Skocz do zawartości
  • 0

początki z tv satelitarną


elwir@
 Udostępnij

Pytanie

witam,

na razie korzystam z kablówki, nigdy nie miałam "talerza". Z kablówki jestem zadowolona, ale chciałabym zacząć przygodę z tv satelitarną. Co polecacie: czy przejście do jakieś platformy (CP, NC+ itp) czy zostanie przy kablówce i założenie niezależnie satelity? Jaki byłby koszt całkowity takiej instalacji? Powiedzmy, że na początek chciałabym mieć odbiór z dwóch satelitów - Astry i Hotbird. Te są chyba najbardziej popularne, a może polecacie innym zestaw? Mieszkam w Łodzi, w bloku - jeśli ma to jakieś znaczenie :P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cała instalacja zależy od tego jakie kanały chcesz oglądać. Napisz co Cie interesuje tzn sport czy muzyka, itp. Z Hotbirda polskie kanały są zakodowane,więc tam dużo bez abonamentu CP czy NC+ nie obejrzysz.

Spis wszystkich satelitów jest tutaj http://pl.kingofsat.net/satellites.php

Ja Polecam 19.2*E, 26.0*E ,28.2*E, 42.0*E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o koszty : potrzebujesz jeden konwerter - na każdego satelitę; czaszę (najlepiej 80cm), przełącznik DiSEqC, trochę kabli i wtyczek. Dochodzi największy koszt - odbiornik. Wejdź na jakikolwiek 'sklep sat' przez wyszukiwarkę i oszacuj koszty.

Przy zestawie do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości i zakupie nowego sprzętu.. tak z 350 zł musisz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej muzyka niż sport, jakieś kanały angielskie, niemieckie itp. A radzicie zostać przy kablówce i założyć sobie niezależnie "talerz" czy dołączyć do jakieś platformy rezygnując przy tym z kablówki? Obecnie w kablówce mam ok. 70 kanałów i oferta kanałów mi odpowiada. Większość kanałów jest taka jak w naszym platformach. Minusem jest tylko to, że nie ma satelity. No i właśnie się teraz zastanawiam czy korzystniej byłoby wstąpić np. do CP, NC+ czy zostać przy kablówce i założyć sobie niezależnie talerz. Jaka jest różnica w kosztach zakupu i instalacji sprzętu z jakieś platformy a "na własną rekę". Dzięki za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wejdź na stronę CP lub nc+ w dział Oferta i sama sprawdź co Ci się bardziej opłaca. Poza tym jak mamy Ci doradzić skoro nie znamy oferty którą obecnie posiadasz.

Pamiętaj żeby nie oszczędzać na wielkości talerza zwłaszcza jeżeli chcesz odbierać sygnał z kilku satelit średnica powinna być co najmniej 80cm. Przy złej pogodzie na małych antenach możesz gubić sygnał a przy bardzo złej nawet 80tka może okazać się za mała. Jeżeli chcesz mieć dostęp do różnych satelit możesz też zainwestować w obrotnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak angielskie i niemieckie kanały to musisz kupić trzy konwentery (około 60 złotych) do tego Diseq 4/1 (około 20-30 złotych) otrzywiście antena najlepiej 90-ka (około 50-80 złotych) no i kabel (około 1.20-1.50 za metr)i dwa uchwyty zez. Antene ustawiasz na astre 19.2E(niemieckie kanały) i patrząc na antene z lewej strony ustawiasz zeza na 28.2E (angielskie kanały), a z prawej strony ustawiasz zeza na 13E (polskie kanały niekodowane). Ciagniesz trzy krótkie kable do diseqa (diseq montójesz przy antenie) i z diseqa juz jednym kablem idziesz do tunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że wiele angielskich stacji z pozycji 28,2E jest nadawanych w ,,wiązce punktowej" skierowanej na UK. To znaczy, że do odbioru przykładowo paczki BBC potrzeba ogromnej anteny - a to są koszta. Fajnym pomysłem moze być instalacja układu obrotowego: antena tak 1,2 - 2 metry, jeden kowerter single, pozycjoner DiseqC(lub jeśli dany tuner ma to zintegrowane to nie trzeba), kabel, złączki, obrotnica. W takim rozwiązaniu jest dostęp na życzenie do dużego kawałka orbity i nie jest się ograniczonym do kilku wybranych satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, wówczas odbierać się będzie właśnie Hot Birda. :D

Ewentualnie można do anteny dołożyć jeszcze tzw. "zeza", czyli dodatkowy konwerter na któryś z satelitów znajdujących się "w pobiżu", np. Astrę 19,2°E, Eutelsata 16°E, Astrę 28,2°E. :) Wówczas, oprócz Hot Birda 13°E, będziemy mogli dodatkowo odbierać któryś z ww. satelitów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@mlyko, chyba wiem jakie są Twoje intencje. :)

 

Przy ustawieniu pojedynczego konwertera głównego na HB, zobaczysz TYLKO HB, ale jeśli dołożysz konwerter ("zez"), na 4,8E, to podejrzysz też przy tym kącie 3,0E,na którym są głównie greckie kodowane kanały i arabska paczka sportowa.

 

Dosyć rzadkie są przypadki, żeby jednym konwerterem podglądać więcej, niż jednego satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...