Skocz do zawartości

Twinhan AD-CP300 (2033) DVB-C na PCI


riopurus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum

Mieszkam w wielkopolsce południowej mamy tutaj operatora pod nazwą Promax

od kilku miesięcy mamy kablówkę cyfrową

zakupiłem pakiet tkzw rodzinny i mam dostęp do DVB-C z dekodera technisat Digit MF4-K razem z kartą dostępu

Bez karty dostępu mozną oglądać TVP1 i TVP2 cyfrowo oraz lokalny kanał operatora

Chciałem dostać sygnał wideo z dekodera cyfrowego do PC , istnieje tylko możliwość zebrania sygnału z eurozłącza i niestety to forma analogowa

W celu rejestracji (nagrywania tego idealnego obrazu cyfrowego z kablówki ) zakupilem kartę na PCI express WinFast PxDVR3200 H (250zł)

 

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=377

 

ta karta do hybrydowy tuner :

1. Tuner DVB-T

2. analogowy tuner telewizyjny i radiowy

3. wejscie cinch do odbioru sygnału zewnętrznego wideo i wejscie 2 x cinch do odbioru stereo audio

posiada również sprzętowy encoder MPEG2 oraz inne formaty do rejestracji w czasie rzeczywistym

Przy najlepszych ustawieniach rejestracji MPEG2 (nie chce się tutaj rozpisywać bo nie te forum

wynik finalny jest bardzo dobry, to nie samowite ile to to potrafi, ale niestety nie jest to jednak to samo co widać na ekranie TV podczas oglądania audycji nadawanej cyfowo.

Zakup nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto ale to nie to czego oczekiwałem po rejestacji (nagrywaniu) z DVB-C.

zakupiłem inną kartę na PCI z tunerem do telewizji kablowej cyfrowej DVB-C, która posiada również funkcje nagrywania bezposrednio strumienii cyfrowych wideo i audio oddzielnie.

Niestety po zamontowaniu tego tunera do komputera nie mam żadnego programu, nawet tych trzech, które nie są kodowane poprzez kartę dostępu CI

Jest to jedyna karta do komputera do odbioru DVB-C, zresztą dostępna na rynku od kilku dni : Twinhan AD-CP300 (2033) DVB-C

 

http://www.yansat.pl/index.php/86/216

 

Posiada ona gniazdo na moduł dostępu warunkowego

Zamówiłem taki moduł i czekam na przesyłkę, może po zamontowaniu tego czegoś będzie możliwy odbiór tych trzech niekodowanych audycji TV

Tutaj jest link do modułu na który czekam

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18

 

Czy jest tutaj na forum , ktoś kto wie coś na ten temat?, kto mógłby coś rozsądnego podpowiedzieć ?

a może jest ktoś kto ma już taką kartę na PCI Twinhan AD-CP300 (2033) DVB-C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sugestie:

 

1) Zacznij od zbadania wersji sterowników, które posiadasz. Najnowsze można pobrać ze strony: http://www.twinhan.com/download_driver&software.asp i są oznaczone jako 1.0.5.9 z 15 czerwca 2007.

 

2) Porzuć oprogramowanie firmowe - popróbuj eksperymentować z darmowymi aplikacjami alternatywnymi, z tego co wiem wsparcie dla DVB-C ma DVB Dream. Namiar na stronę domową: http://dvbdream.org/

 

Nie widzę żadnej przyczyny, dla której karta miałaby nie wyszukiwać kanałów DVB-C z sieci, więc przyczyna musi znajdować się gdzieś po stronie oprogramowania.

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem nowy sterownik z podanego linka producenta i zainstalowałem

Przed wykonaniem tego wyciągnąłem kartę ze slotu PCI i restartowałem windowsa, tak na wszelki wypadek i ponownie zamontowałem.

Windows i płyta główna nie raportują błędów sprzętu czy problemów związanych z przerwaniami.

Po zainstalowaniu sterownika program raportuje się w module dodaj usuń programy windowsa xp sp2 jako jeden plik

czyli sterownik karty i program obsługujący tuner w jednym pliku.

Po odpaleniu programu bez zmian, kicha jest dalej.

