Skocz do zawartości
  • 0

TV z najlepszym sterowaniem


rupert
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry, borykam się z następującym problemem. Jaki obecnie jest najlepszy telewizor jeżeli chodzi o sterowanie, interakcję człowiek maszyna, zakładając np że mówimy o telewizorach LCD. Nowe technologie jakie są wdrażane dzisiaj w sprzęt są co raz ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A to jakiś problem ? Ja pilota od TV nie używam w ogóle, leży na półce i się kurzy. Wszystko mam na pilocie od dekodera sat: regulacja głośności, wybór kanałów, języka, EPG, dopasowanie formatu ekranu. TV po prostu gra i świeci. Myślę że właśnie takie sterowanie jest najlepsze - takie którego nie trzeba używać ;-).

 

Oczywiście sytuacja się zmienia, gdy nie korzystamy z zewnętrznego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

LG, to jak dla mnie porażka, bo są orędownikami pasywnego 3D, więc 2D w ich telewizorach, przez zalepienie matrycy polaryzacyjną folią ma gorsze parametry.

 

Stawiałbym na Samsunga, który nie dość, że jest bardzo multimedialny, to na dodatek trzyma się wypróbowanego i moim zdaniem jak dotąd najlepszego, aktywnego 3D.

 

Z tego co wiem, to najnowsze samsungi również można obsługiwać głosem i gestami i na dodatek mają wbudowaną np. kamerę do Skype i takie tam gadgety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to trochę bez sensu żeby zasłaniać kawałkiem gazety kamerkę, powinien być jakiś przycisk wyłączający kamerę.

 

Apropo 3D, faktycznie LG rozkręciło pasywną technologię i z mojego rozeznania w necie, ta technologia ma większą przewagę nad aktywną, szczególnie w cenie okularów, i mniejszej inwazyjności w nasze oczy. Faktycznie w aktywnej jest obraz fullHD, ale tak naprawdę ten obraz który oferuje pasywne 3D jest wystarczający do dobrej zabawy, przynajmniej wg mojego zdania. Kolejną rzeczą jaką przykuwa mnie LG to system sterowania jakie wymyślili, razem z pilotem magic remote. Miałem okazję spróbować jak działa MR w sklepach rtvagd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
...

Apropo 3D, faktycznie LG rozkręciło pasywną technologię i z mojego rozeznania w necie, ta technologia ma większą przewagę nad aktywną, szczególnie w cenie okularów, i mniejszej inwazyjności w nasze oczy. Faktycznie w aktywnej jest obraz fullHD, ale tak naprawdę ten obraz który oferuje pasywne 3D jest wystarczający do dobrej zabawy, przynajmniej wg mojego zdania. ...

Wszystko co powiedziałeś bliskie jest prawdy obiektywnej, jednak z tym jednym zastrzeżeniem, że folia polaryzacyjna, którą zalepione są ekrany telewizorów obsługujących pasywną technologię 3D powoduje, że obraz 2D ulega na nich znacznemu pogorszeniu.

 

Wydaje mi się zatem, zważywszy na to, że telewizor służy niemal w 100% do oglądania obrazów w 2D, że nie warto się pakować w technologię pasywną.

 

Nowoczesne telewizory z aktywnym 3D, już nie męczą tak wzroku, ponieważ migawka działa w nich znacznie szybciej, a obrazu w FHD, raczej nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy TV LCD ma w strukturze ekranu dwa filtry polaryzacyjne.

W TV LCD z pasywną technologią 3D istniejące już i tak filtry są trochę inaczej wykonane i zamiast jednolitej polaryzacji na całym ekranie zastosowana jest jej zmiana co piksel (szachownica), jeśli zastosuje się to na obu warstwach (podkreślam i tak istniejących w każdym TV LCD) to efekt końcowy nie odbiega od ekranu z jednolitym polaryzatorem.

 

Czyli nie ma żadnych folii pogarszających obraz. Przy dobrze wykonanym polaryzatorze nie będzie żadnej różnicy w jakości obrazu 2D na pasywnym ekranie 3D.

 

Co nie zmienia faktu, że plazma Panasonika i tak da lepszą jakość obrazu niż dowolny LCD .... ale to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...