Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Abonament płaci się za posiadanie odbiornika, ani za oglądanie telewizji analogowej, czy tym bardziej publicznej. Nawet jak telewizor nie będzie odbierał żadnych kanałów to ten podatek się należy. Powtórzę jeszcze raz, abonament płaci się za posiadanie telewizora i niech twój ojczulek to wreszcie zrozumie i przestanie układać sobie z głowie takie banialuki.

 

a jak u mnie na strychu leży stary "Saturn" z potłuczonym kineskopem to też muszę płacić za niego ? Coś mi się wydaje że to musi być sprawny TV , którym da się odbierać kanały TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament płaci się za posiadanie odbiornika, ani za oglądanie telewizji analogowej, czy tym bardziej publicznej. Nawet jak telewizor nie będzie odbierał żadnych kanałów to ten podatek się należy. Powtórzę jeszcze raz, abonament płaci się za posiadanie telewizora i niech twój ojczulek to wreszcie zrozumie i przestanie układać sobie z głowie takie banialuki.

Drogi pjacku, to raczej ty nie układaj banialuk, bo skąd wiesz że odbiornik analogowy po wyłaczeniu analogu jest w ogole odbiornikiem przystosowanym do...itd. w rozumieniu ustawy.

Właśnie trzeba takie nonsensy pokazywać naszym rządzącym aby ciagle nie robili nas w bambuko a nie jeszcze ich bronić, zostaw więc w spokoju tamtego Pana, na pewno starszego i mądrzejszego od ciebie :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu analogu, analogowy odbiornik telewizyjny analogowy jest w stanie niezwłocznie odebrać program, nie ma znaczenia że żaden kanał tak nie nadaje. Oczywiście zawsze można podłączyć STB i odbieranie będzie już całkowicie proste. Przeczytaj najpierw ustawy, a później się wypowiadaj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę, że telewizor kineskopowy sam w sobie nie będzie mógł odbierać telewizji cyfrowej. Trzeba go jak by nie patrzeć zmodyfikować czyli kupić tuner dvb-t. A jeśli ktoś nie kupi tego tunera to dlaczego ma płacić abonament za odbiornik, który mu uniemożliwia odbiór kanałów cyfrowych. Bo chyba nikt mnie nie zmusi do kupienia tunera. Odbiornik mimo tego że nie odbiera dvb-t może mu służyć np. do oglądania kanał z satelity lub DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem Wam, że sam się dziwię dlaczego ktoś nad tym nie usiądzie i nie wyda przepisów wykonawczych do ustawy z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie czarno na białym, czym w istocie jest ten odbiornik telewizyjny i radiowy, który trzeba rejestrować i płacić z tytułu jego posiadania opłaty abonamentowe?

 

Ucięłoby to wszelkie spekulacje, tyle że i tak nie przypuszczam, żeby przekonało to do płacenia abonamentu tych, którzy dzisiaj robią w tym temacie alpejskie kombinacje, albo wypinają się na ten temat, jakby ich on zupełnie nie dotyczył.

 

Weźcie dla przykładu takie kraje jak Anglia, bo założę się że chcielibyście, żeby i w Polsce była taka bogata oferta kanałów FTA jak właśnie tam.

 

... ale ... tam się abonament płaci i to wcale niemały.

 

Zresztą, tak policzcie sami co by się fizycznie bardziej opłacało, płacić dla przykładu 50 PLN miesięcznie abonamentu i mieć podobną ofertę FTA jak Anglicy, czy nabijać kabzę medialnym spółkom takim jak cyfra+, n, czy CP?

 

To oczywiście kwestia dojrzałości społecznej i stopnia ucywilizowania i jak widać Polacy w tym temacie są daleko w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to nie jest zły pomysł, gdyby w Polsce odkodować wszystkie informacyjne i ok. 30-40 porządnych kanałów i z wiązką tylko na Polskę to byłoby super. :)

 

Z wiązką na Polskę żeby nadawcy nie mieli problemów z licencjami na filmy. No wiadomo kanały premium (Canal+, HBO, nPremium, Cinemax) by pozostały w cenach typu 20-30 zł każdy osobno, ale to już w zależności od platformy sat.

