Skocz do zawartości
  • 0

Proszę o opinie; Topfield TF7700 HSCI v.Humax HDCI2000


Rubicon
 Udostępnij

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
:D Witam.Na dzień dziesiejszy Topfield ma przewagę nad Hymaxem.A to z powodu oprogramowania ,które jest w Topfieldzie dopracowane na polski rynek.Niestety Tpfield jest dużo droższy od Humaxa.Róznica 300zł robi swoje.Humi 1099 zł a Topfield 1399.Narazie wstrzymałbym się z zakupem obu, ponieważ ceny spadają systematycznie.Dochodzi jeszcze koszt zakupu modułu.Dla jednego kanału Sport HD nie warto chyba. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przypominam ze napisałem "z podkreśleniem przyszłych zastosowań HD w polskich platformach;C+ i CP. " :wink:

Zakup planuję dla ; 1 pudelka z dwoma modułami CI zamiast 2, raczej badziewnych tunerów/ CP ,C+/

Być może wstrzymam się do chwili pojawienia się zewnetrznego HDD do Humaxa lub nawej oferrty tunera HD z wbudowanym HDD.

Mam nadzieję że platformy rozwina oferte HD pod wpływem konkurencji N-ki. Dlatego kibicuję N-ce , pomimo kiepskiego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowny adminie, szanując Forum i siebie najpierw czytałem oczywiście. :)

Chodzi mi jednak o tzw. parametry pośrednie, jak; wartość marki, niezawodność sprzętu danego producenta, dostepność serwisu i łatwość upgrade'u. ew. jeden , dwa szczegołowe parametry wyrozniające na korzyść jedną z ofert.

To jak porownanie Mercedesa C i BMW 3. Głosy ekspertów pomagaja w wyborze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 100% na + dla Humaxa przemawia marka - niezawodność to ich domena. Wsparcie techniczne w Polsce zapewnia firma Sensor z siedzibą we Wrocławiu - tu także pełen profesjonalizm - można zawsze liczyć na ich pomoc (ale raczej telefoniczną, bo albo mam niefart, albo na maile nie odpowiadają). Na minus: niestety Humax po wypuszczeniu nie rozwija należycie oprogramowania. Szybko porzucają support. Mimo, że przydałyby się jeszcze pewne poprawki, to cisza w temacie. Dopiero gdy sytuacja zmusza coś tam wypuszczają (tak jak było przy problemach z BBC HD - dopiero jak ujrzały światło dzienne zaczęło się łatanie, co i tak trwało dość długo i ledwo co na MŚ zdążyli).

 

Co do Topfielda - tu ciężej ocenić niezawodność w dłuższym okresie czasu, bo produkty Topfielda u nas na rynku to raczej nowość (w porównaniu z produktami Humaxa, które są u nas od lat i swego czasu cieszyły się ogromną popularnością - jako jedne z pierwszych odbiorników cyfrowych jak na tamte czasy miały ogromne możliwości). Póki co wsparcie, jeśli chodzi o soft jest niezłe - nowa wersja wyszła dwa tygodnie temu, co pewien okres pojawiają się więc update'y dodające nowe możliwości i usuwające zauważone błędy. Jest nawet oficjalne "europejskie" forum dyskusyjne (po niemiecku). Jak będzie tu ze wsparciem pokaże czas - czy na to zainteresowanie własnym produktem i dbałość o klienta nie będzie słomianym zapałem... W każdym razie na chwilę obecną jest nieźle.

 

Decyzja jest trudna, bo sporo kasy wchodzi w grę. Jest wyjście awaryjne - można poczekać na wejście jakiegoś trzeciego mocnego gracza na rynek ;) Na styczeń planowany jest Dreambox DM8000, w drodze też Relook, Lyngbox (ten w planach obecnie na marzec), Arion szykuje też boxa HD, więc w 2007 może być ciekawie, a co najważniejsze ceny będą iść w dół 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowny Adminie,

Dziekuje serdecznie za odpowiedź. O takie wsparcie tematu własnie mi chodziło :) . Odniosłem niezłe wrazenie po telefonie do "Sensora", a i na maile mi odpowiedzieli. Konkretne doradztwo, a nie napędzanie sobie jednostkowej, przypadkowej sprzedaży. To wiąże z firmą klienta o oczekiwaniach wyższych niz tylko niska cena. Są jeszcze tacy :) .

Podpowiedź od nich ,którą uważam za cenną; bodaj w maju ma byc kolejny Humax HD, już z wbudowanym dyskiem .

DreamBox ,z tego co zauwazyłem, jest "dreamem" kazdego "łamacza" :wink: . Czy dla zwykłego, mniej "utalentowanego" posiadacza nowo oczekiwany model był by dobrym wyborem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie Pawle, to ma być nowy model / zapewne w oparciu o technikę 2000-ki/. Cena pewnie jak za każdą nowość ustalona zostanie w górnym pułapie.

Ciekawszym pytaniem wydaje się; czy funkcjonalność, np. menu nowego tunera będzie wyższa niz 2000-ki z podpiętym po USB twardym dyskiem zewnętrznym. A wszak taki jest przez Humaxa obiecywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...