Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najkorzystniejsza opcja w tej chwili to umowa elastyczna na pakiet Relax-Mix z możliwością downgrade'u do pakietu Familijnego do końca okresu promocyjnego:

-umowa 13 miesięczna, 3 miesiące gratis (1SF+2RX), dekoder SD (Mini bądź Familijny) w udostępnieniu 49zł, dekoder HD/CAM w udostępnieniu 99zł.

Pytałem dzisiaj w punkcie sprzedaży CP i pani powiedziała że jedyna opcja to pakiety na 29 miesięcy.

Na stronie CP nie widzę informacji o promocjach na okres inny niż 29 miesięcy.

Pani powiedziała też że nie ma już dekoderów HD Samsunga i nie będzie, w ofercie CP jest tylko Echostar.

 

Złożyłem wypowiedzenie po 2 latach korzystania z CP pakiet familijny.

Umowa kończy się w połowie grudnia. Zaraz po wysłaniu wypowiedzenia dzwonili konsultanci i pytali dlaczego rezygnuje i czy coś mogą zaoferować ale byłem w delegacji za granicą i nie chciałem z nimi dyskutować.

Moje pytanie to: czy Waszym zdaniem jeśli skontaktował bym się z CP to czy była by szansa przy pozostaniu i przedłużeniu umowy wytargować zmianę dekodera na HD i jakąś ofertę chociaż na kilka miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kirus15 Jeśli w umowie masz wpisane 3 miesiące wypowiedzenia (tak zapewne będzie), to np. jeśli podpisałeś umowę na 29 miesięcy, to wypowiedzenie wysyłasz 3 miesiące wcześniej, w 26 miesiącu trwania umowy. Zrezygnować z umowy od tak raczej nie można, a raczej nie opłaca się, bo wtedy zapewne zapłacisz karę + abonament w wysokości jaki pozostałby ci do zapłacenia w przypadku dokończenia podstawowego okresu umowy.

 

czy po zakonczeniu okresu podstawowego w abo moge przejsc na mini max i zostac tzw.wolnym strzelcem bez umowy ?

Po zakończeniu okresu podstawowego, umowa automatycznie przechodzi w umowę na czas nieokreślony. Możesz wysłać wypowiedzenie i po jakimś czasie zadzwonić do CP i poprosić żeby przysłali ci porozumienie/umowę na pakiet Mini Max. I jeśli dobrze pamiętam, to pakiety: Mini oraz Mini Max nie są dostępne w wersji pre-paid (bez umowy), a trzeba podpisać na nie umowę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejsza opcja w tej chwili to umowa elastyczna na pakiet Relax-Mix z możliwością downgrade'u do pakietu Familijnego do końca okresu promocyjnego:

-umowa 13 miesięczna, 3 miesiące gratis (1SF+2RX), dekoder SD (Mini bądź Familijny) w udostępnieniu 49zł, dekoder HD/CAM w udostępnieniu 99zł.

Pytałem dzisiaj w punkcie sprzedaży CP i pani powiedziała że jedyna opcja to pakiety na 29 miesięcy.

Na stronie CP nie widzę informacji o promocjach na okres inny niż 29 miesięcy.

Pani powiedziała też że nie ma już dekoderów HD Samsunga i nie będzie, w ofercie CP jest tylko Echostar.

Pani wprowadza Cię celowo w błąd. Nie chcę jej usprawiedliwiać, ale trudno też się jej dziwić, bo ma ze sprzedaży pakietu na 29 miesięcy większą prowizję.

Stan faktyczny na dzień dzisiejszy jest taki jak napisałem wyżej, z jedną uwagą: jeśli pytałeś o dekoder z twardym dyskiem - ten rzeczywiście jest tylko dostępny w umowach na 29 miesięcy. Strony CP dla klientów nie przeglądam, jedynie dla dystrybutorów, więc nie wiem jak faktycznie wygląda tam oferta, mogę Ci jedynie powiedzieć że CP w swojej polityce sprzedaży DTH kładzie nacisk na długie umowy.

Jeśli chodzi o dekodery Samsunga HD to jest cały czas możliwość dostania takiego dekodera, problem jest z ich dostępnością w poszczególnych APSach.

 

Moje pytanie to: czy Waszym zdaniem jeśli skontaktował bym się z CP to czy była by szansa przy pozostaniu i przedłużeniu umowy wytargować zmianę dekodera na HD i jakąś ofertę chociaż na kilka miesięcy ?