 

Ja bym wolał płacić już nawet 40 zł (za ofertę powyżej) abonamentu RTV niż 18,50 zł za nic.

 

A i oczywiście obowiązek udostępnienia za darmo TVP 1, TVP 2, TVP Info, TV 4, Polsat, TVN i TV Puls; czyli wszystkich kanałów nadawanych w naziemnej telewizji analogowej i tak sprecyzować w przepisach, żeby nie było tak jak jest teraz z TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@JoJo, do dobrego to warto czasem i przymusić, ale faktem jest, że pomysł nie jest nowy i kiedy został pierwszy raz poruszony przez Piotrka, to spółki medialne zjadły faceta od razu na obiad.

 

Tyle, że to stało się za przyzwoleniem KRRiT, więc ...

 

Wychodzi więc na to, że i na dole i na górze jest sporo do zrobienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, tak policzcie sami co by się fizycznie bardziej opłacało, płacić dla przykładu 50 PLN miesięcznie abonamentu i mieć podobną ofertę FTA jak Anglicy, czy nabijać kabzę medialnym spółkom takim jak cyfra+, n, czy CP?

Oczywiście że prywatnym nadawcom. Mało tego dałbym nie 50 a nawet 100 za dobry kanał Premium. Mnie nie rajcuje TVP ani żadna inna publiczna telewizja bo wiem że tam nie znajdę nic na poziomie kanałów Premium. Tylko nie mówcie mi że kanały BBC są takie :D . Powinni zakodować TVP i płać człowieku jak chcesz oglądać bo mnie do szczęścia nie potrzebna publiczna

 

A płacenie abonamentu za to że się posiada telewizor czy radio jest dla mnie tylko głupotą wymyśloną przez ludzi.

 

Toż to człowieka już szlag może trafić jak się czyta te coraz głupsze wymysły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@djclassic, no widzisz i tu wyłazi z Ciebie cały obrażony na cały świat Sarmata, bo skoro opłata abonamentowa, to i tak przymus, to zróbmy chociaż tak, żeby to działało dla naszego dobra, a nie tylko przeciw nam.

 

Tak więc wyjdzie w końcu na to, że jak władza wprowadzi skuteczniejsze formy represji, to i tak zapłacisz abonament i pozostanie Ci z pomysłów jedynie bunt, zamiast podrzucić decydentom, że wolimy wiązkę spot z ciekawą ofertą.

 

Nie wierzę poza tym, że widziałeś pełną ofertę FTA z ASTRY 28.2E i nie potrafisz jej docenić?

 

Chyba, że Twój angielski jest koślawy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja już to widzę jak w Polsce śmigają dobre kanały FTA i to w dodatku publiczne :D . No wybacz, ale prywatne to może jeszcze dałbym radę uwierzyć ale co to ma wspólnego z opłatą RTV. To że w innych krajach jest może ciekawsza oferta (to jeszcze zależy jak dla kogo bo nie mów za wszystkich) to nie oznacza że i w Polsce też tak będzie.

 

A abonament RTV uważam za haracz i nie tylko ja tak twierdzę bo skąd taka mała ściągalność. Ludzie nie są głupi :wink:

 

A z moim angielskim to fakt jest na bakier ale co to ma wspólnego z telewizją :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co ma wspólnego?

 

No widzisz, wbrew pozorom całkiem sporo, bo mając antenę o odpowiedniej średnicy, można korzystać z dobrodziejstwa kilku satelitów, gdzie jest całkiem sporo kanałów o dość urozmaiconej tematyce, weźmy dla przykładu takie pozycje jak: 4.8E, 23.5E, czy 28.2E.

