Skocz do zawartości
  • 0

Multiswitch Opticum OMS 5/6P+LRP-04H - problem


grzeesiek_r
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Mam taką instalację:

Antena satelitarna 700/800 (od cyfry+)

konwerter Opticum quattro lnb LRP-04H

Multisiwtch Opticum OMS 5/6P

Tunery 2x PACE DSR 2221

Tuner Pace PVR

 

Chciałem podłączyć wszystko przez multiswitcha tzn. pociągnąłem 3 kable (wpięte są do wtyków Hight/H, Low/H, High/V) od konwertera do multiswitcha. Od multiswitcha wychodzą 2 kable na dom (w peszlach) i następnie do gniazdek RTV-Sat i dalej do tunerów. Jeden kabel jest podłączony z konwertera (wyjście Low/V) bezpośrednio do tuner PAce Dsr 2221 (omija multiswitch). Pozostałe gniazda multiswitcha nie mają rezystorów. W pace dsr działa prawie wszystko poza stacjami radiowymi. A w pozostałych tunerach działają tylko niektóre kanały tzn. TVP 1, TVP2, BBC News, CNBC.

Nie wiem jak mają być podłączone kable do multiswitcha od konwertera? I czy coś trzeba w ustawieniach dekodera np. pasma górne i dolne, polaryzację, częstotliwośc?

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Błąd logiczny - czemu podpiąłeś tylko 3 kable do multiswitcha? Konwerter typu Quattro ma na każdym wyjściu kawałek pasma (1/4) i w efekcie na Pace teraz możesz odbierać tylko kanały z polaryzacji V i pasma dolnego, a na reszcie - wszystko oprócz dolnego V. Prawidłowo od konwertera Quattro mają iść 4 przewody do multiswitcha, a wszystkie tunery powinny być wpięte do multiswitcha. Co ważne - kable mają być podłączone do multiswitcha zgodnie z oznaczeniami, czyli jeśli na konwerterze wychodzimy z Low/H, to w multiswitchu wpinamy to do H/Low Band.

 

Próba podpięcia przewodu prosto do konwertera Quattro skończy się tym, że i na multiswitchu nie będzie wszystkiego i na tunerze tak podpiętym też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można skorzystać ze zwykłego analogowego miernika, aczkolwiek ich wskazania nie są dokładne. Lepsze są mierniki dla instalatorów, które pokazują BER i inne dane. BER to poziom błędów i od niego przede wszystkim zależy czy antena jest dobrze ustawiona czy źle. Zamiast tego można sprawdzić który transponder idzie najsłabiej (są do tego odpowiednie wątki w dziale DX) i na jego podstawie ustawiać antenę aby osiągnąć jak najlepszy odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...