Skocz do zawartości

jaki tuner do odbioru dvb-t z AZARTU


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem. Chcę korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej z sieci azart. Gdy się podłącza zwykły dekoder dvb-t to nic nie odbiera. Na stronie mojej spółdzielni znalazłem takie info dot. parametrów odbioru.

 

Multiplex 1 obejmuje kanał K6 VHF 178000 kHz o szerokości pasma 8MHz,

Multiplex 2 obejmuje kanał K12 VHF 226000kHzo szerokości pasma 8MHz

 

Nie wiem jaki mam kupić dekoder, żeby to wszystko działało. U panów ze spółdzielni można kupić jakiś złom przez nich konfigurowany aż za 250 zł a tyle nie mam zamiaru wydać. Na jakimś forum czytałem, że jak się zmieni kraj w ustawieniach dekodera na Rosja to może działać. Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva T65 ma możliwość ręcznego wpisania częstotliwości i zajętości pasma (6/7/8MHz).

 

Tak poza tym, myślę, że wypadało by ich zgłosić do UKE, ponieważ w przypadku telewizji cyfrowej obowiązuje nas już zachodni raster kanałowy, który wynosi 7MHz na VHF-3, a nie 8MHz. Również odbiorniki dvb-t mają mieć domyślnie 7MHz w tym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Na początek witam wszystkich forumowiczów serdecznie, to jest mój pierwszy post na tym forum :D

 

Podepnę się pod temat, bo widzę, że kolega z Zabrza się wypowiadał. Ja mam taki problem u znajomej:

Chciała, żeby jej wyszukać więcej programów i poustawiać (Opticum STB N3). Wybrałem wyszukiwanie kanałów i zonk!

Nie wyszukało nic a tamte usunęło. Kombinowałem tak z godzinę czasu, antena (azart) i euro podpięte ale kanałów zero.

Przywracałem do fabrycznych i nic nie pomaga. Zaraz tam będę szedł, czy przestawienie na 7MHz pomoże?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...