 

Uważam, że podobna oferta mogłaby być i w Polsce, ale trzeba by było naszym Rodakom odwrócić troszkę myślenie jednotorowe, które zaszczepili im cwaniaczkowie z medialnych spółek i ... włodarze publicznej, którzy bezwstydnie sprzedają to, co i tak jest nasze, właśnie wspomnianym podmiotom, które to włączają produkty TVP do swojej płatnej oferty.

 

Dość paskudny jest również praktykowany przez TVP proceder, wytwarzania produktów komercyjnych, bo to zupełnie odbiega od misji jaką wyznacza publicznej prawo.

 

Niemniej, skoro jest społeczne przyzwolenie dla takiej działalności, to robią co im tylko przyjdzie do ich skołatanych łepetyn.

 

Aż strach pomyśleć, co tym ludziom może jeszcze przyjść do głowy.

 

Natomiast z płaceniem abonamentu nie ma co dyskutować, bo dla przykładu, wspomniani Anglicy go zgodnie płacą i nikt nie myśli nawet, że to jakieś niemądre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę, że telewizor kineskopowy sam w sobie nie będzie mógł odbierać telewizji cyfrowej. Trzeba go jak by nie patrzeć zmodyfikować czyli kupić tuner dvb-t. A jeśli ktoś nie kupi tego tunera to dlaczego ma płacić abonament za odbiornik, który mu uniemożliwia odbiór kanałów cyfrowych. Bo chyba nikt mnie nie zmusi do kupienia tunera. Odbiornik mimo tego że nie odbiera dvb-t może mu służyć np. do oglądania kanał z satelity lub DVD.

Dokładnie

 

Jak za posiadanie odbiornika to może niedługo trzeba bedzie płacić za posiadanie pralki,lodówki,miksera i kobiety.Czemu KRRIT nie daje telewizorów za 1zł to wtedy bede płacił abo...a kto takie dno ogląda jak TVP,mam TNK i ten gniot też tam jest.NIE PŁACIŁEM NIE PŁACE I PŁACIŁ NIE BĘDĘ.Jak im sie nie udało z tym dopisanie ABO do prądu, to może będą próbowali dopisać do wywozu ścieków,szamba :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cjhouse Góralu, długo zastanawiałem się czy Ci odpowiedzieć, ale w końcu Święta nastroiły mnie bardziej pozytywnie, więc postanowiłem trochę rozjaśnić i to miejsce. ;)

 

To władza ustawodawcza ustala za co przychodzi Nam płacić, więc jeśli przyjdzie im do głowy by pobierać podatek za "luksus" trwania w małżeńskim związku, to będziesz i Ty taki podatek płacił.

 

Gorzej, że teraz różne opłaty mogą być też ustanawiane przez władze samorządowe, więc nie wiadomo, czy np. nie wprowadzą opłaty dla posiadaczy psów z tytułu notorycznego zanieczyszczania przez owe zwierzaki całej dostępnej przestrzeni.

 

Podobnie jest z abonamentem RTV, który płacony jest w formie opłaty za posiadanie odbiorników RTV, a co powinno być czym prędzej zmienione na zwyczajną opłatę abonamentową.

 

Wtedy musiałby płacić każdy i ten co ma w domu telewizor, i ten który go fizycznie nie ma, bo płaciłoby się za luksus dostępności do darmowych kanałów telewizyjnych, czy radiowych, więc nieposiadanie telewizora, czy radioodbiornika, niczego w tym luksusie dostępności nie zmienia.

 

A tak na marginesie naszych rozważań, to powiedz mi Góralu jak to z Tobą jest, zawsze buntujesz się przeciw prawom ustanowionym przez władze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie buntuje sie bo za wsio płace,a ten niby tv,czy też abo...to jest głupota,i złodzieje chcą za nic nierobienie dostawać kasę,bo jak za tv to niech za luksus mi(telewizor) zapłacą bo niedawno tv kupiłem za ponad 3 koła,jak za abo...to tak jak kolega wyżej nap...niech zakodują kanały i git,a większość z was ma CP,CYFRE PLUS,N.I te wynalazki też tam są to co mamy 2 razy za to płacić.Chwytają sie wszystkiego żeby tylko haracz od nas brać,bo mają za to ciężkie pieniadze,łopatę do ręki i rowy kopać.

