Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Same władze Barclays Premier League raczej nie dopuszczą, żeby z wynikiem przetargu na prawa telewizyjne należało czekać tak długo czekać (a przynajmniej nie na moment przed startem 1. kolejki). Być może utrata w tym sezonie praw jednocześnie do Liga BBVA, Serie A TIM oraz Ligue 1 spowodowana jest oszczędzaniem sił i pieniędzy przez nc+ na ligę angielską. Bo jakby stracili ostatnią, najbardziej dochodową zagraniczną ligę to już naprawdę albo C+ może się pakować albo zmienić kierunek (na taki mniej premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do Premier League zawsze są rozdany kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu, na bliskim wschodzie prawa juz kupił beIN SPORTS przy współpracy z MP&Silva.

Więc proces już się rozpoczął ostatnio na wyniki polskiego przetargu czekaliśmy do marca, myślę że w tym roku będzie podobnie. ;)

Ale skoro MP & Silva to właściciel Eleven a oni współpracują z beIN to dla mnie Canal+ nie ma szans cudem będzie jak obronią Premier League także we Francji gdzie nie mają już kompletnie nic... ;)

Poczekamy zobaczymy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mamy studio po CL, które powinno być robione po każdej kolejce angielskiej czy wcześniej francuskiej, włoskiej czy hiszpańskiej - to jest dobrze opakowane. Wtedy możemy powiedzieć, że mamy wszystko omówione - natomiast zlewka lig poza polską niestety postępowała.

 

Kilka lat temu Laskowski prowadził taki magazyn w poniedziałek o 20 - już nie pamiętam jak się nazywał. Niedawno był Sport+Extra, no a teraz jak nc+ ma samą ligę angielską to opakowania nadal brak....oby konkurencja coś wymusiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalamany, bo co dopiero przedluzylem umowe, tzn. polroku temu. Przede wszystkim dla pilki noznej, weekendowej. Co raz marniejsza oferta. Milanu i AS Romy juz nie obejrze, tak samo jak czolowki hiszpanskiej, czy bogaczy z Francji. Zawisza spadl do 1 ligi. Pozostaje mi ogladac w weekend tylko angielska :-( Ciekawe jak z wypowiedzeniem umowy z powodu okrojenia oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz że do kwietnia będzie wiadomo co z angielska? Też mi się tak umowa kończy i boję się, że będą cyrki jak z innymi ligami i do końca będą przedłużać przetarg..

Nie będzie cyrków bo z BPL ich nigdy nie ma. Anglicy sprzedają prawa sami bez żadnych pośredników i mają bardzo rygorystyczne warunki.

Taki Eleven jaki mamy dziś to nawet nie mógłby wystartować do przetargu o BPL.

Poza tym u angoli w cenie jest dobra i długa współpraca z klientem co daje C+ jakiś tam malutki handicap. Choć bez przesady oczywiście. No i duzo zależy od postawy C+ France która kupowała hurtem dla wszystkich swoich spółek córek [ chyba dobrze to nazwałem :D ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz że do kwietnia będzie wiadomo co z angielska? Też mi się tak umowa kończy i boję się, że będą cyrki jak z innymi ligami i do końca będą przedłużać przetarg..

Nie będzie cyrków bo z BPL ich nigdy nie ma. Anglicy sprzedają prawa sami bez żadnych pośredników i mają bardzo rygorystyczne warunki.

Taki Eleven jaki mamy dziś to nawet nie mógłby wystartować do przetargu o BPL.

Poza tym u angoli w cenie jest dobra i długa współpraca z klientem co daje C+ jakiś tam malutki handicap. Choć bez przesady oczywiście. No i duzo zależy od postawy C+ France która kupowała hurtem dla wszystkich swoich spółek córek [ chyba dobrze to nazwałem :D ]

Co wy sobie ubzduraliście? Canal+ France nie kupuje już od 4 lata praw wspólnie z innymi oddziałami, od dawna kupują osobno wymusiła to konkurencja na każdym z rynków.

A to co wy piszecie to już dawno minęło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nc+ już na ten sezon straciła wszystko istotne, co mogła stracić, i teraz tylko trzeba kilka dni poczekać, co zamierza zrobić "podwórkowa 11" z tymi wszystkimi transmisjami, bo długo przecież na internecie nie będą tego darmowo streamować. W każdym razie albo ich kanały wejdą szybko do paczek nc+, CP i kablówek (w jakiej cenie to już inna sprawa) albo będzie z tego niezła chryja!

