Skocz do zawartości
  • 0

Problem z zezam na Astre


Wilk Marian
 Udostępnij

Pytanie

Witam, czy ktos montował drugi konwerter (zeza) na Astre do anteny polsatowskiej 70 cm? Znalazlem sygnał z HB, jest oki, zablokowałem i wziąłem sie za zeza. I tu problem: plastikowy uchwyt, w którym zamontowałem zeza, chyba musze przerobic, poniewaz ten drugi konwerter tak musze skrecic, ze jest prawie w osi tego na HB i jeszcze trzeba go troche podniesc do góry aby złapał wiązke z Astry. Czy jesli ten z Astry do połowy bedzie zasłaniał konwerter z HB nie osłabi zbytnio sygnału? Może czasza za mała, czy ja cos sknociłem? Pozdrawiam

 

Edycja pitter: poprawiłem błędy ortograficzne, stylistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do montażu drugiego konwertera uzywam taki niemiecki uchwyt plastikowy. Jak sa obok siebie i na dwie srubki przykrecone to nie ma nic, musze jedna odkrecic, wtedy to ramie jest wieksze aż jeden zachodzi na drugi. Jeszcze musze go skierowac pod skosem w gore czaszy, wtedy jest sygnal z Astry.

 

Edycja pitter: poprawiłem błędy.

Czy słyszałeś o czymś takim jak: zdanie, kropka, przecinek? Następne takie niechlujne posty będę kasował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Zakupiłem dekoder Cyfrowego Polsatu. Wcześniej używałem tunera analogowego( HotBIR i Astra) Teraz kabel od Astry został bezużyteczny. Mam pytanie czy wystarczy taki przełącznik:

http://www.allegro.pl/item146951889_prz ... _inne.html

i będzie działało?? Na jakiej zasadzie to działa?? Jeżeli nie ten przełącznik to jaki. I czy muszę to podłączyć na dworze, czy wystarczy w domu przy dekoderze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Wilk Marian

 

Pomanewruj jeszcze, bo mimo wszystko powinien być odstęp (przypominam, że konwerter zezujący nie powinien patrzeć na wprost, a w centrum anteny)

 

@dawidryba

 

Miejsce podłączenia jest zależne od klasy przełącznika - ten lepiej dać w domu, bo nie ma żadnej osłony przed wpływem warunków atmosferycznych. Jest jednak uwaga - nie każdy przełącznik chce z dekoderami CP współpracować - już wielokrotnie poruszaliśmy ten problem na forum - polecam rozejrzeć się za tematami na dotyczącymi współpracy przełączników DiSEqC z dekoderami CP, a co do zakupu - lepiej nabyć go w sklepie i zagwarantować sobie możliwość zwrotu, bo przez Allegro może się nie udać go zwrócić jeśli nie będzie chciał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...