Skocz do zawartości

Jacek3

Użytkownik
  • Postów

    346
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jacek3

  1. Mylisz pVoD z nVoD. pVod (Push Video on Demand) realizowany przez satelitę polega na wciskaniu (push) na dekodery klientów materiałów, które mogą w każdej chwili obejrzeć o ile zgodzą się za nie zapłacić. Od wielu lat, a dokładniej od dnia gdy n-ka wypuściła ITI-5800SX, mam podłączone 2 anteny. Nigdy żaden z moich dekoderów n-ki ani c+ nie ściągnął sobie update'u oprogramowania gdy byłem w trakcie oglądania czegoś. Bardzo często mam włączony dekoder o 4:00 i zawsze pojawia się plansza z pytaniem czy zgadzam się, aby dekoder sprawdził czy jest update na satelicie. Na tej planszy nie ma nic o niewyłączaniu tunera z zasilania, bo nie o to chodzi. Chodzi o to, że by sprawdzić czy jest dostępny update dekoder musi wyłączyć odbiór aktualnie oglądanej audycji i skasować bufor timeshiftingu. Dopiero gdy znajdzie update na satelicie (co zdarza się niezmiernie rzadko) będzie prosił o wyrażenie zgody na jego ściągnięcie i instalację, ostrzegając by nie wyłączać dekodera z sieci.
  2. Ściąganie aktualizacji? Przecież to w ogóle nie ma sensu. Dekoder nigdy nie sprawdza ani nie instaluje aktualizacji gdy odtwarza jakiś program. Wyjątkiem jest godzina 4:00, ale wtedy włącza się plansza, która informuje, że dekoder będzie sprawdzał czy jest dostępna aktualizacja i masz 30 sekund aby odrzucić to sprawdzanie. Jeśli dopuścisz do sprawdzenia, to dekoder kasuje zawartość bufora timeshiftingu. Odbiór sąsiedniego kanału? Po co? Dawniej druga antena dekoderów zajmowała się ściąganiem na dysk VoD i sprawdzaniem uprawnień. Teraz nie wiem, czy na dysku trzymane są VoD, ale nie przypominam sobie komunikatu operatora dla użytkowników, że oddaje im się do dyspozycji na nagrania własne tę część dysku, która dotąd służyła na przechowywanie VoD. Coś mi się wydaje, że dalej coś tą drugą anteną upychają nam na dyskach. Właśnie znalazłem to:
  3. W tym samym menu gdzie jest "Wersja aktualizacji", 5 linijek wyżej jest "Instalacja oprogramowania", gdzie jest data i godzina pobrania aktualizacji. Chodzi tylko o to czy to jakaś późniejsza wersja w stosunku do mojej, czy z tej samej daty. Z samego numeru wersji to nie wynika, bo są 3 serie oprogramowania (0X73EB, 0X7420, 0X743C - pewnie chodzi o wersję loadera) i każda z nich ma swoją numerację wersji.
  4. To faktycznie wygląda na następny update. Jaką masz jego datę? Późniejszą niż 11.04.2024. Poprzednie update'y (te z lipca 2023), to były 0X73EB 0X83 i 0X7420 0X7E i 0X743C 0X34
  5. Ja mam wersję 0X73EB 0X8A z 11.04.2024. Może masz jakąś inną?
  6. Obawiam się, że problem dotyczy wszystkich dekoderów JADA, tyle, że nie każdy go dostrzega. Mam znajomego, który ma JADA i od dawna mnie przekonywał, że on nie ma tego problemu. Do czasu gdy go odwiedziłem. Okazało się, że on ogląda tylko programy informacyjne i filmy. Jak załączyłem u niego te programy, na których u mnie pojawia się pikselowanie, to się bardzo zdziwił, że i u niego jest. Chodzi o programy DOMO (kanał 3), Canal+ Sport 2 (kanał 38) i Canal+ Sport 3 (kanał 39). I to nie jest tak, że cały czas te programy pikselują. To pikselowanie ma jakiś związek z tym, do czego w danej chwili dekoder wykorzystuje drugą antenę. Teraz na przykład oglądam mecz Sabalenka - Andriejewa na kanale 38 i jest czysty do pikselowania, wczoraj mecz o podobnej porze na tym kanale było trudno oglądać - zdarzało się, że zawodniczka była w 2 miejscach na raz. Może się orientujesz się jakie dane i z których transponderów są pobierane przez antenę, która w danym momencie nie służy do odbierania oglądanego ani nagrywanego programu? Pytam, bo jeśli moja hipoteza jest słuszna, to o ile dane są pobierane tylko z transponderów, które znajdują się w nie więcej niż dwóch ćwiartkach przedziałów częstotliwości (Hi/Lo) i polaryzacji (H/V), to da się całkowicie zlikwidować pikselowanie ustawiając w tle nagrywanie czegoś z pozostałej ćwiartki. Włączenie takiego nagrywania odcięło by drugą antenę od dostępu do transponderów, z których są ciągnięte dane.
  7. Jeśli podłączysz tylko jeden kabel z takiego konwertera (Inverto Twin Black Ultra) nie będziesz miał pikselowania. Po podłączeniu drugiego kabla - wróci.
  8. Problem z pixelowaniem nie dotyczy ogólnie sprzętu Polsatu czy Canal+. Dotyczą tylko jednego modelu Ultraboxa, tego produkcji ADB (seria JADA), i rozpoczęły się od momentu wgrania do tego modelu nowego softu ze stycznia 2023. Ultraboxy produkowane przez Technicolor nie mają tego problemu. Przed styczniem 2023 nigdy nie zdarzało mi się pikselowanie. Od 9 lat korzystam ze zbiorczej anteny satelitarnej, do której podpiętych jest kilkadziesiąt mieszkań, po 2 kable do każdego. Problemy z pikslowaniem mają tylko te osoby z budynku, które korzystają z Ultraboxów JADA.
