Skocz do zawartości

Plazma i nka!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolega kupil plazme panasonica za 1399 Euro(106 cm) wiec pobieglem do niego ze swoja nka aby zobaczyc jakosc kanalow.

Najpierw podlaczylismy poprzez scart i musze przyznac ze wieloma kanalami (min jedynka ,dwojka) bylem rozczarowany .Wydaje mi sie ze sztuczne podniesienie rozdzielczosci z sygnalu pal na 1366*768) nie wypada najlepiej.Chociaz programy discovery podo´baly mi sie nawet na scarcie.

Potem podlaczylismy nke poprzez kabel hdmi .Jakosc Discovery HD super.

Moje wnioski.Wyleczylem sie na jakis czas z telewizorow z malym i duzym HD(1900*1200).Poczekam az naprawde bedzie wiecej programow w tych rozdzielczosciach.

Robi wrazenie jedynie wielkosc obrazu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jakie to wszystko przewrotne.Sa telewizory HD ,nie ma programow.Media markty i inne podpinaja w sklepach DVD z filmami z HD i ludzie sa oczarowani.Bajka konczy sie po przyjsciu do domu.

W moim starym (8 lat) poczciwym sony mam prawie wszystkie programy jak zyleta.A tak ,pod wplywem reklamy niejeden pozbywa sie takiego telewizora p przechodzi na lcd lub plazme.

Druga rzecz wielkosc pokoju w mieszkaniu ,domu-ilu z nas ma na tyle wielkie pokoje aby z odpowiedniej odleglosci ogladac duza plazme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Jak się ogląda pokazowe filmiki HD z DVD to jest naprawdę świetnie. Jak pierwszy raz podłączyłem zwykły dekoder C+ pod LCD to ogarnęła mnie rozpacz. Potem trochę się podregulowało, kupiło pozłacany scart i jakoś to wygląda. Ale niesmak pozostał. Na moim 3 letnim Sony obraz jest jednak po prostu lepszy. Plazmy i LCD wyprzedzają na chwilę obecną epokę (w Polsce). Jak ktoś chce oglądać np. Cyfrę + (chyba nie opłaca się kupować TV pod jeden kanał), kablówkę, czy naziemną to niech spokojnie kupuje np. Sony, Grundig 100 Hz, 32' i poczeka parę lat aż HD stanie się powszechną rzeczą a nie szumem medialnym i biciem piany. Nie wspomnę, że zostanie mu w kieszeni parę tysięcy złotych :wink: Oczywiście pozostaje jeszcze kupno n-ki, tylko tam też nie wszystkie kanały są "nowej generacji" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz telewizory nie sa przystkosowane do ogladania HD

 

TV to są przystosowane tylko są jeszcze relatywnie bardzo drogie i kanałów HD jest skąpo i też nie tanie (przewidywana dopłata za C+ HD 15 PLN).

Faktycznie, tradycyjne Philipsy też są "zjadliwe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wogole tak moim zdaniem w TV LCD moga sie wypalis pixele czy subpixele i nawet na gwarancji jesli ich bedzie malo to nie wymienia, a plazma sie wypala. Wiec zanim wogole zrobicie uzytek (taki pelny) z tych telewizorow moze sie okazac ze one sa juz pomalu na schylku swojego zywotu. A taki CRT 32 cale panorama nie interesuje mnie kat z jakiego na niego patrze nie interesuja mnie jakies pixele i wiem ze taki TV powinien isc spokojnie z 10 lat a jak sie zepsuje to tak ze go naprawie za 80-100zl a nie bedzie do wyrzucenia tak jak to jest w LCD i plazmach. Mysle tez ze tak po prostu (nie jakis zapaleniec co go takie rzeczy ciesza) naprawde nie zauwazy wiekszej roznicy miedzy CRT a LCD (jesli oglada kanaly HD z jakiejs wiekszej odleglosci) a jesli porowna sobie LCD z CRT (ogladajac programy SD) to tragedia jest i na pewno wiekszy dyskomfort.

 

Krzychu

 

Ps. A roznica w cenie tez robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wswzystko się zgadza co nie zmienia faktu że crt to technologia która ma chyba 70 lat i jest schyłkowa, a płaskie panele to przyszłość nawet jeśli w chwili obecnej nie mogą jeszcze w 100% pokazać co potrafią - ale pokażą szybciej niż myślisz, nawet w Polsce! Różnica w cenie to dziś nie temat bo nonsensem jest kupowanie tv kineskopowego (jeśli takie w ogóle jeszcze są dostępne bo np. w moim mieście stoi kilka sztuk w kącie sklepu :) ). Kupowanie flat panela na siłę nie ma dużego sensu jeśli nasz tv ciągle dobrze działa, kupowanie tv kineskopowego w obecnej chwili nie ma sensu w ogóle. Ja kupiłem lcd bo stary tv mi się zwalił i nie narzekam, odzyskałem ze 30% objętości pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...