Jump to content

Marcin_M

Users
 • Content Count

  438
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marcin_M

 1. Od stycznia br. korzystam z pakietu Nowy Start+ za 9,99 zł / miesięcznie. Pod koniec stycznia gdy chciałem skorzystać za pośrednictwem infolinii z dopełnienia do Nowy Comfort+ za 10 zł / miesięcznie nie było takiej opcji. Jedynie za 20 zł / miesięcznie. Dzisiaj się zalogowałem do strefy Canal+ i w ofertach promocyjnych pojawiło się dopełnienie do Nowy Comfort+ w dwóch wariantach: za 15 zł / miesięcznie oraz za 10 zł / miesięcznie. Skorzystałem z tej drugiej opcji.
 2. Uwierz Kolego, że nie jest to takie proste. Mam nieaktywowany zestaw NNK z modułem nCAM z pakietem kanałów na 3 miesiące bez opłat (odpowiednik pakietu Extra+ z niewielkimi różnicami w ofercie programowej) i zainteresowanie prawie żadne. A sam pakiet w doładowaniu na taki okres to kwota 179,30 zł. Ciężko to sprzedać nawet za 250 zł.
 3. Zwróć uwagę, że koledze chodzi o opcję włącz / wyłącz w jednomiesięcznym cyklu rozliczeniowym, a w Twoim przypadku abonent wiąże się na 6 miesięcy, co nie zmienia faktu, że gdy jesteś zainteresowany paczką Canal+ to bardziej opłaca się płacić 25 zł/miesięcznie przez pół roku, niż korzystać ze standardowej opłaty, ale każdy ma swoją kalkulację.
 4. Tak jak napisałem w poście powyżej - czy w tej nowej ofercie wychodzi drożej zależy tylko i wyłącznie od tego na jaki sprzęt się decydujesz. Jeśli na Ultraboxa to wychodzi drożej, jeśli na moduł CAM wychodzi taniej - a w zasadzie tyle samo ile zapłaci abonent przedłużający umowę i otrzyma pakiet Extra+ w kwocie 44,99 zł (jedyna zaleta przy przedłużeniu jest taka, że możesz wynegocjować umowę na 15 miesięcy w tej cenie, a nie jesteś związany umową na 24 miesiące jak nowy abonent). Oczywiście pomijam sytuację, gdy stały klient otrzymuje pakiet Nowy Comfort+ za 22,50 zł oraz dopełnienie do Extra+ za 10 zł, ale to nie jest dyskusja na ten wątek. Nie mogę się natomiast zgodzić z twierdzeniem, że opłatę za sprzęt należy traktować jako składową abonamentu - teraz płacisz za sprzęt, a w przyszłości może być taka sytuacja, że opłata za sprzęt zostanie zrabatowana.
 5. W takim razie widocznie u mnie się pojawiła dopiero teraz. Wcześniej nie miałem takiej opcji.
 6. Tylko, że w promocji za 49,99 zł z Ultraboxem płacisz co miesiąc przez 24 miesiące tę kwotę, a tutaj średnia za abonament wychodzi 45 zł / miesięcznie + opłata za sprzęt. Nie zmienia to jednak faktu, że z tej "nowej" promocji opłaca się skorzystać w przypadku wyboru modułu CAM lub dekodera Wifibox. W przypadku wyboru Wifibox'a Premium lub Ultraboxa ta pierwsza oferta wychodzi korzystniej.
 7. Wprawdzie oferta nie jest jakaś oszałamiająca, ale może się komuś przyda taka informacja: w ICA istnieje możliwość dobrania opcji dodatkowej: Paczka Eleven + Pakiet Multi Man Pack ze zobowiązaniem do końca okresu minimalnego umowy w cenie 25 zł/miesięcznie.
 8. Zapewne włączyli Ci dopełnienie do Extra+ do końca lutego br. Na pewno nie jest to związane z ułożeniem własnej listy kanałów.