 

PS. Premier League kilka miesięcy temu sprzedała prawa do transmisji na trzy sezony brytyjskim telewizjom za...5 mld funtów, czyli 27 mld zł!!! Ciekawe ile trzeba będzie dać za prawa do tych transmisji w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, w ten oto sposób, CP może stać się platformą Premium. To bardzo prawdopodobne. A nam się trafiły czasy w NC+

Ręce opadają. Ciekawi mnie co z tego wyniknie, bo to robione jest dosłownie na kolanie. O co chodzi ? Kto za tym tak naprawdę stoi i do czego dąży ?

To całe Eleven wygląda na zwykłą przykrywkę.

No teraz, to paczka C+ jest zdecydowanie za droga. Do tego łaskę robią, że dadzą 8 kanałów. Tylko czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nc+ już na ten sezon straciła wszystko istotne, co mogła stracić, i teraz tylko trzeba kilka dni poczekać, co zamierza zrobić "podwórkowa 11" z tymi wszystkimi transmisjami, bo długo przecież na internecie nie będą tego darmowo streamować. W każdym razie albo ich kanały wejdą szybko do paczek nc+, CP i kablówek (w jakiej cenie to już inna sprawa) albo będzie z tego niezła chryja!

 

PS. Premier League kilka miesięcy temu sprzedała prawa do transmisji na trzy sezony brytyjskim telewizjom za...5 mld funtów, czyli 27 mld zł!!! Ciekawe ile trzeba będzie dać za prawa do tych transmisji w Polsce?

 

Zaraz wejdzie 11 do nc+ i dostaniemy nie dość, że więcej spotkań to z odświeżonym blokiem komentatorskim, bo nie ukrywam, że francuska była żywiołowo komentowana, a w nc+ czy to francuska czy włoska były komentowane jakby od niechcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze sie robi gdy człowiek naczyta się tyle głupot.:(((

Gostek sie cieszy ze dwie ligi sa pokazywane w koszmarnej jakości w internecie i ze jeśli nie daj boże trafia te kanały do obu platform to "wreszcie " bo nie dość że będzie za to dodatkowo płacił to na dodatek będzie komentarz "odświeżony"

Po prostu szok.

Kliknąłem nie dawno na te 11-mecz ligi Belgijskiej.

Komentator jakis nawet po Polsku poprawnie nie umiał mówić.

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na C+ są spoko komentatorzy.Można się czepiać tego czy owego ale premier league ,La liga ,LM były z reguły komentowane na dobrym poziomie.A Ci co się czepiają te według mnie chyab abonenci CP w większej części.

Eleven dużo brakuje do dobrego poziomu, ale z drugiej strony trzeba dać im szanse,trzeba czasu mozę kogoś pozyskają ciekawego( moze za rok Twarowski,Nahorny :) )

Najlepiej jakby premier league została w nc+ (razem z naszymi komentatorami)do tego LM,nasza kopana i bedzie oki..szkoda mi hiszpańskiej..ale trudno,moze bedzie na nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmac1989

Kliknąłem nie dawno na te 11-mecz ligi Belgijskiej.

Komentator jakis nawet po Polsku poprawnie nie umiał mówić.

Żenada.

 

Bo to Belg, gdybyś nie był takim ignorantem to byś o tym przeczytał w jednym z wielu wątków...

 

To primo, teraz secundo. Jestem fanem Serie A, wielu jest podobnych do mnie, podobnie jest z sympatykami zespołów z Ligue 1. W Canal+ te ligi były traktowane po macoszemu. Zwykli Janusze od Barcelony i Realu byli wniebowzięci, że płacili mało i mieli dostęp do każdego meczu swojej drużyny. Ja tego komfortu nie miałem i musiałem co drugą kolejkę wyszukiwać streamu albo oglądać (jeśli się przyfarciło) Orange Sport VHS. Jeżeli mam nawet dopłacić, to zrobię to, bo chcę oglądać dobrze pokazaną ligę. Ideałem jest Bundesliga na Eurosporcie, 5 meczów w tv, reszta w aplikacji, swego czasu drugie spotkanie leciało też w Discovery Turbo Xtra.

 

Dla mnie osobiście jest jeden minus, strata dobrego komentatora z La Ligi, Rafała Wolskiego. Ciężko będzie go zastąpić. Mam nadzieję, że wynagrodzi mi to, że Milko czy Olbrycht nie będą komentować Serie A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...