. Robić to na oko czy są jakieś metody (oczywiście chodzi mi o domowe sposoby)?

3. Jaki monoblock na dany moment jest wart polecenia? podsuniecie jakieś propozycje? (tematy któe przeglądałem mają już parę lat, więc na pewno coś się pozmieniało :) )

 

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Prawdopodobnie standardowy talerz z CP ma średnicę 70 cm - będą problemy z Astrą:

viewtopic.php?f=14&t=28505#p674642

 

Poza tym odpowiedzi na pozostałe pytania (jeśli w ogóle będą Ci potrzebne w obliczu zbyt małej anteny):

1. Tak, odłączasz stary konwerter i łapiesz w uchwyt lewą część: http://medialubuskie.eu/blog/wp-content ... block2.jpg , reszta jak napisałeś.

2. Monter ustawiał antenę, a nie konwerter, więc jeśli nie będziesz jej odkręcał/przestawiał to nic nie schrzanisz :) przecież monoblockowy "konwerter" odpowiedzialny za Hot Birda nadal będzie w tym samym miejscu, co był stary, tylko obok niego pojawi się drugi "konwerter" skierowany na Astrę, który optymalne warunki pracy uzyska przy czaszy 80 cm. Przy innych wymiarach (70 cm czy 90 cm itd.) będzie łapał gorzej. Hot Bird niezależnie od wielkości anteny będzie OK.

3. Marki Inverto, Maximum, Opticum.. (poukładane według ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Suut, żaden monoblock, po prostu załóż zwyczajnego "zeza" na 19,2E, bo to możliwe nawet na antenach w rozmiarze 70cm.

 

Astra 19,2E ma silny sygnał więc ciutkę mniej powierzchni talerza nie powinno zaszkodzić.

 

W tym wypadku dostroić trzeba będzie tylko "zezujący" konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...