Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder z dyskiem


Pablo
 Udostępnij

Pytanie

Witam w niedlugim czasie mam zamiar zakupić tuner z dyskiem z dwiema głowicami zeby moc nagrywac i oglądać co innego. Mam pytanie jaki byście wybrali tuner do modułu CP jaka antene, jaki konwerter i czy jak ten tuner ma dwie glowice to od konwertera musza iśc do tunera dwa kable czy przed samym tuner stosuje sie jakies rozgalezienie na dwa wejscia? Jestem laikiem w tym temacie dodam że chce miec odbior z HB+ Astra 19,2. jesli jest ktoś kto mi doradzi to prosze o podanie konfiguracji sprzętu z nazwami tuner z dwiema głowicami i dysk min 160Gb + antena(jaka czasza) + konwerter na HB i Astre?

Za pomoc z gory serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z odbiorników Twin PVR (czyli co innego oglądasz, co innego nagrywasz - z dyskiem) nie jest za wiele - chyba najlepszy wybór w tym wypadku to Interstar DSR 9000 PVR - w Hollexie mamy go za 1150 zł z dyskiem 250 GB. Czytnik CP działa z nim (zgodnie z informacjami od T.S. Sat - polskiego przedstawiciela Golden Interstar) bezproblemowo - wymagane jedynie najnowsze oprogramowanie.

 

Co do czaszy - zalecam coś z przedziału 80 - 90 cm, aby zapewnić sobie bezproblemowy odbiór nawet przy nieco gorszej pogodzie (przy 60 - 70 cm bywa różnie).

 

Ponieważ planujesz mieć dostęp zarówno do oferty satelity Hot Bird, jak i Astra będą potrzebne dwa konwertery typu Twin (z podwójnymi wyjściami), oraz dwa przełączniki DiSEqC 2/1. Niestety nie można rozdzielić sygnału z pojedynczego konwertera - nie da to pełnej niezależności - przy oglądaniu przykładowo TVN-u nie uda się nagrać nic z np.: Zone Reality - bo to różne polaryzacje i pasma. Dlatego zakup Twinów jest konieczny. Przy podłączaniu jeden kabel z konwertera na satelitę Hot Bird i jeden od konwertera na satelitę Astra podpinamy do przełącznika DiSEqC i kabel od przełącznika prowadzimy do pierwszego wejścia, analogicznie z drugim przełącznikiem - po jednym kablu z konwerterów i do drugiego wejścia odbiornika. Miejsce zamocowania przełączników jest obojętne - jeśli zamontujemy je przy konwerterach na zewnątrz to do wewnątrz będzie trzeba puścić już tylko dwa kable, jeśli zdecydujemy się zamocować je już w domu - trzeba będzie wiercić cztery dziury ;) Na zewnątrz jest więc wygodniej, ale wtedy trzeba pamiętać, aby zakupić przełączniki z osłonkami, aby były zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych - to bardzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja natomiast zastanawiam sie nad kupnem dekodera cyfrowego z dyskiem i mam 3 dekodery na "oku" i nie wiem ktory wybrac.

1. triple Dragon DBS 300 za 1448 zł

2. Rellok 400 s za okolo 1445 zł

3 dreambox 7020 za 1799 zł

a moze 7025 za 1999 zł.

Fakt jest taki iz zakladam wydanie 1500 zł na dekoder a dysk mam juz swoj 120 GB segate 7200 .

Głównie mysle o triple dragonie - widzialem duzo przydatnych programow w sieci do niego , a relook 400 to reklamuja iz to jest tansza wersja deramboxa 7025s !.

Co mam wybrac ?

 

Cyfra plus komfort + C+ , Aston 1.05 , Icacrypt black ( kamizz 1.17) , ferguson 7018 , Humax 5500 , splitter ServerRFLink100 + 2 karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te reklamowanie "tańsza wersja DreamBox'a" to nie do końca tak - tunery są całkowicie różne, chodzi tu jedynie o zbliżone możliwości. Dreambox jest droższy, ale ma więcej narzędzi oraz image dostępnych w sieci, Relook tańszy i nieco mniej wsparcia, ale wystarczająco, aby z powodzeniem korzystać z niego na codzień :D

Niestety Triple Dragona DBS300 jeszcze bliżej nie zapoznałem, więc muszę się wstrzymać o wydawaniu sądów o nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może coś takiego: INVERTO IDL 7000 PVR

na życzenie prześlę instrukcję obsługi w pdfie celem rozeznania się.

proszę w takim przypadku zadać pytanie sprzedającemu na allegro.

 

Edycja Mr. Orbita: Zalatuje mi tu reklamą - zostawiłem samą nazwę odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...