Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Na wstępie powiem, jako że jestem kompletnym laikiem prosiłbym o, jak to się mówi, "nie śmianie się". ;-) Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera PACE HD PVR HDS7241 i mam dwa małe pytanka z nim związane:

 

1. Przy funkcji "PILOT" nie wyświetlają mi się ikonki parametrów technicznych (format dźwięku/obrazu itp.) oraz rodzaj programu (np. science fiction) - czyli w sumie jakby nie wyświetlała się środkowa linia tej funkcji. Pojawia się tylko numer i nazwa kanału na zielonym tle po lewej stronie, oraz po prawej u góry tytuł programu a na dole znaczek "+INFO" oraz pasek postępu programu + godzina rozpoczęcia i zakończenia.

2. Może to głupie pytanie ale czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy dany program na kanale HD rzeczywiście jest nadawany w HD? Np. niektóre audycje na Canal+ Sport HD czy Eurosport 2 HD nie są w HD. Wiem, że to "od razu widać", ale niektórzy w mojej rodzinie mają problem z rozróżnieniem.

 

Mam pojedynczy konwerter z jednym kablem idącym do dekodera. W ustawieniach jest ustawione na pojedynczy. Siła sygnału z anteny wygląda na jakieś około 4,2. Wersja oprogramowania najnowsza - 129. Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 - nie wiem, jak miałeś w poprzednim dekoderze ale w Pace informacje, ok tórych piszesz nie są wyświetlane.

ad2 - a jakie to ma znaczenie - jeśli ktoś nie widzi różnicy w oglądnanym materiale SD i HD, to czy informacja, że coś jest nadawane w HD sprawi, że lepiej bedzie mu się oglądało ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu numer 1. to chodzi mi o funkcję "pilot", opisaną w instrukcji na stronie 25. Z informacji podanej wynika, że na pasku powinny pokazywać się także informacje techniczne oraz rodzaj programu - to co na podanym przykładowym niżej ekranie wyświetlane jest w środkowej części. U mnie tego nie ma. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2 - a jakie to ma znaczenie - jeśli ktoś nie widzi różnicy w oglądnanym materiale SD i HD, to czy informacja, że coś jest nadawane w HD sprawi, że lepiej bedzie mu się oglądało ten program?

Moim zdaniem kolosalne. Skoro za kanały HD każą sobie płacić ekstra, to miło byłoby wiedzieć, czy np. treści w HD nie stanowią 5% ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większości audycji na Eurosporcie jest "Native HD" w prawym dolnym rogu. Tylko przy niektórych meczach Bundesligi tego nie zauważyłem, mimo, że były w HD.

 

Poza tym w programach C+ można na necie sprawdzić co jest HD, a co nie.

 

http://www.cyfraplus.pl/program/abo/

 

tzn tylko programy spod szyldu Canal+, reszta to ściema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio została u mnie zamontowana Cyfra+. Na początku wszystko grało, ale ostatnio mam zakłócenia na niektórych programach (np. AXN, TVN i inne. Instalację złałorzył oficjalny montażysta Cyfry+. Nie pozostawił jednal protokołu montażu co powinien zrobić, ale o tym dowiedziałem się od Centrum Abonenta.

Chcę go teraz jeszcze raz zaprosić tylko chcę się do tego przygotować żeby znów nie wyciągnął kasy odmnie.

I dlatego mam kilka pytań.

1. Czy dosztukowanie kable może mieć jakiś wpływ na sygnał?? (miałem 10m kabla ale potrzebne było trochę więcej i dodał)

2. Zakłócenie nasilają się nocą mimo iż siła sygnału na pasku jest cały czas dobra (kolor zlielony między 4 a 5)

3. Na początku miałem dostę do wszystkich kanałów a teraz wogóle nie odbieram TVN Warszawa i Religia TV.

Posiadam antenę 80cm.

Z góry dziękuję za jakieś opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczena.gif Już @M_arek napisał dokładnie co możesz odebrać w C+ i to, że mieszkasz w kujawsko-pomorskim tego faktu nie zmieni, bo na satelicie jest tylko wersja TVP Info/TVP Warszawa i żadnej innej wersji nie ma :!: Jak bardzo ci zależy na TVP Poznań z satelity, to możesz wynająć jakiś transponder na satelicie i przekazać go którejś platformie z zastrzeżeniem, że ma się tam znaleść TVP Poznań :twisted::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli sygnał kanału TVP INFO/Poznań z nadajnika naziemnego dociera do Twojego miejsca zamieszkania, to będziesz mógł odbierać, ale to już musisz sam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy można kartę cyfrowego polsatu włożyć do cyfry + i będzie działać ???

