Skocz do zawartości
  • 0

Dwa dekodery Dwa tv oraz dwie satelity.


Tokić
 Udostępnij

Pytanie

Witam. mam kilka pytań

 

Czy jest duża różnica w jakości sygnału z anteny 80 cm a 70 cm ? Opłaca się ją wymieniać ? (NC+ patrz)

 

Potrzebuje konwertera który spełni następujące wymagania. Będę posiadał 3 dekodery Peac PVR (2 kable antenowe) + dekoder do multiromu (1 kabel antenowy) + MINI HD= 4 kable antenowe. Chciałbym odbierać i HotBirda i Astrę. Jaki kupić konwerter ??

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1148-konwerter-monoblock-quad-6-maximum-xo-64 wystarczy ??

Na jakiej zasadzie on działa trzeba coś przełączać czy normalnie mam liste z dwóch satek i przeskakuje po kanałach z ASTRY I Hot Birda ?

 

Ostatnia sprawa multirom w nc+ ma wyglądać jak w n więc chciałbym dwa dekodery spiąć po wifi. Stąd pytanie jakie potrzebuje urządzenia ?? Jakieś przykłady ze sklepu hollex ? Oraz jak szybki potrzebny jest do tego net? To ma znaczenie ? Jak to dział ?? Jest awaryjne .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co jak co ale konwerter monoblock działa najlepiej na antenach 80-90cm, na 110-120 - nie działa tak jak trzeba

Czy jest różnica pomiędzy anteną 70 a 80cm to wg mnie jest jeżeli chodzi nam o markowe anteny a nie "blaszaki" z Chin.

Co do multiroomu to niech inni się wypowiedzą - ja nie posiadam to nie będe się wypowiadał na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do tych dekoderów odpada monoblock ztego wzgledu iz ztego co sie orientuje maja ustawione w sterowaniu diseqc hot bird na B a astre na A , a praktycznie kazdy monoblock ma hotbird na A a astra na B więc moze nie pujsc ewentualnie zrób na dwóch quadach np. z inverto black premium do tego antena Famaval SP 30 , zez płaski , i przełącznik diseqc . Po wifi jesli chcesz to podłaczyc to bedzie ruletka z uprawnieniami , dlatego lepszym rozwiazaniem jest switchlub router i kabel UTP 5 E , lub jeszcze co moge doradzić Liveplug . podam ci link do tematu który był na forum : viewtopic.php?f=5&t=15981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co do wifi to jest ruletka w zależnosci od rozmieszczenia dekoderów wobec siebie tu polecam sobie wyszukiwać tematy poprzez google np. czynniki połaczenia dekoderów po wifi czy ogólnie wifi i też druga sprawa też moze sie okazać ze ewentualny wybrany przez ciebie long wifi może być nie kompatybilny z danym dekoderem , a jesli sie już uparłeś na tego monoblocka to szukaj z firmy " Golden Media " bo one wystepuja na rynku niemieckim a własnie tam jest taka odwrotna zamienność portami Astra na A a Hotbird na B , a antene jaką ci wczesniej pisałem " Famaval "SP 30 - 80 cm fajna jakosciowo i dosyć dobry zysk sygnałowy , a co do neta jesli nic nie ciagniesz z niego to spokojnie te 10-15 mb wystrczy zeby sprawnie chodziło , bo wtych dekoderach chodzi głownie o przesył uprawnień z głównego , a co masz dodatkowo w nich czyli tam jakiś serwisy to sa okrojone w swoich mozliwosciach i do ich uruchomienia sprawnego i szybkiego przemiaeszcznia sie po nich tj . pisałem 10-15 mb to juz bedzie smigac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale co to w praktyce oznacza że monoblock jest najpierw z Ana Astrze a z B na Hot Bird ?? Nie ma monoblocków z Hotbird A i Astra B ??

 

Czyli jakie jest najtańsze rozwiązanie by mieć i Astrę i HB ??

 

Ale nie rozumiem czyli jeśli mam internet 25 mb to przez wifi będę mógł korzystać z usług internetowych z poziomu dekodera (główny) ?

Czy istnieje opcja aby to konsola PS3 przesłała do dekodera internet ?? Mam konsolę w tym pokoju i ona posiada wifi ??

Ile mniej więcej kosztuje urządzenie które po wifi prześle mi sygnał do dekodera ?? Jakieś przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale nie rozumiem czyli jeśli mam internet 25 mb to przez wifi będę mógł korzystać z usług internetowych z poziomu dekodera (główny) ?

Czy istnieje opcja aby to konsola PS3 przesłała do dekodera internet ?? Mam konsolę w tym pokoju i ona posiada wifi ??

Ile mniej więcej kosztuje urządzenie które po wifi prześle mi sygnał do dekodera ?? Jakieś przykłady

 

Coś takiego załatwi Ci dowolny router wi-fi byle miał opcje AP Client Mode. Przykład:

http://sklep.satserwis.pl/webpage/instr ... wa500.html

 

Wadą monobloka jest to, że ewentualna awaria pociąga za sobą większe koszta. Musisz kupić nowy monoblok zamiast wymienić np DiSEqC. Tak samo przy wymianie anteny na większą.

Dodatkowo może się okazać, że tak jak w przypadku CP nowy dekoder współpracuję tylko z określonymi DiSEqC.

 

Zalety to łatwy montaż, instalacja i estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...