 

co do drugiego podanego linka na DVBDream zadałem pytanie na polskim odnośniku - forum tej angielskojęzycznej strony

Czekam na jakiś odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu DVBDream też nie odpala ale przynajmniej pojawiły się takie komunikaty

1. cannot Initialize DVB Hardware!ErrorCode:12

Aplikcation will work in Offline Mode

 

2.adpsi30.dll doesnt exists! Device couldnt be initialized

A tak wogóle po zainstalowaniu tunera pojawia się w module połączenia sieciowe jako kolejne połączenie sieciowe:

 

Połączenie lokalne3

Połaczono

DTVNet Ethernet Controller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat wskazuje, że DVB Dream próbuje odpalić zamiast karty TwinHan DVB-C kartę WinFast. Podczas startu z tego co pamiętam pokazuje się okno służące do wyboru urządzenia. Ew. da się wejść do niego także gdy program już się uruchomi (gdzieś w jednym z Menu jest opcją Urządzenia lub coś podobnego). W tym oknie poszukaj czegoś o nazwie BDA. Wtedy w dolnej części okna teoretycznie powinno pojawić się coś związanego z TwinHan - klik na Start i jeśli DVB Dream się połączy - część pierwsza, tj. uruchomienie aplikacji alternatywnej zakończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć calkowitą pewność ,że nie ma konfliktu urządzeń zrobilem tak

1.Drugi wolny dysk twardy

2.Świeżutka instalka windowsa i nic pozatym zero dodatkowego oprogramowania

3. w slotach pci czy pci express tylko karta graficzna i ta nieszczęsna o której mowa

4. Instalka sterownika tej karty ze strony producenta

5. Instalka DVB Dream

 

DVBDream rozpoznaje tą kartę tak jak pisałeś

Podczas pierwszego uruchamiania sam wskazuje co to za urządzenie.

Już chyba po 50 razy byłem w każdym zakamarku wszystkich ustawień i okienek DVBDream i kicha

Niech mi ktoś powie, że komputer jest dla jełopów to go znokałtuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się mimo wyboru BDA zwraca błąd? Bo z tego co wiem ten model TwinHan-a ma właśnie sterowniki oparte o architekturę BDA. Teraz mam dostęp do komputera z zainstalowanym DVB Dream (tylko, że z kartą DVB-S). Urządzenia zmienia się w menu Opcje --> Urządzenia. Po wyborze BDA - klik na Start i co się dzieje po tym na karcie DVB-C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda , ze nie można wkleic screenu pulpitu, więcej by znaczyło niż pisanina w tym przypadku

najpierw pojawia się komunikat

Brak głownego urzadzenia!

nie można zainicjować urządzenia DVB. kod błędu 12. Aplikacja pracuje w trybie Offine

ale wyswietla się rowniez okienko szukające : Typ DISEqC i mam również wybrać satelitę, to okno nie pozwala się zamknąć jak się nic nie wybierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej

Jak sprawdzić w miarę maksymalnie pewny sposób czy:

1. Tuner, urządzenie jest niesprawne technicznie i nadaje się do reklamacji

2. Wiedza w tym zakresie i moja i forumowiczów jest zbyt mała dla podjęcia tematu, żeby rozwiązać problem, i niema pewności w tym temacie.

I jedyne co można zrobić to odłożyć kartę DVB-C i temat na półkę na lepsze czasy, a zapłaconą kasę potraktować jako wkład frycowy na rozwój

firmy Twinhan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@riopurus - proszę sprawdzić maila - wysłałem pewien prosty programik, który jeszcze może coś pomóc w obecnej sytuacji. Po jego uruchomieniu proszę wejść w Settings i Hardware - jeśli TwinHan będzie widoczny, należy go wybrać, a następnie sprawdzać poszczególne listy częstotliwości (okno po lewej), szukając takiej, w której parametry (po prawej) będą się zgadzać z jakimiś nadawanymi w sieci kablowej i następnie - wybrać częstotliwość i kliknąć na Analyze. Jak zadziała i pojawią się nazwy kanałów - super - będziemy kombinować dalej ;)

 

EDIT: Mail się wrócił, serwer odrzucił załącznik - proszę o podanie innej skrzynki pocztowej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastąpiła mała albo troszke większa zmiana

znalazłem inny sterownik do tej karty nowszy z 2007.12.21 (poprzedni z 2007.06)

o dziwo , nie ze strony producenta (Co to za firma ten Twinhan????)

tutaj jest link jakby co dla innych

 

http://www.digitalrise.biz/support/downloads/index.php?action=category&id=35

 

 

Teraz już DVBDream zachowuje się inaczej rozpoznaje karte, nie ma komunikatów z wykrzyknikiem itp.

