Skocz do zawartości

sygnał telewizyjny na telebimie


yellowmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem adminem strony internetowej poświęconej reklamie na telebimach http://www.telebimy-baza.pl

 

Mam do Państwa pytanie o metodę przesyłania sygnału telewizyjnego na ekran telebimu. Temat jest dość często poruszany na różnych forach poświęcony telewizji a mimo to nie do końca jasne dla wszystkich posiadaczy telebimów jak to zrobić w najbardziej optymalny sposób.

Telebim , generalnie jest dużym monitorem, obraz na telebimie przesyłany jest z komputera typu PC z systemem Linux lub Windows.

99% komputerów podłączonych jest do sieci Internet.

 

Przykładowo mamy taką sytuacje , że w TV emitowany jest mecz Ligi Mistrzów i posiadacz telebimu chciałby go po wykupieniu praw do emisji nadać na telebimie.

Jaką metodą jest najprościej wpuścić sygnał telewizyjny na ekran telebimu ?

- czy lepiej jest to zrobić korzystając ze streamingu ?

- czy może lepiej jest bezpośrednio podłączyć dekoder do komputera telebimu i sygnał bezpośrednio nadawać na ekranie z dekodera ?

 

pozdrawiam

Bartosz Borecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jasne dla wszystkich posiadaczy telebimów jak to zrobić w najbardziej optymalny sposób.

Rozumiem że Pan także należy do grona posiadaczy telebimów i kwestia także nie jest dla Pana do końca jasna ? Bo posiadając serwis poświęcony jakiejś tematyce wypadałoby mieć z tą tematyką jakąś styczność. Nie krytykuję, staram się tylko ustalić o co właściwie Pan pyta i w jakim celu... Bo przyznam, że wydźwięk Pańskiej wiadomości nieco mnie zdziwił (czyli: "prowadzę serwis o telebimach i nie mam pojęcia jak na tych telebimach coś wyświetlić").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dopiero się uczę tego tematu , mimo że z telebimami mam do czynienia od 3 lat. Generalnie próbowałem ostatnio wrzucić bezpośrednią transmisje piłki halowej z naszego miasta na telebim i nawet z technikiem z serwisu oraz technikiem od zapewnienia łącza internetowego był spory problem z uruchomieniem. Wyświetlanie reklam to banał, bo całość działa pod Linuksem na programie LEDstudio . Tylko problem w tym jak to ze sobą połączyć. Ostatnio wysłałem maila z zapytaniem do producenta i czekam właśnie na odpowiedz, to mam nadzieje że ten temat w końcu będzie dla mnie jasny. Przy okazji chcę dopytać ludzi od Audio-Video jak oni to proponują rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem lekko zbić Pana z tropu, panie Bartku (Waldku?, Szymonie?) ale widzę że nie zrozumiał Pan aluzji, że jak się ktoś zabiera za jakiś biznes to trzeba coś niecoś o tym wiedzieć.

 

Proponuję zatrudnić specjalistyczną agencję do reklamy w internecie, ewentualnie samemu się w takiej agencji zatrudnić, bo dotychczasowe próby z tego co widzę nie wypadają najlepiej. Tym samym odkryliśmy już trzy rzeczy, w których nie idzie Panu najlepiej: INTERNET, REKLAMA, TELEBIMY. Acha, niech Pan przypomni jeszcze raz czym się zajmuje ? 8)

 

I proszę się nie przejmować, kto się uczy w końcu się kiedyś nauczy. Ewentualnie, zawsze można zmienić zawód :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...