Jump to content

antyelsatowiec

Users
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by antyelsatowiec


 1. Oto przykład wyższości przeżytku telegazety nad nowoczesnym EPG (oczywiści w TVK Elsat): w chwili obecnej na TVP2 w EPG jest informacja "Brak danych o programie" a w telegazecie co leci teraz i później będzie ta informacja jest.To samo w TVP Kultura, ale tu się już z telegazety nic nie dowiem bo jej znów nie ma. Podobny brak informacji w EPG występuje w tej chwili na :TVN, TVP Historia, TVP HD, Super Polsat, WP i jeszcze wielu innych. Ktoś powie "przecież jeszcze jest internet" no ale chyba szybciej do tej informacji dotrzeć można w telegazecie.


 2. Kanał TO!TV jest w SD. No to jesteśmy po mieszaniu w sieci. Z wykazu powyżej widzimy, że zostawili wolne kanały 07-11, czyżbyśmy mogli się spodziewać w przyszłości następnego zamieszania ? Nic na razie nie piszą o nowym "pakiecie melomana", tzn.za ile i dlaczego tak drogo. 


 3. W tym Elsacie to się już chyba tracą we wszystkim. Miało być dzisiaj otwarte okno w CANAL+ (nr kanału 171) od godz.16.00 do 21.00 i nie było, jutro (24.02) ma być od godz.23.30 do następnego dnia godz.6.00, oraz uwaga w poniedziałek "23 lutego" !!! od godz.21.00 do godz.22.30. Czy będzie ?  Dodając do tego, że po zmianach częstotliwościach 6 marca niektórych programów cyfrowych należy w odbiornikach wybrać strojenie "kanały cyfrowe i analogowe" to w tej firmie dzieje się coś niedobrego.   

   

   

   

   

   

   

  Widzę poprawili datę 23 na 25 lutego w poniedziałek, Elsat pilnie śledzi to forum i wyciąga wnioski. CANAL + jest w tej chwili (tzn.24.02. godz.20) odkodowany, zapowiadali dopiero na godz.23.30. Zaapeluję tu do Elsatu aby przy zmianach częstotliwościach programów podawali właśnie te nowe częstotliwości zwłaszcza jak będą uruchomione nowe MUXy, ułatwi to szybsze odnalezienie zmienianych programów niż w przypadku strojenia telewizora od nowa.  


 4. Mój telewizor "widzi" na częstotliwości 850 Mhz (kanał 68) jakiś cyfrowy sygnał ,tzn pasek siły sygnału świeci na 70% (na innych kanałach jest ponad 90%) a pasek jakości sygnału na 92% (porównywalnie z innymi) ale po przeskanowaniu tej częstotliwości nie znajduje żadnego programu. Fakt ten zauważyłem już dosyć dawno, ale teraz sobie o tym przypomniałem w związku z kopią analogu TVP2 na kanale 08.


 5. Wydaje mi się, że "analogowcy" mają cały czas dostęp do jak podano w komunikacie liczby (około) 28 kanałów cyfrowych nieszyfrowanych, przecież filtry pakietyzacyjne ze skrzynek abonenckich usunięto już dawno. Ciekawe czy Elsat będze pierwszą kablówką w kraju bez analogów ? A szkoda bo te kilka kanałów analogowych przydałoby się dla kogoś kto ma jeszcze stary kineskopowy telewizor w piątym a może i w dziesiątym pokoju, kuchni lub łazience. 


 6. Pamiętam parę lat temu program TVS w wersji HD był niekodowany czyli dostępny dla wszystkich nawet abonentów analogowych (pod warunkiem, że miało się odbiornik z DVB-C) a był on w pakiecie Złotym. Wersja SD była wtedy w jakimś pakiecie wyżej, ale już nie pamiętam którym. Czyżby też to było wtedy jakieś niedopatrzenie, a może "otwarte okno" dostępne przez dłuższy czas ?


 7. Widzę poprawili w Regulaminie promocji opłatę za pakiet Złoty+ na 79,90zł. Ekspansja kanałów w wersji HD postępuje nadal ku radości oczu, tylko ciekawe po co utrzymują Polsat Sport i Polsat Sport Extra w wersji SD jeśli jest wersja HD w tym samym pakiecie ?


 8. A to w Katowicach na kablówce UPC zakłóceń od nadajników dużej mocy telewizji naziemnej nie ma? Według zamieszczonego powyżej wykazu częstotliwość 634 MHz to k-41 (MUX-3),698 MHz to k-49 (MUX-2) i 746 MHz to k-55 (MUX-1) z Kosztowów.  


 9. Czy ktoś wie co to są  "względy formalne"? Taki powód wyłączenia kanału TVR HD dziś, a 5 kwietnia Active Family HD podał ELSAT. Czyżby Elsat był w defensywie po zeszłorocznym bumie dodawania kanałów? Przypomnę jeszcze, że kanał Nowa TV jest w wykazie jak i wyświetla się nazwa programu Nowa TV HD a emitowany jest w rozdzielczości SD 576i.     


 10. Od dziś mamy niewielkie zmiany kanałowe w ofercie Elsatu, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na różnicę w liczbie kanałów między pakietami  "złotym" i "zielonym" która zmniejszyła się już do 13 kanałów, a w tej liczbie jest jeszcze 6 dubli HD kanałów z niższych pakietów z wersjami SD. A co będzie gdy nadawcy tych 6 kanałów wycofają wersję SD ? Czy wtedy wersje HD zastąpią wersje SD w tańszych pakietach ? A może Elsat planuje wycofać w przyszłości pakiet "złoty" ? Różnica 20 zł między tymi pakietami wydaje się obecnie zbyt duża.    


 11. Na tv LG również brak głosu, ale za to mój telewizor wyświetla rozdzielczość 1080p !!! A tak ciekawe kiedy Sfera TV będzie w HD, no bo chyba w kamery w studiu i na reportaże to się chyba już zaopatrzyli ?  Co do nowo dodawanych kanałów to by mogli też podawać częstotliwość, gdyż mój telewizor ( a słyszałem że inni użytkownicy TV+moduł CAM mają ten problem) nie zawsze dodaje go automatycznie mimo włączonej automatycznej aktualizacji programów.  


 12. Z planu kanałowego zamieszczonego przez @adriana1981 widzimy, że zostało wolnych tylko 6 częstotliwości (nie licząc tych pokrywających się z nadajnikami dużej mocy DVB-T w Kosztowach). Może przyszła pora na wyłączenie następnych analogów ? 


 13. Na kanale Fokus TV jest EPG z nowo dodanego kanału Polsat Viasat Nature, fajny kanał dobrze że Elsat go wprowadził tylko szkoda że nie jest w HD. Zazwyczaj piszemy tu o kanałach telewizyjnych, a kablówka to też radio cyfrowe i jest ich tu nie za dużo, ale jeśli są to niech wszystkie grają - na kanale Rock Radio cisza. 

×
×
 • Create New...