Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wykupiłem sobie Multipakiet C+, wczesniej poczytałem trochę forum i obdzwoniłem całe miasto w poszukiwaniu Mediasta Pioneer. Udało mi się dorwać nowego Pionka 1330 za 1 zł :)

Jestem uzytkownikiem N-ki (nbox) i generalnie jestem zadowolony. Jakie było zdziwienie, gdy po podłaczeniu Mediasata zobaczyłem jakość programów C+. Jest ona nieporównywalnie gorsza do zwykłych SD z n-boxa.

Problemem są jakby smużenia, jak gość np rusza twarzą to widać smugę, jak biegnie pilkarz, to jak kometa...Czym jest to spowodowane? Tylko tym, że idzie to po Euro? A może coś powinienem ustawić w tunerze, jest obecnie na PAL.

 

Czy jakiś inny dekoder byłby lepszy w sensie jakości programów? Co polecacie? Sprzedać i kupić coś innego? Ferdka, a może jakiś HD?

Straszne to, jak się człowiek do programów HD przyzwyczai heh :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ktory odbiornik bedzie najlepszy chodzi mi oczywiscie o SD

Thomson czy strong 6880 Czy philips DSR 3201? Nie chodzi mi o zadne bajery chce tylko aby chodzil sprawnie no i intereuje mnie menu czy w strongach jest takie samo jak w Thomsonie takie kolorowe? Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp dla "mychu"

Pioneer 1330,na pewno nie jest nowy,to po pierwsze.Po drugie to chyba najsłabszy z modeli pioneera typu mediasat.

Problem tkwi najprawdopodobniej w sposobie połączenia.Jeśli uzywasz złącza hdmi w N -box`ie to rzeczywiście będziesz rozczarowany jakością.(oczywiście zależy to również od typu tv).Najlepszym sposobem na poprawe jakości jest ustawienie w menu pionka -typ tv 16/9 oraz "RGB"(jeśli konieczne w tv też) ,oraz zastosowanie lepszego tzn. w pełni ekranowanego przewodu scart 21-pin.

mateuszbednarczyk :

moim zdaniem najstabilniej pracuje Philips, ma takie samo menu jak Thomson , czyli mediahighway, jedyna różnica to taka że Philips nie obsługuje aplikacji interaktywnych.Stronga nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jednak nie wprowadzać użytkowników w błąd. Na Philipsie 3201 kanałów interaktywnych nie ma nawet na liście kanałów.

w mediasatach - p160-info+, p 161 -c+ gry, w philipsie skok z 152 Chasse&&peche na 170 c+PR.

 

Mogę tylko potwierdzić te informacje i na 6010 i nie wiem co te usługi dają na innym tunku, bo i tak nie ogladam wszystkich kanałów telewizyjnych

z abonamentu...więc może ktoś kto może z tych 2 serwisów korzystać u siebie także i mnie "oświeci" :jupi:

 

nie mogę się nie zgodzić z przedmówcą :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś nowy model Stronga 6880 bo interesuje mnie jak on pracuje i czy jest taki daremny jak model 6860. Z góry dziękuje .

 

Nie polecam strong to jest dekoder z którym mamy ciągle problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips to nie do końca typowy Mediasat :( Posiada identyczne menu, obsługuje aplikacje audio i EPG dla Mediahighway ale niestety nie obsługuje serwisów interaktywnych takich jak np Cyfra+ Gry :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace dekodera z tematu. Czy zlacze HDMI w nim dostepne przenosi rowniez cyfrowy dzwiek, i czy jest to ten sam dziwek, ktory jest wystawiany na lacze Coaxial ? Jesli tak to czy potrzebna jest jakas konfiguracja, bo w instukcji o takiej opcji cicho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pouczony przez pracowitego admina dorzuce się do tego bałaganu w tym wątku. :?

Jak wygląda u was odbiór dźwięku AC3 na TVN/TVN7? Ja na Thomsonie TS mam duże problemy. Albo przycina co parę sekund, albo w ogóle nie ma, albo tak jak dzisiaj na 'you can dance' dźwięk dd5.1 super bez żadnej zacinki, a na reklamach i po programie totalna cisza. Muszę zmienić odbiornik, coś poprzestawiać, czy ogólnie wszyscy mają ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. Strong 6880

Odbieram pakiet podstawowy w trakcie instalacji dekodera wszystkie kanały pakietu zostały wyszukane. Problem polega na tym, iż część kanałów zawartych w pakiecie podstawowym jest nie dostępnych, pojawia się na ekranie "brak sygnału" - problem ten dotyczy m.in. TVP info, TVP polonia, Puls TV, Zone reality, Religia.tv, TVN lingua, Zone club, Trace

po podłączniu dekodera DSR 3201 przy tej samej karcie i zestawie antenowym powyższe kanały są dostępne.

Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PVR(soft 79) już miesiąc i problemów...aż się dziwię :jupi: ..20 s jest chyba nie do przeskoczenia :( ....ale jeśli ktos nie chce "aż tyle " :wink: czekać to po co wyłączać?Niech cały czas jest "na chodzie" i po kłopocie :wink: Ogólnie jest OK...ale do N-Boxa....uuuuu daleko mu oj daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...