Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Chcę sobie kupić dekdoer w wiosennej promocji cyfry i w związku z tym ma krótkie pytanie. Który dekdoer będzie lepszy Philips czy Mediasat.

Zastanawiałem się mocnej na mediasatem głównie ze względu na cenę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam sie, ktory z dostepnych dekoderow wybrac jak bede podpisywac nowa umowe, po zakonczeniu obecnej. To co sam ustalilem do tej pory, moze pomoze Tobie w dokonaniu wyboru:

 

Mediasat (49 PLN):

- sprzet regenerowany, gwarancja 12 miesięcy

- brak cyfrowego wyjścia audio (do kina domowego).

 

Philips 3201 (179 PLN)

- sprzet fabrycznie nowy, gwarancja 24 miesiące

- cyfrowe wyjście audio

 

Osobiście chciałbym kupić Thomsona TS-4 - ale chyba w obecnej promocji nie mozna go kupic?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to http://www.cyfraplus.com.pl/cyfraplus.php?menu=331 bedzie pracowalo z monoblockiem? Podlaczylem taki uklad i nie mam zadnego programu z Astry.. Dodam ze antena jest ustawiona dobrze bo mam jednoczesnie podlaczonego n-boxa i tam astra smiga. Czy to kwestia ustawien czy niestety astry sobie nie poogladam na Thomsonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest pod linkiem, którego dałeś, bo po prostu został "zaprzyjaźniony".

 

Jeśli to Monoblock to nie obejrzysz sobie nic z Astry, bo ten dekoder nie potrafi współpracować z przełącznikami. Aby mieć sygnał z Astry musisz mieć ręczny przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem pewien problem w sofcie 79 w Philipsie 7201. Problem polega na tym, że kanał zablokowany kodem, następnego dnia nie jest zablokowany. Włączając go owszem kłódka się pojawia, jednak tuner o kod nie prosi. W menu z jakiegoś powodu blokada jest wyłączona. Może jest to jakiś błąd systemowy, związany z pobieraniem audycji z HBO Digital. Czy u was też występuje taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prównywalna, ale wydaje mi się, że bezapelacyjnie zwycięża Ferguson... :mrgreen:

 

koledzy pomozcie chce kupic tuner zeby miec ladny obraz szczegolnie z kanalow SD bo tych wiecej na C+ co wybrac? PHILIPS DSR 6201 czy Humax HDCI 2000 a moze Ferguson HF 8800 HD badz Topfield TF7700?

chce dokupic spliter i drugi jakis tani tuner zeby ogladac za pomoca 1szego w/w tunera C+ na TV LCD a z drugiego tanszego na kompie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem świeży ... MAM TUNER FERGUSONA 8800 HD mam problem z 3 kanałami mianowicie chdzi o kanały HD mam wgrany najnowszy soft ze strony fergusona jak i również najnowszą listę kanałów z 11 kwietnia też ze strony fergusona. problem tkwi w tym iz na kanałach HD wyskakuje napis "BRAK SYGNAŁU" wszystkei inne kanały sa zasięg i moc sieci jest 98/98% proszę o pomoc co mam zrobić aby były kanały HD na poprzednim sofcie te kanały były. zmieniłem na najnowszy sof ponieważ lepiej wygladaja kanały SD. proszę o jakiś opis konfiguracji lub wyszukania kanałów HD... siweje już z nerwów pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Kolego wejdz sobie spokojnie w menu tunera. Następnie wybierz wyszukiwanie ręczne... Wybierz Hot Birda i transponder 11278V... Ustwienia powinny wyglądać tak:

 

11278

Vertical

27500

2/3

DVB-S2 (8PSK)

Pilot wyłączony

 

To powinno starczyć aby kanały zostały poprawnie wyszukane... Nie zapomnij po ustawieniu tych parametrów przeszukać owego transpondera zanim wyjdziesz z menu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczow. mam pytanie, wie ktos moze czy dekoder C+ Philips PVR jest bardzo glosny, tzn. po wylaczeniu czy dysk szumi, pobiera jakies dane. ma ktos moze porownanie do dekodera N z dyskiem, ktory mialem okazje testowac u znajomego i byl bardzo glosny w stanie spoczynku. chodzi mi czy jak podlacze w sypialni to bedzie sie dalo normalnie spac czy bedzie szum i "skrobanie" dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaprogramowac dekoder 6201 aby byl czytany przez pilot od Tv poniewaz w ksiazce o TV niema tam ani slowa. Czy jest taka mozliwosc. Model Tv to Sony Bravia 40X3000. Pilot ma 4 mozliwosci programowania z skrotami :

 

- BD (udalo mi sie zaprogramowac pod tym skrotem VIDEO Samsunga)

- DVD (nieudalo mi sie zaprogramowac DVD Denona raz sie wlaczalo ; raz wieszalo model DVD to 1720)

- AMP (Nieudalo sie zaprogramowac amplitunera 1306 AVR Denona)

- TV (zaprogramowany TV)

 

Licze na pomoc forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie .

 

Posiadam dekoder satelitarny Pioneer BCT-1330 zaprzęgnięty do odbioru Cyfry.

Mam go od roku, a nabyłem go jako dekoder używany - więc nawet nie wiem jak już stary jest.

Odkąd go nabyłem mam z nim jeden problem.

Podczas włączenia pilotem pojawia się charakterystyczny dźwięk następnie jednolita plansza która przemienia się po chwili w obraz ostatniego używanego kanału.

