Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.do tej pory byłem posiadaczem fergusona 8800HD ale po przejściach z oprogramowaniem poszedł w kąt .Załatwiłem sobie z C+ philipsa pvr 250gb.I teraz tak,mam wrazenie ze obraz na SD jest gorszy,na HD jest gorszy ,że czerń nie jest czernią tylko ciemny szary.Czy ten tuner tak ma?czy moze coś z ustawieniami( moze obowiazkowo musze podłaczyć drugi kabel do konwertera).I jeszcze jedno to że załapuje długo to po starcie to mały problem ,ale widzę że jak przełaczę na kanał którego nie mam w ofercie np.HBO lub cinemax to nieraz potrafi stanać w miejscu i nie można dalej przełączyć pilotem,tylko przyciskiem na tunerze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę bo mam w szafie mój Philips 6201 od Cyfry+ po przesiadce na Arivę, czy go sprzedawać czy nie bo coraz częściej docierają już nawet nie plotki o sparowaniu kart z dekoderami w naszej ukochanej Cyfrze+, macie jakieś swoje przemyślenia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.do tej pory byłem posiadaczem fergusona 8800HD ale po przejściach z oprogramowaniem poszedł w kąt .Załatwiłem sobie z C+ philipsa pvr 250gb.I teraz tak,mam wrazenie ze obraz na SD jest gorszy,na HD jest gorszy ,że czerń nie jest czernią tylko ciemny szary.Czy ten tuner tak ma?czy moze coś z ustawieniami( moze obowiazkowo musze podłaczyć drugi kabel do konwertera).I jeszcze jedno to że załapuje długo to po starcie to mały problem ,ale widzę że jak przełaczę na kanał którego nie mam w ofercie np.HBO lub cinemax to nieraz potrafi stanać w miejscu i nie można dalej przełączyć pilotem,tylko przyciskiem na tunerze.

Pozdrawiam

 

Drugi kabel antenowy niema nic wspólnego z jakością obrazu i tak zarówno wizja jak i fonia jest z jednego kabla. Brak możliwości przełączania programów na kanałach niedostępnych spowodowany jest tym że ekran jest czarny, wtedy czujnik oszczędności energii na tyle silnie oddziałuje na sygnał z pilota ze go zagłusza. Więc go wyłącz i będzie działać.

 

Witam ! mam pytanie związane z Dekoderem Philips HD PVR 7201 konkretnie chodzi mi o to czy wszystkie te tunery tak długo załapują ,ja musze czekać 20 sekund zeby mi sie obraz pokazał przy włączeniu .Z góry przepraszam jak ten temat był predzej omawiany .

 

Dekoder posiada twardy dysk który musi się rozruszać jak wszystkie dek PVR z wyjątkiem dek "N" które w stanie czuwania cały czas maja włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze Wam mój problem z dekoderem Sagem za 1zł

otóż mam w domu jedną instalację antenową z konwenterem twin, jedno wyjście jest na CP drugie na C+ niezależnie w którym pokoju bym podpiął CP ( i obojętnie, które gniazdo w konwenterze ) to działa wszystko jak należy, natomiast C+ podpinam w pokoju A i działa wszystko, gdy podpinam w pokoju B są zaniki sygnału, całkowity brak sygnału. Powiem, że CP działa w pokoju B bez najmniejszego zarzutu, podpiąłem również dekoder TNK pod pokój A i B i również wszystko jest w porządku.

Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zamówienia pakietu Cyfry, ale nie chcę wynajmować sprzętu. Posiadam dwa tunery 'PACE DSR 2221' i 'FERGUSON 6318 CR' - czy na obu będę mógł odbierać Cyfrę? Pamiętam, że kiedyś nie było z tym problemu, ale nie jestem w temacie, czy jakieś zmiany nie nastąpiły w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie... Dlaczego mój dekoder od wczoraj nie może nic nagrać? Wszystko było fajnie, o 17 coś sobie chciałem nagrać i na 17:40 moje nagrywanie się skończyło. Do dziś mimo, iż kontrolka się świeci, dekoder się pyta czy przerwać nagrywanie to nic się nie nagrało. Nie wiem czy to tylko ten mój dziad Philips PVR HD ma jakiś problem czy o co chodzi? Ktoś wie jaka może być przyczyna tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Weź Pace DSR 2221 bo w Philipsie DSX nawet przy wyłączonym dekoderze na stand-by karta dodatkowa nalicza czas i bedziesz musiał częściej ją doładowywać :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

będę brał za tydzień Multiroom i do wyboru w sklepie mam dwa dekodery (w zasadzie 3 ale Stronga nie chcę):

- Pace za 99zł

- Philips DSX za 1zł

Który lepiej kupić i dlaczego?

 

Polecam Philips DSX - klasyk. Znajomy go ma 10 lat i wymienił go tylko raz. Im nowsze urządzenie tym bardziej wadliwe - przykładów jest sporo na tym forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Pace DSR 2221 bo w Philipsie DSX nawet przy wyłączonym dekoderze na stand-by karta dodatkowa nalicza czas i bedziesz musiał częściej ją doładowywać :curious:

Dziękuję za szybką odpowiedź i muszę przyznać, że nie wiedziałem o tym. A jak jest z niezawodnością tych dekoderów? Ja osobiście mam Stronga, który notorycznie potrafi się zawieszać, a mój ojciec ma Mediasata, który już działa jakieś 10 lat i nie pamiętam żeby miał takie akcje jak Strong. Jak się zachowują Pace i Philips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...