  9. To jest zależne nie od położenia, ale od operatora, bo żaden z operatorów w UK ani Francji nie wgrał do Ultraboxów tego oprogramowania, które operator Canal+ Polska wgrał do dekoderów z serii JADA w styczniu 2023.
  10. Widzę, że w ogóle nie wiesz o co chodzi. Problem z pikselowaniem obrazu pojawił się u mnie, jak u wszystkich, po aktualizacji ze stycznia 2023. Są na ten temat dziesiątki postów na tym forum. Bardzo ciekawe, bo u mnie na tym meczu nie było żadnej pikselozy, w odróżnieniu od meczu Collins z Danilovic, z piątku na sobotę, którego się praktycznie nie dało oglądać, tak pikselowało. Pojawianie się pikselowania jest u mnie ściśle związane z drugą anteną. Jej odłączenie praktycznie je usuwa. Wygląda na to, że to czy obraz pikseluje, czy nie, zależy od tego czym w danym momencie zajmuje się druga antena. To tak, jakby przy jakiejś operacji task obsługujący zadanie wykonywane przez drugą antenę zapętlał się w taki sposób, że zużywa tak dużo zasobów procesora, iż ten nie jest w stanie poprawnie dekodować obrazu. Ten problem powinien być dla programisty banalny do rozwiązania.
  11. A jak sobie tłumaczysz fakt, że gdy w czasie oglądania obrazu, który co chwilę się pixelizuje, odkręcisz drugą antenę, to pixelizacja znika? Jak ją znowu dokręcisz, wraca...
  12. U Was Collins wygląda tak samo? Kanał 38, końcówka meczu. Antena oczywiście O.K. Miernik sygnału w MENU diagnostyka pokazuje POZIOM 76% JAKOŚĆ 100%.
  13. Jaka ferelna? Przecież te same dekodery nie miały żadnych problemów dopóki nie wgrano do nich oprogramowania z funkcją REPLY TV. Problem jest prawie niewidoczny gdy do dekodera podłączy się tylko jedną zwykłą (nie Unicable) antenę. Po podłączeniu drugiej anteny na wielu kanałach (nie na wszystkich) pojawia się pixeloza. Jak cofniesz i raz jeszcze chcesz odtworzyć fragment z przekłamaniami, to zamiast nich są zatrzymania wizji. Odtwarzanie chwilę stoi w miejscu, i rusza od pierwszej nieprzekłamanej klatki. U mnie pikseloza najbardziej objawia się na kanałach 3 , 37 i 38
  14. U mnie pixelowanie ekranu na kanałach 37 i 38 w czasie transmisji meczów tenisa dalej występuje.
  15. O jak widzę postanowili wyrównać szanse użytkowników dekoderów ITCA i JADA. Użytkownicy JADA mają szatkowanie obrazu od ponad roku. Może jak problem jest w końcu wspólny dla obu modeli, to zmusi ich to do znalezienia jego źródła i naprawienia softu.
  16. Chyba się wyjaśniło. Oni ten nowy soft wysłali do Ultraboxów ITCA, nie JADA.
  17. Chyba raczej do 10 dekoderów, jeśli w ogóle.
  18. Dostał ktoś ten update oprogramowania, czy to tylko taka plotka wypuszczana przez infolinię aby robić wrażenie, że nad czymś pracują? Zaglądnijcie do MENU / DIAGNOSTYKA / Informacje / DEKODER / Instalacja oprogramowania czy macie tam datę z tego roku.
  19. U mnie wciąż tkwi soft z lipca ubiegłego roku. Nic nowego dekoder nie znajduje.
  20. Nie ma problemów z pixelozą jeśli masz podłączony jeden kabel ze zwykłego konwertera, albo dwa kable ze zwykłego konwertera ale tylko jeden z nich aktywny (ustawienie w menu anten instalacji jednokablowej). Kabel z konwertera unicable ma zupełnie inną funkcjonalność niż pojedynczy kabel ze zwykłego konwertera. Taki kabel jest odpowiednikiem instalacji wielokablowej. Wygląda na to, że cały problem jaki zgotowali nam programiści jest związany z tym, że w czasie wyświetlania jakiegoś programu, przez drugie wejście antenowe ściągane są informacje techniczne z innego transpondera niż odbierany program. I ściąganie to ma ustawiony tak wysoki priorytet (zapewne przez błąd i jakieś zapętlenie w sofcie), że zaczyna brakować zasobów dekodera dla płynnego dekodowania wyświetlanego programu. Dlatego odłączenie drugiej anteny rozwiązuje problem.
  21. Próbowałem oglądać dziś tenis na kanale 38 (canal+ sport 2). Nie dało się. Obraz co chwilę się zatrzymywał, cały pokryty zniekształcającymi go pikselami. Wszedłem do MENU zmieniłem ustawienia z instalacji dwu-antenowej, na jedno-antenową. Jak ręką odjął. Zero stopklatek, zero pikselowania. Normalny, niczym nie zakłócony odbiór. Ci programiści co nie potrafią sobie poradzić z tego typu problemem to jacyś goście z łapanki. Kompromitują tę platformę.
  22. Mój ultrabox z ADB ma zasilacz (model ADS036T-B120300L) dający na wyjściu wg tabliczki znamionowej 12V 3A czyli 36W.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...