Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do was z pytaniem, co mogło być przyczyną awarii (?) w tunerze Mediasat Pionieer. Otóż, przy włączeniu dekodera widać komuniktat wzywający do włożenia karty do terminala, choć karta jest włożona. Czy na to mogły mieć wpływ te powody:

- niedawno sprzęt został trochę wgnieciony na wierzchu obudowy.

- niezapłacony został abonament (ale ja nie jestem abonentem)

Mam nadzieję że coś poradzicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włożyć kartę chipem do dołu i zresetuj dekoder (wyłączenie dekodera na kilka minut) - jeżeli info się nie zmieni to usterka styków chyba, że masz multiroom. Niezapłacony abonament nie ma nic z tym wspólnego - mogą wtedy być zakodowane kanały kodowane, ale nie taki komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wykładał karty z dekodera po tym "wypadku", to co da odwrócenie karty chipem do dołu, przecież czytnik nie ma styków po obu stronach wejścia na kartę :roll: Może się karta lekko wysunęła, to wystarczy wtedy ją docisnąć bardziej i możliwe, że kanały już będą odbierać. Jeśli karta była wyjmowana z czytnika, to można sprawdzić, czy poprawną stroną została ponownie włożona :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my się chyba nie rozumiemy

 

poza tym tłumaczenie DSX'a via forum jest bez sensu, jeżeli ... a zresztą

 

zadzwoń na nr. który Ci podałem

 

 

update : wreszcie miałem możliwość sprawdzenia i na powiedzmy demo DSXie nie ma ogóle pozycji 241, na którym Twoje Canale 5 powinno sie znjadować. Ktoś potwierdzi, bo nie mam możliwości przeinstalowania tego zabytku ?!

 

ps. samo Canale 5 na innych dekoderach śmiga bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu główny strumień Canale 5 z częstotliwości 11,919 GHz, pol. V, SR: 27500 został zakodowany. Jednocześnie wtedy została uruchomiona druga kopia (niekodowana) identyfikowana jako CANALE 5 na pidach: PID V: 516, PID A: 690, PID PCR: 132, PID PMT: 261, SID: 5. Na tych parametrach teraz powinien chodzić ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów mam 2 tunki ferdka 7600 uci z softem 3.02 i Opticuma 9600hd z softem 3.20 pytanie nie działa mi eurosport 2 chodź zasieg i sygnał jest w granicach 82 (Opticum 9600hd) jakie sa parametry Eurosportu 2 albo ma ktos pewna liste kanalow na opticuma ?

 

Edit

Czy te parametry to: Hotbird 10853 H 27500 Auto S ?

zrobiłem liste z tym ustawieniem i po kilku minutach tunek sam usunal ten kanal z listy

jak by ktos mogl sprawdzic liste ktora mam to bede wdzieczny http://www.sendspace.com/file/t2f6vi

 

Znalazlem cos takiego Nowe parametry techniczne Eurosport 2:

Satelita: Hot Bird 6 (13°E)

Częstotliwość: 10.853 GHz

Polaryzacja: H (Pozioma)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: ESP2 Polish

Kodowanie: Seca MediaGuard 4 (Cyfra+), Nagravision 3 (Cyfrowy Polsat), Conax (n), Viaccess (sieci kablowe)

Może ktoś sprawdzić liste ??? i ją poprawić

 

Pakiet komfortowy + z opcja canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to jest odpowiednie miejsce na taki post - z innego juz mi wyrzucono go do kosza...

Mam mediasata pioneera i przycina mi obraz na bardzo wielu kanałach od pewnego czasu. Wcześniej zdarzało mi się to chyba tylko na TVP Sport, a teraz nawet na Canal+ robia sie czasem stopklatki i chwilowe zaniki obrazu - przeważnie podczas transmisji sportowych, ale kiedy indziej też się zdarza, co - przyznaje - bywa momentami mocno wkurzające. Próbowałem już różnych rzeczy - wyszukiwałem na nowo kanały, wyłączałem dekoder z sieci, ale nic nie pomaga. Wie ktoś może co z tym fantem zrobić? Wiem, że podobny problem pojawiał się na tego typu starszych dekoderach...Jest sens dzwonic do Cyfry czy czekac na jakąś aktualizację oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem dziś podłaczałem cyfre i tak.

 

Mam problem bo po kazdym włączeniu Dekodera mam "Automatyczny test terminala zakonczony powodzenie" mam te kanały jakieś zapisać?

A druga sprawa to Przełączanie miedzy Dekoderem a Kablowką wiecie co mam nacisnąć zeby to szybko się przełączało.Bo naciskam 1 na Pilocie cyfry a tu nic musze dopiero jakoś kombinowac by włączyć!

 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...