 9. @tweed77 Kiedyś tak właśnie robiłem Bardziej z ciekawości teraz zadzwoniłem ponieważ uznałem, że skoro tak stoi w cenniku, który otrzymałem biorąc drugą umowę to nie powinno być problemu żeby na takich zasadach uruchomić tę opcję. Z drugiej strony do umowy powrzucali mi jakieś usługi VOD, z których i tak nie korzystam, ale operator bardzo zadowolony bo kwota udzielonej ulgi automatycznie idzie w górę i w przypadku chęci rozwiązania umowy przed upływem okresu oznaczonego zawsze to więcej kasy od klienta tytułem kary umownej...
 10. Mnie proponują HBO z HBO GO za 20 zł w zobowiązaniu do końca umowy. W tabeli promocyjnej nr 5 załączonej do warunków świadczenia usług mam w osobnej pozycji HBO za 15 zł oraz w osobnej pozycji HBO GO. Chciałem włączyć samo HBO - podobno się nie da. Więc podziękowałem i tyle
 11. To jest wątek dotyczący sprzętu oferowanego przez operatora, a to o czym piszesz bardziej nadaje się na jakieś inne forum dla wiecznych kombinatorów i nieustająco poszukujących dziury w całym. W ramach jednego abonamentu nie ma możliwości otrzymania od tego operatora dwóch modułów.
 12. @_Artek_ Podpisuję się pod tym wszystkim co napisałeś bo to jest świetne podsumowanie. Mnie tylko śmieszy pisanie, że PC+ ma cyt. "super ofertę premium" bo to już nie jest ta platforma, którą ja pamiętam z czasów Cyfry+, a której abonentem byłem już na przełomie XX / XXI wieku (od roku 1999). Był jednak również taki okres, w którym korzystałem z oferty CP (jedna umowa przez całe 2 lata), ale nigdy nie byłem w stanie się przestawić na to, że trzeba czekać do początku następnego okresu rozliczeniowego na uruchomienie opcji dodatkowej, czy też do tego, że przejście na wyższy pakiet wymagało aneksowania umowy. I to mnie w zasadzie zniechęciło do pozostania w CP, bo oferta programowa na której mi zależy jest u jednego i drugiego operatora, a w CP wychodziłoby w moim przypadku trochę taniej. Ale nie o tym jest ten temat EDIT: Proszę przenieść mój post do kosza, w ślad za innymi postami, które od wczoraj były zamieszczane w tym wątku bo teraz to nie wiadomo o co chodzi
 13. Aktualizację modułu przeprowadzasz na kanale Puls HD, a TVP1 HD służy do przyspieszenia przesłania uprawnień do odbioru programów. Co się wyświetla znajomej w menu modułu (jaki numer aktualizacji i z jakiej daty)?
 14. Tak samo jak w przypadku niektórych innych ofert np. Extra+ za 49,99 zł jest dostępny na infolinii i w punktach sprzedaży PC+ z modułem Cam, z tą różnicą że jak dobrze zagadasz to nie ponosisz opłaty aktywacyjnej za moduł w wysokości 9,90 zł.
 15. Z tego co kojarzę w oparciu o poprzednie wpisy na forum to Kolega @Ozzy666 korzystał z modułu przed aneksowaniem umowy. Generalnie przejście z dekodera na moduł jest bardzo trudne, a z informacji zawartych w wątku o modułach jest to możliwe w jednostkowych przypadkach i nawet nie jest to kwestia konsekwencji w negocjacjach z operatorem ale bardziej kwestia szczególnych okoliczności i konieczności zainicjowania trybu reklamacyjnego.
 16. Dopełnienie jest przyznawane do końca pierwszego miesiąca obowiązywania umowy. Jeśli jeszcze w styczniu podpiszesz umowę to do końca lutego będziesz miał dopełnienie.