 

A do kolegi wyżej nie mam nic,bo na temat żadu i w ogóle o tym niby abonamencie,czy jak to już tam jest,to sie nóż w kieszeni otwiera.DZIEKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek płaci się do skarbu państwa a z tym abonamentem jest tak że każą nam płacić na jakąś instytucję z której usług niektórzy nie korzystają lub korzystają poprzez pośrednika (Polsat, cyfra płacą TVP za udostępnienie kanałów ) i mają płacić drugi raz. Skoro tak jest to dlaczego niemożna odliczyć sobie od podatku abonamentu np za cyfrowy Polsat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brother, opłaty płynące z abonamentu rtv zasilają jedynie dzieła publicznej i podmioty komercyjne nie mają tu nic do rzeczy, dlatego właśnie kanały komercyjne, oczywiście jeśli chcą zarobić, powinny być kodowane.

 

Inną sprawą jest to, że w FTA zarabia się na reklamie i tu działa zasada, że im dostępniej, tym lepiej.

 

Nie mieszajmy jednak mediów publicznych i komercyjnych, bo to powinna być zupełnie inna dziedzina, a pieniądze tak namieszały w głowach włodarzy TVP, że dziś trudno już orzec czym w istocie owa TVP jest, skoro jej wpływy z reklam przewyższają wpływy mediów komercyjnych i podejmuje działa stricte komercyjne, jak choćby ustanawianie takich przedsięwzięć, jak TVP HD, czy TVP Sport.

 

A nie wiadomo jak to będzie jeszcze z TVP1 HD i TVP2 HD, które docelowo mogą wylądować, tak jak i inne produkty w ofertach płatnych telewizji.

 

@Zbychu51, odliczenia od podatku to ciekawy pomysł, ale obecnie jest tendencja wręcz przeciwna i wszystkie ulgi idą do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być możliwość odliczania abonamentu RTV od podatku Pit/Cit .
A to jest dobry pomysł, ale nie dobrowolnego odliczania, ale by państwo odliczało od podatków np. 0,4 % na media publiczne i dzieliło kasę. Podobnie powinno być z 1% na cele charytatywne (bo większość w ogóle nie odlicza, nie chce się, albo nie umie i nie wie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP nie ma co ogladać (chyba że ktoś lubi mode na sukces,m jak miłość,barwy szczęścia etc) ja tych kanałów wogóle nie oglądałem/nie oglądam i dziwny ten temat....

Nie płaciłem abonamentu i płacił haraczu nie będe.Zakodować i tyle w tym temacie....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP nie ma co ogladać [...] Nie płaciłem abonamentu i płacił haraczu nie będe.Zakodować i tyle w tym temacie....!
Nie ma co oglądać, bo tacy jak Ty nie opłacają abonamentu. I koło się zamyka.

 

Przeniesiono. Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku.

Właśnie oglądałem "Wiadomości " w których była mowa o nie płaceniu przez nas abonamentu RTV , "Abonament płaci tylko 40 % polaków ..." porównywali nas z Niemcami Czechami czy Austrią .

Jeżeli zachciało im się porównywać płatność abonamentu, to przy okazji mogli porównać ramówkę TVP z kanałami: ARD&ZDF\ČT\ORF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zachciało im się porównywać płatność abonamentu, to przy okazji mogli porównać ramówkę TVP z kanałami: ARD&ZDF\ČT\ORF.

Ale kasy coraz mniej i to naprawdę dużo, więc nie liczmy na poprawę. Trzeba coś z tym zrobić. Zamiast abonamentu, niech np. dolicza się do PITu albo 5zł do rachunków za prąd (poza rodzinami biednymi).

 

Prawda jest taka, że ten abonament płacą przede wszystkim ludzie starsi 50+, a tylko znikoma część ludzi młodych. Więc za kilka lat może już nikt nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...