Skocz do zawartości

Zdjęcie

TechniSat CableStar HD2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Takpoprostu

Takpoprostu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • Od: 25 lis 2017

Napisano 28 listopad 2017 - 12:59

A powiedz mi proszę tak z czystej ciekawości -  czy istnieje taka możliwość by na jednym module CAM z kartą uruchomić dwa źródła obrazu ? Jakiś moduł sieciowy lub coś ? W sensie wpinam moduł z kartą do routera i on mi dekoduje kablówkę i na tv i na cablestar ? Czy raczej to nielegalne i pytanie nie na miejscu ? 

Użytkownik Takpoprostu edytował ten post 28 listopad 2017 - 12:59

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13946 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 listopad 2017 - 13:45

Nie, ew. jeśli karta byłaby nie parowana z modułem, to można ją do odbiornika z oscam, który posłużyłby za splitter. Być może karta parowana nie jest - moduły Smit są raczej "wolnorynkowe", nie dedykowane, ale to oznacza pewne inwestycje w coś, na czym zadziała oscam (najprędzej jakiś odbiornik linuksowy), bardziej złożoną konfigurację (nie oferuję pomocy w tym zakresie) oraz nie ma gwarancji, czy operator w przyszłości coś nie pozmienia i całość nie poleci do kosza.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#23 Takpoprostu

Takpoprostu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 23:08

A rozumiem nic innego co by działało z KODI sensownego nie ma tak ?

#24 Takpoprostu

Takpoprostu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 08:10

Nie, ew. jeśli karta byłaby nie parowana z modułem, to można ją do odbiornika z oscam, który posłużyłby za splitter. Być może karta parowana nie jest - moduły Smit są raczej "wolnorynkowe", nie dedykowane, ale to oznacza pewne inwestycje w coś, na czym zadziała oscam (najprędzej jakiś odbiornik linuksowy), bardziej złożoną konfigurację (nie oferuję pomocy w tym zakresie) oraz nie ma gwarancji, czy operator w przyszłości coś nie pozmienia i całość nie poleci do kosza.

Kupiłem ostatecznie DVBViewer - teraz wszystko chodzi z KODI... Jednak cały czas mam zastrzeżenia do jakości obrazu. Znacznie gorszy niż w TV... Chyba że samsung ma w sobie jakieś ulepszacze które powodują że obraz jest wyraźniejszy płynniejszy i stabilniejszy. Jakiś lepszy procesor obrazu czy coś :)

#25 Takpoprostu

Takpoprostu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 18:04

Od końca:

- karta graficzna nie ma większego wpływu na jakość obrazu, ew. bardzo kiepska może powodować cięcie, ale przy współczesnych podzespołach musiałbyś mieć naprawdę jakiś złom :P Raczej wpływają na to ustawienia kodeków, np. LAV ma dość rozbudowane opcje dot, usuwania przeplotu itp.

- najnowsza wersja DVBViewer Recording Service to 1.33.2.1 z 11 kwietnia, nie ma nowszej; ta jest do pobrania w Members Section na stronie DVBViewera (oczywiście po zalogowaniu danymi z licencji)

- w katalogu masz faktycznie inaczej, podmień plik DVB-C_CableQ256_1.ini - zmień nazwę tego podesłanego - to powinno zadziałać :)

Hej, podmieniłem pliki, jednak nadal nie znajduje mi tylu kanałów, co na TV... Można jeszcze coś zrobić?

#26 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13946 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:25

Od najstarszego pytania:

- podział karty za bardzo w inny sposób się nie uda, ostatecznie może jakiś splitter, ale trudno powiedzieć jak to zadziała z poszczególnymi urządzeniami. Karta do splittera, karty klienckie do TV i CableStar, musiałbyś zapewne dokupić dodatkowy moduł CAM pod ten sam system (Conax) do jednego z urządzeń. Ale wszystko zależy, czy karta nie jest sparowana i nadal będzie się opierało o zasadę, że jeśli operator coś pozmienia, to wszystko do kosza.

- jakość obrazu: dokładnie zbadaj opcje kodeka (prawym na obraz, Ustawienia --> Filtry i tam zapewne masz jakiś kodek - zalecany LAV). Jeśli LAV nie masz, to dorzuć sobie do systemu - koniecznie wersję 32-bitową (x86), nawet jeśli masz system x64: https://forum.doom9....ad.php?t=156191

- z podmianą pliku to nie wiem, z menu TV/Radio wybierz skanowanie, wskaż dobrą listę, kliknij "Skanuj >" i tam sprawdź, czy w początek idąc po częstotliwościach są dobre wartości. Jeśli nie ma - to może jednak nie w tym folderze trzeba podmienić, a jeśli są - może być problem z sygnałem. Zrób wtedy początek i koniec na tą samą częstotliwość i spróbuj puścić Skanuj początek - powinno tylko ten jeden parametr chwycić...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#27 Takpoprostu

Takpoprostu

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:23

Bardzo dziękuję za pomoc. 

Narzekałem na słabą jakość... Wyobraź sobie że wróciłem do mojej licencji na windows 7 home x64. Ta karta na tym systemie zupełnie inaczej działa... Lepiej - i to znacznie lepiej. Zainstalowałem sterowniki 1.1.2.700 i kodeki LAV z DVB Viewer - pobrał mi podczas instalacji. Obraz stabilny, płynny i ostry jak przez moduł w TV.

Aż takie znaczenie by miał system + sterowniki ?

#28 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13946 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:52

Nie - na 100% jakaś kwestia konfiguracji, stawiałbym na coś z LAV lub brakiem - DVBViewer może chcieć użyć jakichś innych znalezionych w systemie kodeków (domyślnie ustawia wybór kodeka na Auto, więc bierze co znajdzie jako pierwsze) i w efekcie może to dawać kiepskie efekty. Prywatnie odkąd przesiadam się na kartach DVB od Win98 aż do dziś - przy zmianach systemu nigdy nie zauważyłem degradacji jakości.

Przypominam także, że karta DVB sama w sobie i jej sterowniki w ogóle na jakość nie mają wpływu - karty DVB po prostu przekazują cały strumień. Wszystko robi soft, a kodeki mają w tym kluczowe znaczenie.