Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć prośba o porade

Kupiłem wczoraj nowy dekoder DSR6210/91 Canal + w miejsce starego i jedna rzecz mnie wkurzyła: przy nagrywaniu na oddzielną nagrywarkę z zaprogramowaniem czegoś z listy Cyfry + ( sprawdziłem na 3 kanałach) nie znika w TV okienko informacyjne u dołu ekranu: z nazwą canału, czasem trwania np.serialu i oczywiscie ze słowkiem "rec" . Jak zauwazyłem , gdy dekoder jest wlączony akurat na inny kanał w chwili pojawienia się zaprogramowanego czasu nagrywania , to przełacza sie jak trzeba i to infookienko prawiłowo znika po paru sekundach, ale jak dekoder jest wyłaczony, to po wzbudzeniu pojawia się obraz zaprogramowanego kanału , ale ze stale obecnym infookienkiem przez cały czas nagrania. POjechałem dzisiaj i wymieniłem dekoder na drugi, ale nadal jest to samo .Co to do licha moze byc ? Pozdro bos57man

 

To są specjalne zabezpieczenia przed nagrywaniem hehehe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pepe

Masz rację, bo puściłem jednocześnie opis problemu do serwisu cyfry, no i co się okazało Na początku tak jak śmieje się taiszo chcieli mi wcisnąć coś o kodowaniu programów albo złym połaczeniu z nagrywarką , no to im puściłem fotkę z nagraniem TVP1 Wiadomosci ( to chyba na pewno nie jest kodowane hehe...taiszo czytasz ...hehe) , po drugie z wyłaczoną nagrywarką ( bo co ma do tego nagrywarka) . Potem poradzili, żebym sprawdzil sygnał ( wcześniej sprawdziłem, że jest powyzej 4 i zielony), potem coś jeszcze zadzwonili, że może oprogramowanie jest stare ( faktycznie wyświetliło mi się, że mam program 67 /DTT, a powinno być wg nich 68/DTT i że co dwa tygodnie przesyłają na dwa typy dekoderów sygnałem satelitarnym aktualizację, teraz Pace, a od środy na mojego Philipsa i jak się wgra wersja 68/dtt to będzie dobrze). No to powiedziałem OK poczekam, choc wkurzyło mnie, że minie te 5 dni na wymianę dekodera jakby nic nie wyszło z aktualizacji). Ostatecznie zadzwonili, że sprawdzili i że...ten typ tak ma i nic się nie da zrobić. Gratulacje Pepe za diagnozę, ale dla mnie to dalej problem, bo choc oczywiscie będę tak jak zalecili ( co mozna z mojego opisu wywnioskować) zostawiał dekoder właczony jakbym coś nagrywał po nocy, to wkurza mnie, że tak podstawową funkcję tak schrzanili, że jakaś infoplakietka nie che się wyłaczyć w trybie : wyłaczony-włączony. NO to co, stary dekoder sprzed 9 lata był lepszy, bo miał taką funkcję ? Powiedzieli też że Pace nie ma tego problemu, ale jest z nagrywarką, a mnie ona na nic, bo mam swoją oddzielna Sony.

Pozdro Pepe i dzięki

Bos57man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade zakupić od Cyfry dekoder SD, bo mój Phil 6010 zaczyna strajkować :?

Teraz mam do Was pytanie, który polecacie? Dodam, że byłem za Pace 2221, ale on nie pokazuje EPG podczas przełączania kanałów :cry:

Teraz myślę o Sagemie SD, ale sporo negatywnych opinii o nim jest.

W sumie mam 2 wymagania co do tunera.

Żeby był stabilny i kosztował tą złotówke, ponieważ w dekoder do sypialni nie będę inwestować pieniędzy :D

Co myślicie o Thomsonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG na Thomsonie jest takie samo jak na Pace DSR 2221, więc podczas przełączania też EPG się nie wyświetla. Mediasat Pioneer również ma takie samo EPG. Jeżeli odrzucasz dekoder ze względu na niewyświetlanie się EPG podczas przełączania, to zostaje Strong 6880 albo Sagem. Według mnie najlepszy z dekoderów SD Cyfry+ to Mediasat Pioneer (tylko nie model 1330) i zdaje się, że jest on za 1zł. Na Pace DSR 2221 i Thomsonie TS4P może występować czarny pasek na dole ekranu albo delikatne przesunięcia obrazu, co jest wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dilerek jak brałem tydzień temu multirooma to miła pani pytała się czy mam drugi dekoder.

Powiedziałem jej, że tak i że jest to właśnie Phil 6010, który mnie denerwuje.

Zapytała się mnie czy chce nowy tuner, bo biorąc multirooma mogę kupić tuner, ale miała akurat tylko Phila i

jeśli dobrze pamiętam powiedziała coś o złotówce, ale pewien nie jestem.

lukas,ryba i cyfra.tv dzięki za informacje. Czyli biorę Sagema SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich przypadkach czy za 1 zł czy za 99 zł kupujesz dekoder po regeneracji z 12 miesięczna gwarancją, w przypadku awarii wymienią Ci od ręki w każdym punkcie C+ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę Pace 2221 :-) Dlaczego ? Testowałem Thomsona i Pace, Thomson ma niewielkie ale zauważalne przesunięcie między sygnałem luminancji i chrominancji co na dużych TV objawia się lekko pogorszoną ostrością w stosunku do Pace 2221 :-)

 

@dilerek: Wiem, że jest dużo punktów C+ co niewiele wiedzą i mają problem ze wszystkim, także z wymianą ale to już inna bajka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za info.

Przy okazji mam pytanie o Pace PVR HD. Dużo osób na niego narzeka, a mi się trafił chyba jakiś dobry egzemplarz.

Obraz idealny, zero problemu z nagrywaniem i programowaniem.

Ale żeby nie było tak dobrze w niedzielę zawiódł mnie pierwszy raz. Zakupiłem pierwszy raz w VOD film, uprawnienia pobrane i niestety film włącza się na 14 minucie i pasek leci od razu do końca. Sprawdzałem z babeczką z infolinii czy na innych pójdzie i to samo. Powiedziała mi, że kasuje opłatę i żebym poszedł na sprawdzenie sprzętu. Teraz nie wiem co robić. Pewnie wymienią mi dekoder na inny, gdzie będzie działać VOD, a z resztą będą jaja.

Chyba zostanę przy tym, bo w sumie usługa VOD nie jest mi potrzebna.

Ale tak z ciekawości, czy takie coś jest do naprawienia czy odrazu wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...