No ale problem pozostał, nie widzi żadnego kanału

 

Może jeszcze jedno

DVBDream/Opcje/Urządzenia/Wybór urządzenia i Start (nie dzieje się nic

Wybrane urządzenie z listy to BDA (DTV-DVB Mantis DVBC BDA Receiver)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji sterownika karta jest widoczna:

Menadżer urządzeń w 2 miejscach

1.Kontrolery dźwięku, wideo i gier jako DTV-DVB Mantis BDA receiver

2.Urządzenia interfejsu HID jako DTV-DVB Mantis BDA HID Device

 

Nie jest widoczna w kartach sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować , że udało mi się odpalić to urządzenie

kanały niekodowane dzialają prawidłowo

działanie tunera obsługuje sterownik , program w jednym DigitalTV 3.4 Build 04-02.

nie udało mi się odpalić recordera, moge tylko zrobić przechwytywanie pojedyńczych lub seryjnych klatek.

DVBDream nie radzi sobie ze skanowaniem kanałów a więc i cała reszta możliwości tegoż odpada.

Nie będę się bardziej rozpisywał bo widze, że zainteresowanie raczej chłodne.

myślę jednak ,że z czasem może znajdzie się grupka zainteresowanych.

jakby co jestem do usług.

Pozostaje jednak jedno pytanie na teraz, w jakim programie oglądać i nagrywać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szeroka jest oferta kanałów FTA i jak wygląda sprawa z ew. próbą uruchomienia karty w module Conax? DigitalTV posiada miejsce w oknie Ustawienia (o ile pamiętam), gdzie wyświetlane są informacje o module, a wewnątrz powinny pokazać się dane karty wraz z podglądem na uprawnienia. Jeśli to będzie to pozostaje sprawdzić czy cokolwiek wystartuje (wystartuje o ile karty nie są parowane). Myślę, że zainteresowanie tego typu tematem - oglądanie cyfrowej kablówki na komputerze może się pojawić, gdy będzie pewność, że jest stosowna oferta. Jaka to w ogóle sieć kablowa, jeśli możesz zdradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi się uruchomić nagrywanie

Wystarczyło dłużej posiedzieć i pobrubować.

Na początku myślałem,że nie nagrywa dlatego, że ładuje plik w innym miejscu,niż to wynika z opcji programu (niedopracowany sterownik)

Jakość kopii jest jak 1 :1, czyli to o co mi chodziło. Nawet jest coś lepszego niż podczas oglądania na TV, np: czasami się zdarza, że podczas oglądania

audycji, filmu itp. ,że następują kruciutkie " stopklatkowanie". Nagrany materiały podczas ogladania nie ma tego błędu, wyswietlany materiał jest płynny.

Nie ma możliwości zapisu w formacie TS (strumienia), niestety. Wogóle nie ma możliwości jakiegokolwiek wyboru. Plik jest zapisany w pliku (.mpg)

1 godzina zapisanego materiału waży 630 Mb (646Mb).

Odbieranie programów kodowanych:

Po włożeniu karty CI (CAM) do modułu warunkowego dostępu skutkuje niczym. Karta jest zparowana i działa poprawnie tylko z dekoderem cyfrowym, ktory dostałem od mojego oprerator, z tym i tylko z tym.

Tak w programie DigitalTV jest zakładka nazywa się "wspólny interfejs" można tam przeczytać podstawowe informacjeo module warunkowego dostępu i karcie CI, jedyna opcja, która jest do zmiany, to możliwość wpisania jakiegoś kodu "wprowadź kod" ( O jaki tutaj kod chodzi?)

Czy jest możliwość "odparowania" tej karty CI, żeby współpracowała mi w module mojej karty w komputerze ?, można coś zrobić ?, żeby legalnie zakupiony

abonament działał mi też w komputerze ?. Nie oczekuje odpowiedzi typu - zkontaktuj się z operatorem kablówki, pytałem - żadnej szansy, zero możliwości.

Jak "odparować taką kartę lub coś podobnego żeby ją oszukać, nie wiem cokolwiek" żeby mnie sluchala??????? :mrgreen:

 

Jak już pisałem na początku założonego wątku mieszkam w południowej Wielkopolsce. Operator kablowy to firma Promax w Ostrowie Wlkp.

Żeby mieć możliwość zakupienia abonamentu cyfrówki kablowej, trzeba przedtem mieć abonament na telewizje analogową i to ten pakiet maksymalny

Cyfrowy pakiet Promaxu. Ja mam Pakiet Rodzinny (tak się nazywa) dopłata do abonamenu podstawowego to koszt 17 zł Brutto.

Oferta obejmuje 92 kanały TV i żadnego radiowego.

