Skocz do zawartości
  • 0

Jaki DISEqC do Pace PVR HD ?


HoLeN
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Planuje rozbudowe swojej instalacji o zeza na Astre. Dekoder, który posiadam to PACE PVR HD. Jaki rodzaj DISEqC do niego kupić :?:

Czytałem opinie i jedni pisali, że tuner tej funkcji nie obsługuje, a drudzy, że tak. Proszę Was o porade.

Dodam, że zależy mi na dobrym i porządnym sprzęcie, więc cena nie gra roli.

 

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

diseqC w wersjach 1.0 / 1.2 / 2.0 działają. Polecam Golden Interstar, Viper, Globo, Opticum, Triax.

A dokładnie potrzebujesz diseqC 3in1 (Astra + HotBird)

tyle że, nie pamietam teraz, czy oby przypadkiem właśnie w PVR HD Pace nie było sterowanie na odwrót, bo w którymś to z nowszych

dekoderów Cyfry+ jest tak, że porty są odwrotnie, i jeśli na diseQu pisze: A=Astra B=HotBird

to podłącza się odwrotnie... czyli sygnał z HotBirda dajesz na Port dla Astry, i z Astry na Port dla HotBirda...

ale... nie koniecznie... Mogę się mylić bo... soft do Pace poprawiali kilka razy a Ja PVRa testowałem w listopadzie ur. z pierwszą wersją softu RC

z diseqami Viper, Globo i Hirshman i właśnie w pierwszych fazach testu, myśleliśmy że diseQów owy PACE nie obsługuje... Niespodzianka odkryta po czasie i ... właśnie w wersji softu RC porty były odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli antenę masz 80-85 cm to zastosuj http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1612-konwerter-monoblock-twin-xo-62, dociąg dwa przewody i masz problem z głowy. Tuner C+ ma listę programów ustawioną przez operatora więc i tak nic poza Astrą i HB nie odbierzesz i jeśli nie planujesz zmieniać tunera na własny to wtedy będzie chyba najbardziej eleganckie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem nie warte świeczki. Z dwóch powodów:

 

1. (najważniejszy powód) = brak regulacji

2. cena

 

Od siebie proponuję:

-układ ZEZ (rurkowy, płaski, lub jaki tam potrzebny) = 8 do 16zł

-konwerter dodatkowy - Inverto 0.2dB lub Golden GI201 = 17 do 27zł

-przełącznik diseQ 3in1 np. Viper = 13 do 21zł

 

Dlaczego tak???

 

Monoblocki są z góry ustawione na konkretny model i typ anteny! SKES ustawiony przez producenta konwertera dla czaszy np. 80cm!

Dla Mnie Monoblock ma stratę sygnału rzędu kilkunastu dobrych %

Brak mozliwości regulacji SKES dla Zeza, dla HotBirda, brak regulacji zbliżenia i oddalenia...

Jak już regulujemy to całość! I to jest największy minus owych konwerterów ponieważ efekty takiej niby regulacji widzimy wtedy na mierniku (ot. by BER)

dlatego, polecam osobny układ zezujący! Więcej możliwości regulacyjnych, taniej, no i ... przede wszystkim jeden przewód bez zmian do odbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżam nieco temat :) Jaki przełącznik DiSEqC stosujecie do tunera Pace PVR HD 500? Przez 3 ostatnie lata miałem przełącznik z firmy Cabletech ZLA500, początkowo działał bez zarzutu, ale od paru miesięcy nie odbiera w ogóle kanałów z Astry (HotBird odbiera elegancko). Kupiłem więc nowy DiSEqC, firmy Opticum (wersja 2.0, ale ponoć obsługuje też 1.0), ale w ogóle nie współpracuje on z tunerem. Możecie mi doradzić, jaki konkretnie DiSEqC zakupić do Pace'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...