Skocz do zawartości

Prof 7500 USB - cannot find MPEG2 Transport pin...


luxmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem szczęśliwym (?) posiadaczem karty Prof Revolution DVB-S2 7500 USB. Jest to moja czwarta karta od bodaj 7 lat na wciąż tym samym, oczywiście w miarę możliwości aktualizowanym AltDVB. Technotrend Premium-S, Skystar 2 oraz Technotrend 3200 działały dobrze, przy czym ta ostatnia na module AltDVB dev_bda2driver. Na tym samym domyślnym module odpalił się Prof 7500 USB, choć nie działał tu przełącznik DiSEqC.

Gdy postanowiłem przełączyć się na właściwy moduł, czyli dev_Prof, przy starcie AltDVB mam następujące komunikaty:

 

Cannot find MPEG2 Transport pin on BDA Tuner/Demod filter!

 

Getting tuner/demod pin pointers failed

 

OpenDevice not successful

 

... i następuje przerwanie uruchamiania programu.

 

Wszystkie - bardzo skąpe - porady jakie znalazłem w necie nie poskutkowały. Było to:

- zmiana wersji modułów i sterowników (te za każdym razem instalowały się prawidłowo)

- zarejestrowanie pliku BDA.reg dostępnego na stronie producenta

- test na innym komputerze (z zainstalowaną tą samą wersją Windows XP oraz z tym samym zestawem programów, kodeków, bibliotek)

- program Prof IP Data dał identyczne jw. komunikaty

- próba odpalenia DVB Dream dała identyczny rezultat jak AltDVB, gdyż na module BDA zawartym w programie tuner rusza, a na module bda_prof nie rusza

 

Gdzie tkwi przyczyna? Uszkodzony sprzęt, czy namieszane w systemie? Albo może sprawę rozwiąże jakiś inny wpis do rejestru? Przecież tuner odpala w AltDVB i DVB Dream na niefirmowym module!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na po opisie to wygląda, jakbyś nie dodał BDA.reg do rejestru - dokładnie tak się dzieje bez BDA.reg (i tu uwaga - jeśli dodałeś BDA.reg, a później przeinstalowałeś sterowniki, to BDA.reg trzeba dodać ponownie, bo każda reinstalacja sterowników przywraca oryginalne wpisy od Microsoftu).

 

ProfIpData nie uruchomi się bez BDA.reg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie działa. Pliczek BDA.reg klikałem wręcz obsesyjnie po każdej dokonanej zmianie.

 

Z jakiejś przyczyny BDA Tuner/Demod filter (czyli Prof 7500) nie może się połączyć z żadnym filtrem / demultiplekserem /rendererem mimo istnienia wpisu w rejestrze i mimo prawidłowo zainstalowanych sterowników. Co zatem może jeszcze mieć wpływ na to połączenie, bo ewidentnie wygląda, że jakiś wpis w rejestrze jest zły lub go nie ma wcale (zawartość BDA.reg dodaje się prawidłowo - sprawdzone w Regedit)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych wpisów do rejestru nie ma, tylko to wpływa na połączenie z demultiplekserem (bo to o to dokładnie chodzi). Komunikat "MPEG2 Transport" wskazuje dokładnie na ten konkretny element, bo wpis w rejestrze zmienia właśnie tą nazwę na prawidłową (w polskich systemach jest spolszczona, a drivery są napisane tak, że polegają na nazwie, nie CLSID, nie wiem czemu - widać musi być ku temu jakiś konkretny powód). Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo coś namieszanego w systemie przez inne karty DVB, albo sam system jest w wersji okrojonej (czasami krążą po sieci jakieś modyfikacje Windows XP by ktośtam - takie modyfikacje są niebezpieczne, bo nie wiadomo co autor powycinał - może dla niego dany element wydawał się zbędny, ale zbędny być nie musiał). Oprócz tego wymagany DirectX nie starszy niż 9 i obecność WMP w systemie, ale jak do tej pory AltDVB działał, to przypuszczam, że te elementy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria! Znalazłem błąd!

Przyjrzałem się co w rejestrze modyfikuje plik sterownika prof7500.inf i wyszło, że w poniższej lokalizacji powinno być coś takiego:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MediaCategories\{78216A81-CFA8-493e-9711-36A61C08BD9D}]

"Name"="MPEG2 Transport"

"Display"=hex:00,00,00,00

 

U mnie natomiast jakiś złośliwy chochlik ustawiał tutaj odwrotnie: "Name"="Transport MPEG2", chociaż w prof7500.inf jest ustawione właściwie.

 

Po ręcznej korekcie wszystko nareszcie zaczęło się uruchamiać i przełącznik DiSEqC też działa.

Dzięki dla Mr. Orbity za chęć pomocy. Naprowadziło mnie to gdzie mam szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze ze opisałes ten blad , ja sie z tym przy 7301 w maju motałem kilka dni i nikt nie umiał mi pomoz ,wszystcy mi wmawiali ze nie klikłem pliku do rejestru ,ale zrobiłem na innej partycji chwilowy czysty system xp i ruszylo - przynajmniej wiedziałem ze karta 7301 jest dobra i miniely mnie klopoty z nieuzasadniona reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...