Skocz do zawartości
  • 0

N(NC+), rozbudowa o Astrę.


ard
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Witam na forum, jestem tu nowy, z techniką nie jestem na zero, ale z Sat dużo musiałbym jeszcze się nauczyć.

 

Chciałbym w domu rozbudować instalację jak najmniejszym kosztem w taki sposób, by można było to w przyszłości rozbudować.

 

Jaki jest stan obecny?

 

Antena satelitarna na HB i 4-portowy konwerter na 3 dekodery. Antena będzie wymieniana bo ma chyba z 10 lat i jak, kiedyś był monter to mówił: "cud, że działa".

 

Co chciałbym osiągnąć?

 

Chciałbym rozbudować instalacje o "zez" na Astrę, ze względów problematycznych najlepiej bez ciągnięcie nowych kabli do pomieszczeń.

 

Problemy/Pytania/Co się dowiedziałem

 

Sytuacja wygląda tak, dowiedziałem się, że by odbierać kanały HD będę potrzebować anteny conajmniej 80 cm. By nie ciągnąć kolejnego kabla, to jeden z kabli z HB i kabel z Astry połączyć za pomocą DiSEqC i wyjście z tego istniejącym obecnie kablem do dekodera (Biały Nki). Czytałem też w internecie o dwóch możliwościach podłączenia zeza (jeden to jedna satelita jest pirotytetowa, i ma lepszy odbiór, a druga opcja to obie satelity mają równy obiór, którą wybrać?). Z Astry chciałbym by była możliwość odbioru kanałów ARD Digital w HD (Lista: http://pl.kingofsat.net/pack-arddigital.php ). W najbliższym czasie jest planowana migracja do NC+ (nie wiem czy to może mieć znaczenie). Nka jest na multiroom, ale Astra ma być tylko na jednym dekoderze, tym niegłównym.

 

Pytania:

1)Czy instalacja przez DiSEqC Astra i HB będzie działać wszystko przez biały dekoder nki, łącznie z kanałami ARD z Astry?

2)Czy zez nie spowoduje, że jakość z HB na pozostałych telewizorach będzie gorsza i np. nie będzie odbioru kanałów HD?

3)Jaki sposób podłączenia zeza jest najlepsze by odbierać dobrze HD zarówno z HB jak i Astry?

4)Czy kanały ARD Digital będą widoczne w dekoderze Nki?

5)Chciałbym w przyszłości zmienić dekoder na inny, będzie można wtedy odbierać na nim ARD Digital i NC+?

6)Jaki DiSEqC potrzebuje (jasnym jest, że wejscia z jednej dwa na HB i Astrę a z drugiej wyjście do dekodera, ale czytałem o różnych rodzajach, i nie mam pewności który jest właściwy).

7)Czy antena 80cm wystarczy?

 

-------

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem rozwiązałem, sprzedawca polecił mi konwerter z wbudowanym DiSEqC na dwie satelity.

 

Odpowiedzi do moich pytań:

1)Tak

2)Odbiera ok.

3)j.w.

4)Są na liście od 501 Das Erste HD

5)Tu dalej nie wiem, domyślam się, że to zależy czy będzie NC+ sprzedawana bez dekodera.

6)j.w.

7)Mam 90 cm. Ale 80 cm. powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...