Nie będzie - to dwa inne systemy kodowania - to raz. I dwa: karta CP jest parowana z dekoderem, który otrzymujesz od CP, więc nie będzie działać nawet w innym dekoderze od CP, to co tu mówić o dekoderze C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ matimatt1988 Niby ludziom ''chodzi'' HD na antenie o średnicy 60 cm. Ale lepiej wymień na 80 cm. Bo przy 60 podczas wiatru, deszczu i.t.p anomalii pogodowych sygnał zanika, ja przy 80 nie mam tych problemów. Jak byś chciał kiedyś ciągnąć sygnał z Astry, to wymienisz konwerter i już masz Astrę. Jeżeli posiadasz sprawny konwerter, a nie będziesz oglądał programów z Astry to nie musisz wymieniać konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Może ktoś się orientuje czy parę dni po zakończeniu 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia można jeszcze wykupić dekoder Cyfry+ na własność? Chodzi o dekoder Mediasat Pioneera z 2002 roku.

Sytuacja wygląda tak: od 2002 roku mieliśmy Cyfrę, pakiet Komfortowy (od początku ten sam, jedynie nazwy się zmieniały i zawartość,nie pamiętam jak on się zwał 8 lat temu ale wtedy to były chyba jeszcze pakiety kolorowe - złoty, platynowy itd, z miesiąc albo dwa przed fuzją z Wizją TV, ale nieważne), w listopadzie 2009 korzystając z ówczesnej promocji podpisałem umowę na siebie bo interesował mnie dekoder Philips PVR HD (chodziło o PVR bo HD i tak nie miałbym na czym oglądać), pakiet Komfortowy+.

W marcu wysłaliśmy wypowiedzenie starej umowy i zmieniliśmy pakiet na powitalny bez Canal+ - bez sensu było płacić 100zł za nic bo stary dekoder stał niepodłączony a w ramach promocji za ten sam pakiet płacę jedynie 50zł.

W pewnym momencie jednak Mediasat zaczął być przydatny bo gdy zapełniał mi się dysk w Philipsie, przełączałem dekodery i zamieniałem karty, dzięki temu u siebie mogłem spokojnie, nie zajmując nikomu TV, oglądać to co miałem nagrane u siebie w pokoju a Cyfrę można było oglądać na starym dekoderze.

Z końcem czerwca skończył się okres wypowiedzenia, więc trzeba zdać stary dekoder. Nie wpadłem wcześniej na pomysł by tamten dekoder wykupić od Cyfry na własność :sciana: i stąd pytanie z początku posta. Teoretycznie mógłbym sobie kupić jakiś "zwykły " tuner, na którym chodziłaby Cyfra ale bez sensu jest wydawać pieniądze bo zdaje się, że trochę one kosztują ami zależy na tym by mieć jakikolwiek dekoder "zastępczy", który bym podłączał na miejsce Philipsa, żeby można było cały czas oglądać Cyfrę a u mnie w pokoju to co mam nagrane. Mediasat byłby idealny bo Philips okazał się być "za trudny" w obsłudze dla pozostałych domowników, co skutkowało tym, ze często były nagrane po 2 godziny jakichś przypadkowych programów.

Dlatego moje moje, czy ktoś wie czy można stary dekoder Cyfry wykupić po wygaśnięciu umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje moje, czy ktoś wie czy można stary dekoder Cyfry wykupić po wygaśnięciu umowy?

 

Nie ma takiej możliwości. Za późno. Do 31 lipca musisz go zdać razem z kartą. Chyba, że zechcesz wznowić tą rozwiązaną umowę, to wtedy Mediasata Ci sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :/ Nie wiem czemu nie wpadłem na to, żeby go wykupić wcześniej :?

A teraz pozostaje Allegro, widziałem tam Mediasaty. Umowy na pewno nie wznowię bo Cyfra chodziłaby i tak tylko na jednym dekoderze, więc de facto płaciłbym za nic.

 

W każdym bądź razie ,dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli dekoder HD od Cyfry typu Phil lub Pace to powiem krótko NIE KUPUJ bo cyfra nie sprzedaje tych tunerów na własność,daje je tylko w dzierżawę.

Jeślli chcesz kupić jakiś tuner to popatrz za Ariva 100 lub Ariva 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...