Skocz do zawartości
  • 0

multiroom - dobór sprzętu - TNK


afgan*
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Panowie (i Panie) potrzebuję pomocy w doborze sprzętu do multiroom'u do TNK. Tak jakoś mi wychodzi, że to w tej chwili najtańsza opcja (za 2 lata 10zl/m-c). Plus niestety ceny dekodera/ów. Oczywiście pomyślałem o fergusonach - jeden lepszy (202e lub 250): czytnik kart, moduł!, 2 usb (pod wifi i dysk-możliwość nagrywania podobno także napisów przy filmach, co może się przydać do nauki języka) - drugi najzwyklejszy, prosty i tani (52e lub102mini). No i cena wzrosła:-( 300zl (250 czy 202e) +150zl (za 52e)+40zl (adapter wifi)=490zl /24m-ce~20zl +10zl za tnk (za 2 lata) =30zl/m-c za pare kanałow. Dobra cena? Dekodery bedą moje a nie polsatu czy nc+, mam sygnal na 2 tv. Mam stary echostar DVR-747 z polsatu - raczej nie do wykorzystania. Czytałem o opticum multiroom -dekoder -box usawiamy w jednym pokoju a przełącznik-moduł dodatkowy podłączamy do drugiego TV - mamy dwa piloty i możliwość oglądania niezależnie 2 kanałów ale dekoder stary i tylko SD a my mamy w paczce freesat (anglia) możliwość oglądania paru programów HD, więc raczej ten dekoder odpada - chyba, że coś podobnego ale nowszego?

I tera pytania:

Czy np. na opticum'ach mogę zbudować coś podobnego?

Czy znacie jakąś inną ciekawą alternatywę sprzętową? Nie chcę brać używanego sprzętu z allegro - wolę mieć nowy na gwarancji.

Czy do tego zestawu Fergusonów (opisanego na wstępie) mogę dołożyć trzeci dekoder? - Domyślam się, że raczej nie skoro pracują w układzie master-slave.

Czy mogę połączyć Fergusona z dekoderem innej firmy- może być nawet kablem (niekoniecznie muszą pracować po wifi)?

Czy w danym zestawie każdy dekoder musi mieć osobno podany sygnał z anteny - domyślam się, że raczej tak?

I to narazie tyle ale mogą mi się w raz z odpowiedziami zrodzić kolejne pytania;-)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm, do "Telewizji na Kartę" (oczywiście tylko w wersji SD lub "Smart HD+", bo TnK HD "podzielić" się nie da ze względu na parowanie karty z dekoderem lub modułem CAM) można chyba zastosować też sprzętowy splitter, np. Clone+. Nie jestem pewien, ale powinno to też działać. W dodatku można to zastosować też na więcej, niż tylko dwa telewizory. :)

Innym rozwiązaniem jest właśnie "zestaw" dwóch Fergusonów (najlepiej obydwa te same modele) i spięcie ich kablem LAN. Ale wówczas ograniczamy się tylko do dwóch telewizorów (na trzeci już nie da rady) i nie wiem też, czy tuner "master" musi być włączony, aby tuner "slave" mógł działać (dekodować kanały z TnK). Do każdego z obu tunerów musi też być oczywiście osobno doprowadzony kabel sygnałowy z anteny. Karta "Telewizji na Kartę" musi też znajdować się w czytniku Fergusona. Poprzez moduł CAM funkcja Multiroom w Fergusonie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do Fergusonów to można kupić najtańszy switch 4 portowy, podłączyć tam max 4 dekodery w tym jeden ustawiony na master,a 3 na slave. Żeby dekodery slave mogły działać to dekoder master musi być włączony,albo być w trybie czuwania z włączonym zegarkiem. W przypadku,gdy nie mamy routera lub wyłączone DHCP należy adresy IP przypisać ręcznie dla każdego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo Dziękuję Panowie za odpowiedzi - pomoc ale oczywiście z czasem zrodziło mi się następne pytanie (może i głupie ale...):

Czy mogę jako slave podłączyć Fergusona Arive 52e - uprawnienia po wi-fi prześle mu master - inny ferguson z czytnikiem kart np. 250 czy 202e. Tylko czy ten ferdek 52e skoro nie ma czytnika kart (CI) może je jakoś przerobić i czy będzie działał w tym multiroom'ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...