 

 

 

Przepraszam nie 92 tylko 54 kanały

Programy informacyjne i ogólnotematyczne

1. TVP1

2. TVP2

3. Proart (lokalny, tylko w tej sieci)

4. TVN

5.Polsat

6. TVN 24

7. TV Biznes

8.TVN 7

9. TV 4

10. Polsat 2

11. TVN Meteo

 

Sport i motoryzacja

 

1. Eurosport

2. Polsat Sport

3. Polsat Sport Extra

4. ESPN Classic

5. NASN (to jest kanał!!!!!!- mój wtręt)

6. TV Sport

7. TVN Turbo

 

Oraz inne kanały razem 54 szt. - 17zł

Istnieje możliwość dokupienia innych pakietów cyfrowych

1.HBO

2. Cinemax

3.Canal +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety parowanie nie jest do obejścia - system Conax stosuje też cyfrowa platforma satelitarna n i na nią też nie mamy sposobu, mimo że zainteresowanie byłoby o wiele szersze, bo i sprzętu satelitarnego HD jest więcej. Jednak w wypadku n jest pewna ciekawostka - mimo parowania karty umieszczając ją w innym odbiorniku działa niewielka część kanałów. Ciężko powiedzieć jakie uwarunkowanie techniczne na to wpływa. W najlepszym wypadku można uzyskać komplet kanałów z rodziny TVN, Eurosporty i kilka pomniejszych - szczegóły w tym wątku: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=8&t=4976. Niestety nie musi być tu analogii z siecią kablową - jedynie sugeruję, że parowanie w wypadku systemu Conax może być różnie rozwiązane a i przypuszczam, że wcześniej czy później znajdzie się na to sposób, bo prawdę powiedziawszy nie rozumiem czemu opłacając abonament i nawet decydując się na wypożyczenie zbędnego mi sprzętu nie mogę oglądać oferty na tym odbiorniku, na jakim chcę (zdając sobie sprawę z faktu, że pewne usługi, takie jak VOD mogą nie być dostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym podsumować temat

Dodaje swoją opinię o tej karcie

Plusy

1.Urządzenie jako takie działa bardzo stabilnie a obraz TV oceniam na bardzo dobry (żyleta).

2.Karta posiada kieszeń na moduł warunkowego dostępu , możliwość odbioru kodowanych programów.

 

Minusy

1. Brak możliwości współpracy z innymi kartami tego typu( inne tunery zamontowane np: z kartą na PCI express WinFast PxDVR3200 H )

Na odwrót jest ok , czyli tej drugiej nie przeszkadza obecność tej piewszej.

2. Beznadziejny sterownik (oprogramowanie), możliwości tyle co kot napłakał, szczególnie w opcjach skanowania (wyszukiwania programów)

i jedna możlowość nagrywania (prawdopodobnie wynik finalny zgranego materiału to mpeg 4)

3. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem żadnego innego programu , który by obsłużył tę kartę. ( Prubowałem 5 różnych)

 

Na dzień dzisiejszy nie polecam zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Przepraszam, że w taki sposób, ale potrzebuję pomocy!!!!

 

Widzę, że miałeś do czynienia z kartą Leadtek PxDVR 3200 H.

Powiedz czy miałeś także problemy z jej instalacją na PC.

Pytam, gdyż ja właśnie mam problem z nią a dokładnie chodzi o to, że wszelkie programy jakich używam nie chcą znaleźć sygnału satelity, bądz co najgorsze, nie potrafią wykryć karty, problem ze sterownikami BDA.

Wspomniany przez Ciebie program DigitalTV 3.4 także nie wykrywa jej, nawet po jego zainstalowaniu nie chce się uruchomić, gdyż nie może znaleść urządzenia.

Karta jest widoczna w Menedzerze Urządzeń w polu Kontrolery urządzeń dzwięku, video i gier.

Próbowałem wszystkiego, odinstalowywałem urządzenie i instalowałem je na nowo i nic.

 

Może uda się Tobie lub komuś innemu zaradzić.

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miałeś do czynienia z kartą Leadtek PxDVR 3200 H

mam tą kartę fizycznie ale jej już nie używam. (szuflada)

Nastąpila u ciebie pomyłka. To urządzonka nie jest do odbioru TV Sat.

Jest to hybrydowy tuner do odbioru TV analogowej lub kablowej analogowej

lub DVB T czyli TV cyfrowej naziemnej.

he, he.

Tak na marginesie mam własnie w komputerze nową kartę do do TV SAT Technisata SKY STAR HD2 Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...