 17. Powyższy wpis to kandydat do posta roku
 18. Odepnij sprzęt i udaj się do Punktu Obsługi i Sprzedaży Platformy Canal+. Zagadaj, że w zasadzie to nadal jesteś zainteresowany korzystaniem z usług PC+ ale na trochę lepszych warunkach aniżeli Ci proponują przez telefon. Jest szansa, że zaproponują coś co bardziej będzie Ci odpowiadać. Skoro u mnie udało się zejść z Extra+ z Canal+ i najmem 5 zł/ mies. za Wifi Premiumbox na Nowy Start+ z bezpłatnym najmem dekodera za 9,90 zł to u Ciebie tym bardziej nie powinno być problemu, zwłaszcza że mnie również proponowali Nowy Comfort+ za 22,5 zł i bezpłatny najem dekodera, ale wybrałem pakiet najniższy. Powodzenia w negocjacjach.
 19. @Martinez1989 W "N na kartę" masz kartę sparowaną ze sprzętem, więc jeśli ktoś Ci sprzedał dekoder i kartę, które nie są ze sobą sparowane (tzn. są z różnych zestawów) to będziesz miał problem z odbiorem.
 20. Dziękuję Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością przełączania kanałów bo z niektórych postów na forum wynikało, że trwa to zauważalnie długo, a ja nie widzę różnicy pomiędzy modułem, a Wifi Premiumboxem, którego mam podpiętego do innego odbiornika TV.
 21. Dzięki za odzew @Ozzy666 Właśnie w tej chwili ruszyło. Zadzwoniłem na infolinię i uzyskałem informację, że dane karty powinny być widoczne już od samego początku po uruchomieniu modułu. Moduł nie widział karty więc zgodnie ze wskazówkami konsultanta wyciągnąłem kartę z urządzenia, przetarłem chipa i włożyłem kartę w taki sam sposób jak to uczyniłem za pierwszym razem. Następnie przeprowadziłem ponowną instalację modułu w odbiorniku TV i raz jeszcze konsultant ponowił aktualizację uprawnień karty, a kanały do 2 minut zaświeciły Po prostu należało zrobić jeszcze raz to samo co zrobiłem za pierwszym razem gdy rozpakowałem moduł z blistra, ale tym razem zadziałało właściwie. Zaraz zobaczę czy jest jakaś nowa aktualizacji dostępna na kanale Plus - z tego co mi wyświetla w menu modułu to znajdująca się na module aktualizacja jest oznaczona nr 3 i jest z daty 19 sierpnia 2019 r.
 22. Odpaliłem dzisiaj moduł CAM CI+. Zakładam, że telewizor wykrył moduł ponieważ w menu odbiornika TV pojawiły się informacje o module takie jak m.in. model, producent, symbol produktu, numer seryjny, numer producenta, wersja oprogramowania itp. Jeśli natomiast chodzi o kartę to gdy wchodzę do sekcji: "Informacje o karcie" jest pusto we wszystkich rubrykach: numer seryjny karty, nc+ uprawnienia do..., wersja karty itp. Jak rozumiem do czasu gdy karta nie zostanie aktywowana tak powinno być ? Ustawiłem odbiornik TV na TVP1 HD, a za pośrednictwem internetowej Strefy Canal+ wykonałem aktualizację uprawnień karty i czekam już prawie godzinę. Kartę włożyłem do modułu w taki sposób jak pokazano w instrukcji. Czy u Was proces aktualizacji też trwał tak długo ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 23. W PC+ aneksowanie umowy nie skraca okresu oznaczonego dotychczasowej umowy. Dlatego w przypadku gdy aneksowanie umowy nie skutkuje obniżeniem dotychczasowych opłat to przedłużenie umowy już teraz jest bezsensowne. Jeśli nie jesteś zadowolony z warunków aneksowanej umowy to nasz 14 dni na odstąpienie (zakładam, że zawieraleś umowę na odległość).
 24. Przed chwilą się dowiadywałem w APS i już teraz nie ma takich ofert dla przechodzących z konkurencji. Jedynie standardowo 3 miesiące, które ponoć po nowym roku mają również zniknąć w ramach tzw. podwyżki ceny. Ile w tym prawdy, nie wiem.
×
×
 • Create New...