Wszystko jest ok , ale właśnie od tego momentu przez jakieś 10 sekund nie działa pilot.Żadnej reakcji na polecenia.

Ostatnio zauważyłem, że dosłownie 2 sekundy mam po włączeniu dekodera na szybką zmianę kanału albo zmianę siły głosu - bo po upływie 2 sekund - blokuje sie wszystko na około 10 sekund.... a to potrafi irytować, szczególnie wówczas, jak się spóźniłem na program który już trwa ...

Jeśli te modele tak mają - to trudno. Ale może jest na to jakiś sposób. Może ktoś z Was wie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mój pierwszy post a właściwie pytanie( jak to baba co mało się zna)

Forum znalazłam dzięki gazecie Sat-Kurier.

 

Chcę kupić dekoder/tuner do Cyfry+ ewentualnie wydzierżawić.Telewizor mam HD.

W zasadzie mam tylko jedno kryterium: Jakość obrazu standartowej telewizji.HD narazie mniej ważna bo kanałów mało.A może wszystkie tunery obraz dają taki sam?

Sprzedawcy różnie gadają, raz tak, raz śmak.U jednego to nawet w tygodniu dwa razy zmiana zdania.

Przejrzałam testy w Sat-Kurierze ale niewiele na temat jakości obrazu zwłaszcza w odniesieniu do innych.

Głównie to EPG, menu i takie tam.Mnie EPG i czcionka nie interesują.Jak również możliwości grzebania w oprogramowaniu, czy dzielenie sygnałów.

Po poczytaniu tu i tam (net i -to Forum też-, czasopisma) wytypowałam dwa tunery:

1.Humax hdci2000

2.Golden Interstar GI-S890

Jednak nie mam doświadczenia ani nawet wiedzy o technologii sat, więc nie wiem czy dobrze typuję.

 

Stąd moje pytanie i oczekiwanie rady. :)

Z góry dziękuję za zainteresowanie. :)

Serdecznie pozdrawiam.

Urszulanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PANIĄ ja PANI proponuje GI HD 890 bardzo dobry stabilny tuner.Karta C+chhodzi pod tym tunerem świetnie a i obraz jak dźwięk są pierwszej jakosci.GOLDEN ma wiele możliwości,proste wgrywanie nowego oprogramowanie(poprzez USB),listy kanałów itp.Pozdrawiam i polecam GOLDENA HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,posiadam telewizor SAMSUNG LE40R82B LCD na pilocie od telewizora mam możliwość zaprogramowania 4 urządzeń.Telewizor jest oczywiście zaprogramowany automatycznie,nagrywarkę zaprogramowałem też,ale tuner PHILIPS 6201/91 nie.Wpisuje podane kody dla dekoderów PHILIPSA i tuner nie działa,może ktoś wie jaki jest kod?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

 

Posiadam dekoder satelitarny Pioneer BCT-1330 zaprzęgnięty do odbioru Cyfry.

Mam go od roku, a nabyłem go jako dekoder używany - więc nawet nie wiem jak już stary jest.

Odkąd go nabyłem mam z nim jeden problem.

Podczas włączenia pilotem pojawia się charakterystyczny dźwięk następnie jednolita plansza która przemienia się po chwili w obraz ostatniego używanego kanału.

Wszystko jest ok , ale właśnie od tego momentu przez jakieś 10 sekund nie działa pilot.Żadnej reakcji na polecenia.

Ostatnio zauważyłem, że dosłownie 2 sekundy mam po włączeniu dekodera na szybką zmianę kanału albo zmianę siły głosu - bo po upływie 2 sekund - blokuje sie wszystko na około 10 sekund.... a to potrafi irytować, szczególnie wówczas, jak się spóźniłem na program który już trwa ...

Jeśli te modele tak mają - to trudno. Ale może jest na to jakiś sposób. Może ktoś z Was wie ? :)

Jeśli jest jeszcze na gwarancji - nadaje się do wymiany, bo nie powinien się tak zachowywać. Jeśli jest już po gwarancji, to proponuje pomęczyć się do końca umowy, rozwiązać ją i podpisać umowę z nowym dekoderem (naprawa starego wyniesie więcej niż kupno nowego).

 

Mam problem,posiadam telewizor SAMSUNG LE40R82B LCD na pilocie od telewizora mam możliwość zaprogramowania 4 urządzeń.Telewizor jest oczywiście zaprogramowany automatycznie,nagrywarkę zaprogramowałem też,ale tuner PHILIPS 6201/91 nie.Wpisuje podane kody dla dekoderów PHILIPSA i tuner nie działa,może ktoś wie jaki jest kod?.

Proponuję wyszukanie automatyczne, jeśli to nie pomoże wiem że jest możliwość kopiowania wiązki z pilota (albo dwa piloty skierowane na siebie, albo najpierw pilot Cyfry w dekoder z włączoną funkcją kopiowania w pilocie od TV).

Drugim rozwiązaniem jest zaprogramowanie pilota do Cyfry jako uniwersalny do obsługi wielu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę napisać, czy za pomocą Philips DSR 6201/91 HD można obejrzeć film w następujący sposób:

 

- obraz 16:9 HD

- dźwięk oryginalny DD 5.1

- napisy polskie DVB (a nie z telegazety)

 

jeśli to jest możliwe, to czy tylko na Canal+ Film, czy także na innych kanałach? jakich?

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...