Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy !

od niedawna tuner Cyfry ( podstawowy Philips) odmówił współpracy po podłączeniu nowego TV Samsung PS 50 C 6900. Sprawdzone zostały wszelakie konfiguracje : inne gniazdo antenowe ( jest przygotowane jako rozgałęzienie sygnału), inny TV, Inne kable, nowa puszka RTV. - działa wszędzie oprócz obecnego (starego) miejsca użytkowania. Ten sam zestaw działa w innym rogu pokoju ( ok 3 metry dalej). Dekoder pożyczony od sąsiada ma te same objawy - sygnał co ok. 4 s. zanika do zera

Pomocy - co może zakłócać pracę dekoderów ? W domu ( szeregowym) nie ma żadnych nowych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem dekoder PHILIPS DSX i podłączyłem(cyfra+) go jak w instrukcji do telewizora (starego, ma tylko wejście antenowe) i wszystko ładnie z obrazem ale mam problem z dźwiękiem, telewizor charczy nie da się nic oglądać, jak podłączam normalną antenę pokojową to wszystko jest w porządku. W czym może tkwić problem, dzwoniłem do oddziału cyfry w którym kupiłem ten zestaw i powiedzieli że muszę coś zmienić w ustawieniach dekodera ale nie mam pojęcia co mam zmienić oni też, może ktoś spotkał się z takim problemem i może poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem dekoder PHILIPS DSX i podłączyłem(cyfra+) go jak w instrukcji do telewizora (starego, ma tylko wejście antenowe) i wszystko ładnie z obrazem ale mam problem z dźwiękiem, telewizor charczy nie da się nic oglądać, jak podłączam normalną antenę pokojową to wszystko jest w porządku. W czym może tkwić problem, dzwoniłem do oddziału cyfry w którym kupiłem ten zestaw i powiedzieli że muszę coś zmienić w ustawieniach dekodera ale nie mam pojęcia co mam zmienić oni też, może ktoś spotkał się z takim problemem i może poradzić?

 

Kolego poradziłeś już sobie z tym dźwiękiem? bo ja mam tak samo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, otóż posiadam C+ z MR i oczywiście dwa dekodery, jeden PACE drugi PHILIPS. Umowa podpisywana na tegoroczne święta.

Mój problem polega na tym, iż jeden z dekoderów, konkretnie PHILIPS, na którym chodzi MR z kartą na doładowanie co 6 godz. ścisza na kilka sekund głos, po czym wszystko wraca do normy i za kilkanaście sekund sytuacja powtarza się. Po przełożeniu karty bez potrzeby doładowania problem nie znika.

Miał ktos podobny problem? Czy jest to wina dekodera czy MR?

Proszę o pomoc, porady.

Dziękuje i Wesołych Świąt życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina dekodera lub kabla euro o ile problem jest na wszystkich kanałach...

 

Ja mam problem taki żę na lidze angielskiej i polskiej jest rozmazany obraz ! Co zrobić?

W przypadku dekoderów SD nie zauwazyłem i nie słyszałem o takim problemie. Czy dziś też masz taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem pakiet HD i musze teraz wymienić dekoder. Pani na Infolini powiedziała, że jest możliwość kupienia używanego dekodera Philips DSR 6201 za 100 zł (tych zdanych przed osoby rezygnujące z C+). Chciałbym się Was zapytać czy jest to prawdą i czy opłaca się wziąć ten tuner ?

 

Mam nagrywarkę i nie potrzebny mi tuner z dyskiem. Sagem też odpada po doświadczeniach z Polsatem.

 

No i jeszcze jedno pytanie. Teraz mam Stronga 6860 i Pioneer'a 1330 podłączonych do karty przez spliter. Czy jak wezmę Philipsa HD to bez problemu będę mógł korzystać ze splitera i z tamtych dekoderów ?? Oczywiście pewnie będzie trzeba wymienić spliter.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rzeczywiście, dekodery na zakup w większości przypadków były już używane, ale przed sprzedażą mają wymieniane części, obudowę, pilot itp, więc nie ma ryzyka, poza tym masz gwarancję :) Opłaca się wziąć Philipsa HD, sprzęt nie jest awaryjny i, co jest ważne - będzie działał ze spliterem, tamte dekodery również :) Jakbyś wziął sagemcom, to nie pójdzie ze spliterem :/ Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem cyfry, przeszedlem z polsatu,

mam odbiornik pace i pytanie o liste programow i epg.

w polsacie mam jakiegos starego echostara i tam jest bardzo fajna lista programow, na calym ekranie od gory do dolu jest pokazanych kilkanascie programow i "strzałkami" mozna poruszac sie po liście, podobnie jest z epg, na calym ekranie jest pokazanych kilkanascie programow i od razu widac co na którym "leci" dodatkowo cały czas słychać dźwięk programu na którym włączylićmy epg,

a tu w cyfrze na tym pace, cokolwiek sie nie nacisnie, np. menu czy epg od razu dźwięk się całkowicie wyłącza, a epg jest całkowitą porażką bo widać tylko 2 programy na raz, już nie wspominając o szacie graficznej tego wszystkiego rodem z Commodore C64

i tu pytanie, bo tą grafikę i "niesamowicie czułego" pilota moge przeżyć, ale nie to epg, czy jeśli kupię inny dekoder to będe miał jakieś inne epg, czy jest to ustalone przez cyfre +??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Listę kanałów włączasz przyciskiem E.

Epg w większości tunerów SD oraz HD lub też PVR HD jest takie samo :D razem z grafiką menu itp jedynie różni się trochę Pace HD PVR oraz SagemCom HD i Strong SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...