Skocz do zawartości

Pilot RCU640


mariansyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

...u mnie [beep]cia: za radą kolegi zresetowałem pilota kodem 1234, potem ćwiczyłem 1111, 0000 - nadal to samo! Nie działają przyciski: regulacja głośności + i wielofunkcyjny - także + (dodam, że dioda miga, jak je naciskam). Obawiam się, że czeka mnie serwis. Zanosiło się, że będzie to naprawdę udany tunerek a tu taka irytująca kaszana, ech :/ , szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również bublowaty produkt, który już był w serwisie. Zgadnijcie co napisano?

 

"Pilot marki Feguson RCU-640 został przetestowany wraz z odpowiednimi tunerami w naszym serwisie. Nie stwierdzono błędu w działaniu pilota. Prosimy o wymianę baterii" Aż tyle....

Wymieniłem baterię (u mnie nie działa przycisk OK) i zadziałał tylko jeden jedyny raz i d..a.

Założyłem kolen=jne nowe baterie i .... dalej nie działa ten jeden przycisk.

 

Firma wypuściła bubel, który nie radzi sobie z oprogramowanie i wewnętrznymi przyciskami..

 

Totalny śmieć, a mam Ariva combo, pilot rcu600 działa bez problemu, to dopiero jest ciekawe ale niestety był to tylko pożyczony pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCU640 przestał działać. Czy pilot jest uszkodzony?

 

Prawdopodobnie nie.

 

1. Proszę wcisnąc przycisk STB aby wybrać listę kodów do obsługi odbiorników satelitarnych Ferguson

2. Jeśli nie pomoże nalezy wymienić baterie na nowe.

3. Jeśli nie pomoże to prawdopodobnie pilot został nieświadomie lub świadomie rozprogramowany przez użytkownika.

 

Aby zaprogramiowac ponownie kody dla odbiorników satelitarnych Ferguson (przycisk STB) należy:

 

* nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk STB

* niebieska dioda pod przyciskiem POWER zaśiweci się

* wprowadzić 6000

 

W podobny sposób można postąpić w przypadku rozprogramowania przycisku AMP (kod 6001) i DVD (kod 6002).

 

Programując nieużywany przycisk (np. AMP) w sposób taki jak przycisk TV można jednym pilotem obsługiwać więcej niż 1 odbiornik TV.

 

Opis dotyczy tylko pierwszej wersji RCU640 tzn. nie dotyczy RCU640 v.2

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... -ariva/192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem modem FERGUSON ARIVA 200 podobnie jak kolega mam problem z pilotem RCU 640, już następnego dnia po zaprogramowaniu musiałem go ponownie programować, coś tu jest nie tak.W moim przypadku resetuję kod wciskająć na 3 sek przycisk TV po podświetleniuu przycisku POWER wczytuję kod 9990 , potem ponownie wciskam na 3 sek przycisk TV i wprowadzam kod 0536 gdyż mam telewizor firmy PHILIPS. Podejżewam ,że jakaś przypadkowa kommbinacja przycisków na pilocie go rozprogramowuje pytanie tylko jaka? Obsługa tunera z pulpitu działa bez problemu a może to nie jest problewm pilota tylko komunikacji tunera z pilotem? Czy udało się komuś ten problem rozwkłać bo jak czytam serwis sobie z tym problemem nie może poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam RCU640 v.2 i muszę przyznać, że ten pilot to jedno wielkie G, o ile z tunerem współpraca odbywa się poprawnie to sterowanie telewizorem przy użyciu tego pilota to porażka, udało mi się tylko raz go zaprogramować przy użyciu funkcji uczenia, ale kilka dni później zapomniał części kodów klawiszy, więc postanowiłem zaprogramować go ponownie ale okazało się że nie da się zaprogramować klawisza z cyfrą 4 te same problemy były z klawiszem EXIT, wczoraj klawisz EXIT udało się nauczyć ale nie działa teraz większość numerycznych - próba zaprogramowania kończy się dwukrotnym mignięciem klawisza POWER i koniec, mam telewizor SAMSUNG i jedyny kod działający tak w ok. 40% to 0114 ale żeby to działało poprawnie trzeba douczyć pilot. Wg instrukcji pilot powinien pojąć 30 klawiszy w funkcji uczenia, ale prawda jest taka, że jak się uda 20 zaprogramować to jest cud, do tego czasem zapisanie jednego klawisza powoduje zmianę informacji w innym klawiszu - tak miałem z zaprogramowaniem klawisza "i" którego kod został też przypisany do klawisza "rec" - pilot do bani! A roszczenie gwarancyjne jeśli zostanie spełnione to na zasadzie wymiany na "nowy", który będzie działać tak samo....

Do tego Ferguson zablokował możliwość zaprogramwoania pilota dla AMP/DVD - działa tylko z ich złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...