Skocz do zawartości
  • 0

Co zrobić żeby działała antena satelitarna przez szybę okna?


Piter9265
 Udostępnij

Pytanie

Przepraszam za nowy wątek ale za dużo jest stron żeby podpiąć się pod jakiś stary.

Mój problem jest następujący mieszkam w Niemczech w bloku w którym nie można mieć anteny satelitarnej na zewnątrz i potrzebuje pomocy jak to zrobić żeby odbierać sygnał w domu.Wcześniej mogłem odbierać sygnał z jakiegoś satelity przez stare okno,ale ostatnio wymieniali okna w bloku i teraz nie łapie nic.Zrobiłem sobie taki stojak ze stopy od parasola jak wystawie na parapet za okno to odbieram normalnie,ale przysłali mi pismo że mam zlikwidować antenę :( Proszę o pomoc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W niemczech są jaja z antenami. To nie polska. Ja zmieniłem mieszkanie, tak było prościej.antena stoi na balkonie w środku. Właściciel ma prawo usunąć ci antenę. Oczywiście z anteny mało co zostaje po jego interwencji i do tego dostajesz rachunek za "usługę" kilkaset euro. Co do sygnału z kablówki to jest taka możliwość. Z tym że operator będzie musiał zapłacić ok 200 euro za możliwość przesyłu sygnału z hotbirda. Jak będzie to tylko dla ciebie to zaproponują ci cenę ok 1000 za podłączenie. Można napisać pismo do właściciela budynku i odwołać się do sądu.powinno się udać. Było coś ostatnio w parlamencie europejskim (chyba) o prawie do informacji i anteny satelitarnej. Do czasu wydania wyroku nie wolno ci powiesić anteny bo sąd uzna, że łamiesz prawo. Antena dobrze działa nakryta materiałem. Można też poszukać garażu i na nim powiesić antenę. Do anteny na garażu się nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Znam osobę która zrobiła sobie mały stojak w mieszkaniu przed oknem i jak chce oglądać TV to po prostu otwiera okno.

A może by pozwolili zamontować antenę na dachu, albo chociaż antenę panelową?

 

Co to jest ta antena panelowa? :?

 

Czy przypadkiem nie masz w mieszkaniu gniazda TVK a w nim oprócz sygnału kablówki także sygnału satelitarnego (Astra, Hotbird, Turksat)? Gniazdo ma 4 wyjścia TV, RADIO, DATA i SAT.

 

Mam gniazda z trzema różnymi wtykami: jedna taka jak do dekodera się antenę przykręca,(ale jak dekoder podłącze to zero jakiejś reakcji)drugą mam jak podłącze kablem to wyszukuje mi telewizor niemieckie kanały,a trzecia to nie wiem do czego bo ma takie wejście jak do anteny naziemnej przy telewizorze.Dodam że niedawno robili remont i coś przy tych gniazdkach grzebali i tej wtyczki jak od anteny satelitarnej nie było a teraz jest zamontowana.Ale do czego ona ma służyć :?:

 

 

A gdzie można znaleźć te artykuły które mówią o tym tyle że po niemiecku,nie wiesz może gdzie takowe znaleźć :?: Najlepiej gotowe żebym mógł zanieść i pokazać bo sam mam troszkę problem żeby to tłumaczyć (słaby niemiecki) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz gniazdo z trzema wyjściami to jest to prawdopodobnie TV, RADIO, DATA - do wyjścia DATA podłącza się modem kablowy, ewentualnie dekoder cyfrowej kablówki, który wykorzystuje także kanał zwrotny. W niektórych budynkach podczas modernizacji (wymiany) instalacji TVK na dachu montuje się anteny satelitarne a sygnał z nich poprzez multiswitch sumuje z sygnałem telewizji kablowej i "puszcza" po jednym kablu do mieszkania. W takim przypadku w mieszkaniach są gniazda z czterema wyjściami, które odpowiednie sygnały rozdzielają do właściwych wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...