Skocz do zawartości

Uchwyt TRIAX - Flexliblock - ustawienia


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam antenę Triax 110TD (w Polsce nie wiedzieć czemu oznaczana 115TD) i dokupiłem do niej uchwyt do 2 konwerterów o swobodnej regulacji Flexiblock.

Do uchwytu dołączona jest instrukcja, która opisuje dla wybranych lokalizacji i satelit ustawienia konwerterów na uchwycie. Ustawienia te to odległość jednego konwertera od drugiego oraz pochylenie uchwytu czyli o ile jeden konwerter jest wyżej od drugiego.

Problem polega na tym, że niestety nie wymieniono tam żadnych miast w Polsce.

Czy można w jakiś sposób obliczyć jakie są prawidłowe ustawienia dla konkretnej lokalizacji geograficznej? Przy dwóch konwerterach ustawianie na czuje nie wydaje się możliwe, gdyż jedne konwerter wpływa na drugi (pochylenie). Czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie tego problemu?

Dodatkowo konwerter Inverto quattro jakie zakupiłem mają dość długą "szyjkę". No i kolejne pytanie jak je ustawić w stosunku do paski uchwytu - skrajne położenia to różnica 2-3 cm wzdłuż osi konwertera.

Dzięki za wszelkie sugestie...

-------------------------------------------

Próbowałem coś wyliczać w Excelu na podstawie danych z tabeli dla Paryża Wiednia i Berlina - porównywałem dane ustawienia satelit z moimi i ustawiłem na moim Flexiblocku konwertery na "16" - to w zasadzie skrajne położenie uchwytu, można jeszcze obrócić mocowanie ale wtedy będzie problem z dokręceniem śrubki kontrującej. Na odległość między konwerterami ma wpływ z tego co rozumuję odległość satelit od siebie w sensie azymutu i wielkość anteny. Jeśli chodzi o regulację w pionie to ustawiłem uchwyt tak aby konwerter od astry (ten z prawej patrząc zza anteny - od masztu) był ciut wyżej od tego z HB. Różnica w kącie elewacji jest między nimi minimalna dla mojej pozycji geograficznej stąd rozumuję, że to właśnie ta różnice determinuje to ustawienie. Założyłem wczoraj jedenj jakiś zwykły konwerter który dostałem z neostradą i po ustawieniu kąta elewacji na uchwycie anteny ok 32 stopni pokazał się sygnał na 4,5 w skali dekodera C+. Jak na zupełny brak ustawiania to świetny strzał azymut ustawiony na chybił trafił). Nie wiem czy na drugim uchwycie pokaże się Astra bez kombinacji - na razie pogoda nie umożliwia dalszych zabaw na dachu - i tak wczoraj musiałem chodzić po mokrych dachówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, zakupiłem uchwyt flexiblock do Triaxa, ok wszystko działa - ku mojemu zdziwieniu HB ma słabszy sygnał niz Astra1. Jednak chcę dorzucić 3 konwerter (Astra2), kupiłem uchwyt prostokątny i niestety łączenie z wysięgnikiem jest wąskie niż szerokość wysięgnika. Jakie rozwiązanie? czy kupię uchwyt aby szerokością pasował do wysięgnika konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...