Skocz do zawartości

Czy zadziała i jaki kabel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

Mam instalację taką jak na poniższym obrazku (antena analogowa + kable (na pomarańczowo)).

http://i47.tinypic.com/15x53s.jpg

Chciałbym podłączyć do pokoju 1 SAT, kabel planuję puścić dookoła budynku (pod dachem) i połączyć go z kablem który jest przy nieużywanej antenie od analoga. Łączna długość od konwertera do drugiego kabla to 15 m + to co jest od tego miejsca do gniazdka. Jak widać łączna długość będzie miała ok 25m. Przy czym po drodze mamy 2 "łączniki" (nie znam fachowej nazwy). Nie wiem czy to ma znaczenie ale będzie to multiroom i z konwertera podwójnego sygnał pójdzie do dwóch dekoderów (właściwie w jednym już jest na parterze, teraz chcę mieć także na piętrze). Proszę mi powiedzieć, jaki kabel najlepiej wybrać aby sygnał był jak najlepszy, czy obejdzie się bez kupowania wzmacniaczy sygnału.

 

Jest też alternatywna wersja (zaznaczona na zielono) mianowicie ściągnięcie listwy przypodłogowej i wywiercenie tam otworu na wylot i połączenie wszystkiego jednym kablem (wyjdzie krócej i bez łączników), jednak wolałbym tak nie robić bo ten kabel szedłby na zewnątrz przez pół ściany, a ten kabel co idzie od anteny jest już ładnie pod ociepleniem. Jeżeli jednak będzie bardzo duża różnica na jakości sygnału będę zmuszony do jej zastosowania.

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale pozwoliłem sobie na korekte rysunku, a na nieść swoją propozycje, analog zanika a już dawno wkroczyło DVB-T, więc jak do tego co wymyśliłeś sobie dołączysz sumator (naziemna + satelita) które połączysz przy antenie naziemnej, zyskasz w pokoju nr 1 oraz 2 sygnał naziemny +satelitarny, ale ważne żeby w jednym z tunerów satelitarnych była wyłączona opcja "zasilanie konwertera" . Do domu wpuszczasz to jednym kablem, a więc dodatkowe koszty to raptem około 15 złotych. Jak będziesz kupować już kabel, nie oszczędzaj, użyj dobrego kabla, np. Triset 113. http://img685.imageshack.us/img685/9138/15x53s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu kabla w pokoju musisz założyć taką puszkę http://www.hollex.pl/akcesoria/gniazda/ ... al-rtv-sat . I wtedy odpowiednio jeden kabel do TV, drugi do tunera SAT. W drugim pokoju jeśli nie masz zamiaru na razie wstawić tunera sat, to możesz normalnie kabel podpiąć to telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...