Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najwidoczniej kolega z 80 calowym monstrum otrzymal wadliwy egzemplarz mediaboxa, lecz podejrzewam u niego fanatyzm na tym punkcie ale to moja skromna opinia :D , pech to pech reklamuj dekoder moze nie dowala CI kary jak za czasow N , bo dosc glosna ale ukryta byla taka sytuacja ... :) powodzenia

 

 

musisz zmienic w menu na te druga wersje EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz podejrzewam u niego fanatyzm na tym punkcie ale to moja skromna opinia :D

Tobie juz kolego dziękujemy wiemy ze jestes z branzy i zycie oddasz zeby bronic tego mediaszajsu :D ja nie mam w tym zadnego interesu zeby oczerniac sprzęt i wprowadz w blad uzytkownikow chce miec dobry obraz taki jak mialem na pace ale niestety na mediaszajsie jest to niemozliwe,jestem jednym z pierwszych niezadowolonych z tego tunera ale to dopiero poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie jestem z branzy , i nie trzęś spodniami ... i nie chwale mediaboxa, a to ze popadasz w medialna paranoje to Twoj problem i juz , najwidoczniej jestes o niebo wiekszym wymagajacym fanatykiem technologicznym , ja tez jestem wymagajacym na swoj sposob , wiec mysle ze te slowne zaczepki to tak na ochlode sobie darujmy i cieszmy z tego co mamy i WIDZIMY ( pamietaj jednak by nie dac sobie wmowic ze dekoder zepsules TY i zeby NC+ kary CI nie wlepil np w kwocie 400 zl , bo dekoder sprawdzaja technicy itd itd pisma dokumenty itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

jako ze ktoś wspomniał o różnicach pomiędzy box-em a modułem,wiec zasiadłem i sprawdziłem jak to jest...mam tylko 46" i Nbox-a CLRA,do tego moduł CP wpięty do TV...oglądałem HBO2 i rzeczywiście różnice widać,na module obraz wygląda jakby miał mniej szczegółów ,a na nboxie zdecydowanie ostrzej i być może z tego powodu obraz wygląda troch pikselowato siedząc z nosem w tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tę dyskusję i zachodzę w głowę. Miałem pace, który mulił, nie działał w nim dobrze timeshifting, epg itd. Wymieniłem na moduł CI+ używany w TV Sony. Było lepiej, choć z epg też było słabo, podobnie z nagrywaniem czy wolnym przełączaniem kanału. Po zmianie na mediaboxa czuje się jakbym przeskoczył do innego wieku. Co prawda nie pamiętam ostrości obrazu z modułu, czy tym bardziej pace, ale jest ok, a na HD super. Nie wiem co mogę chcieć więcej od dekodera poza tym, żeby przy NET VOD nie zatrzymywał filmów. To jedyny duży fake tego pudła. Oczywiście według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to dorobiliscie teoryjke ze mediaszjs niby ma byc jeszcze ostrzejszy od pace i z tąd pixele ,otóz NIE JEST OSTRZEJSZY jest wrecz przeciwnie jest przymulony i nie ostry z porownaniu z pace, na napisach szczegolnie SD smuży czego nie ma na pace,widze ze nie ma sensu sie naginac ,czekam tylko na jakis test procesora obrazu mediaboxa wtedy z przyjemnoscia porozmawiamy o tym sprzęcie

 

ps.czekam na jakies porownania osob ktore maja oba tunery i podpinaja je pod ten sam tv a nie jakies tam nie pamietam jaki mialem obraz na pace ale mediabox jest suuuper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję nadal abyś wrzucił zdjęcia porównawcze pace i media na tym samym materiale hd. Ja nie widzę żadnego smużenia na napisach a tym bardziej na sd. Może kłaniaja się ustawienia obrazu w telewizorze? Zawsze zmiana urządzenia na wyjściu pociąga za sobą korektę ustawień, bo przecież nie jest tak że na jednych ustawieniach obraz z bluray, dekodera itp. będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, w kolo napisow widac takie smugi i to sie pojawia tez w kolo postaci i osob na kanalch SD ,na kanalach HD tylko przy szybkiej akcji w ruchu mozna to zauwazyc czasami to przechodzi w kratke szachownice pixele jak kto tam zwie , a na pace jest czysciutko

 

moim zdaniem media ma tak wysterowany procek zeby zarzadzal szybko i sprawnie tunerem i braklo im na obraz ale to tylko taka moja teoryjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mediaboxa i jeszcze przez chwile Pace'a. Dekodery podłączone do "monitorka" od Samsunga UE55ES8000 za pomocą hdmi 1.4 Vitalco. Różnice? Żadne. Tu i tu obraz żyleta - nie mówię oczywiście o śmieciach pokroju mango czy innej Polonii 1. Może wszystko jest zależne od modelu? Konwerter też może zrobić różnicę. No i telewizor miałem kalibrowany kolorymetrem przez firmę zajmująca się takimi usługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon
Dobrze, w kolo napisow widac takie smugi i to sie pojawia tez w kolo postaci i osob na kanalch SD ,na kanalach HD tylko przy szybkiej akcji w ruchu mozna to zauwazyc czasami to przechodzi w kratke szachownice pixele jak kto tam zwie , a na pace jest czysciutko

 

fotka z mediaboxa http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36c ... 02bf6.html (powiekszcie fotke),moim zdaniem media ma tak wysterowany procek zeby zarzadzal szybko i sprawnie tunerem i braklo im na obraz ale to tylko taka moja teoryjka

 

weź chłopie w ramach własnej próżności wyszukaj sobie kanały w tv i porównaj np. ArteHD na nboxie i na tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też różnicy też nie widzę, no ale na moim biednym, marnym monitorku 37 cali widocznie nie ma różnicy... ale udostępnianie zdjęć swoich i swojej rodziny całemu światu, to nie jest najlepszy pomysł, ale jak kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

co tu do docierania...wyszukujesz kanaly w tv,masz przeceiz wbudowany tuner sat i porownujesz czyja to wina,anie wklejasz cbeebies ktore ma koszmarna jakosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem wieczór na ustawianiu tv (kolory, balans bieli itp,) . Jest lepiej ale do Pace jakości obrazu brakuje. Na moim 55 cali to widać i trudno z tym dyskutować. Szkoda bo wsztysko inne w tunerze jest super i nawet netvod mi sprawnie chula. Bardzo żałuję że obraz jest gorszy niż na Pace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie po przesiadce z PACE na MB+ liczyl sie aspekt szybkosci ,nie mowie ze nie zalezy mi na " dobrym" obrazie ale tez nie do pomyslenia bylo przelaczanie kanalow HD na PACE i oczekiwanie min 2-4 sekundy zanim pojawi sie obraz ...notoryczny brak informacjei na belce z INFO i informacja i TYLKO albo AŻ dwoch pozycji w dalszym programie na belce INFO... bylem przyzwyczajony juz wczesniej do sprzetu ADB ze swojej sieci kablowej i gdy korzystalem to bylem -jestem zadowolony z tegoz sprzetu , stad moje zadowolenie z MB+ , najwidoczniej nie da sie dogodzic na obu plaszczyznach SZYBKOSC i JAKOSC obrazu skoro JAKOSC obrazu innym rasowym koneserowm nie odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...