Prawdopodobnie będą opcje takiej podmiany, podejrzewam, że pojawią się na początku grudnia - na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości. Ciężko też powiedzieć cokolwiek o warunkach na jakich będzie opierała się taka podmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można, można :> Ale trzeba mieć umowę na czas nieokreślony lub zbliżać się do końca okresu podstawowego umowy, bo zapewne dopiero wtedy ktoś otrzyma listownie od CP informacje o zmianie regulaminu i cennika - nie mogą przecież zmienić komuś umowy na czas określony od tak. I jak komuś zostało np. 6 miesięcy do końca okresu podstawowego to ten ktoś w ten sposób poczeka sobie na rozwiązanie umowy, nie 3 miesiące, a 6 :]

[...] więc można wypowiedzieć w trybie natychmiastowym (1 okres rozliczeniowy)

Skoro 1 okres rozliczeniowy (1 miesiąc), to raczej nie w trybie natychmiastowym, bo to by oznaczało, że CP otrzymuje wypowiedzenie i umowy już nie ma - abonament nie musi płacić abonamentu za kolejne miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisss16

 

Umowę można wypowiedzieć bez czekania 3 miesiące

W polsacie zmieniono regulamin i pakiety podrożały więc można wypowiedzieć w trybie natychmiastowym (1 okres rozliczeniowy)

 

Witam,

Mam umowę na czas nieokreślony i chciałbym ją wypowiedzieć w związku ze zmianą regulaminu (i cen). Nowy regulamin wszedł w życie 1 listopada, ja nie dostałem jeszcze z CP żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Czy muszę czekać aż taka informacja dotrze, czy może zadziałać z wyprzedzeniem? Jak będę czekał możliwe że wpadnę w kolejny okres rozliczeniowy...

W umowie znalazłem informację, że CP może informować o zmianach w regulaminie np poprzez ogólnodostępny kanał informacyjny - np. przez swoją stronę w Internecie :read: .

Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć czy tylko informacja otrzymana np. listem poleconym od CP jest dla mnie wiążąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCF nie opowiadaj głupot jak sie nie znasz. Dopóki nie otrzyma sie nowego regulaminu i cennika obowiązuje strary więc nie ma podstaw do rozwiązania umowy. Ewentualnie normalnie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dpiero po otrzymaniu nowych warunków umowy mozna ich nie zakceptować i wypowiedzieć umowe ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można, można :> Ale trzeba mieć umowę na czas nieokreślony lub zbliżać się do końca okresu podstawowego umowy, bo zapewne dopiero wtedy ktoś otrzyma listownie od CP informacje o zmianie regulaminu i cennika - nie mogą przecież zmienić komuś umowy na czas określony od tak. I jak komuś zostało np. 6 miesięcy do końca okresu podstawowego to ten ktoś w ten sposób poczeka sobie na rozwiązanie umowy, nie 3 miesiące, a 6 :]
[...] więc można wypowiedzieć w trybie natychmiastowym (1 okres rozliczeniowy)

Skoro 1 okres rozliczeniowy (1 miesiąc), to raczej nie w trybie natychmiastowym, bo to by oznaczało, że CP otrzymuje wypowiedzenie i umowy już nie ma - abonament nie musi płacić abonamentu za kolejne miesiące.

Bo za kolejne nie musi, wypowiedzenie w takim wypadku skutkuje na koniec zapłaconego okresu, przeciez nie wyłączą w trakcie skoro jest zapłacone do końca, a wiadomo płaci się z góry za dany okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCF nie opowiadaj głupot jak sie nie znasz. Dopóki nie otrzyma sie nowego regulaminu i cennika obowiązuje strary więc nie ma podstaw do rozwiązania umowy. Ewentualnie normalnie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Dpiero po otrzymaniu nowych warunków umowy mozna ich nie zakceptować i wypowiedzieć umowe ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego!

 

Rozumiem w związku z tym, że dopóki nie dostanę nowego cennika i regulaminu nie podniosą mi cen pakietów.

(Wypowiedzenie standardowe - 3 miesięczne już im wysłałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem po raz kolejny punkt sprzedaży CP i miła pani powiedziała że są 2 rodzaje promocji: na 29+6 gratis i 13+3 gratis.

Przy umowie na 13 miesięcy + 3 miesiące nie mogę dostać dekodera HD.

Jeśli to prawda to CP strzela sobie do własnej bramki. Umowa na 29 miesięcy jest delikatnie mówiąc za długa.

Chyba ktoś w CP stwierdził że trzeba dać szanse konkurencji i już odpuszczą w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem 2 razy, powiedziała miła pani że w promocji 13+3 gratis nie może mi sprzedać dekodera HD a tym bardziej dekodera z funkcja nagrywania. Za każdym razem kiedy coś tam pytam uzyskuje inna odpowiedź.

Jeśli bym brał CP to tylko na 13 miesięcy i z dekoderem HD ale coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą dostawcy tv na coś innego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przepraszam, moja pomyłka.

Cały czas chodziło mi o wypożyczenia na okres umowy. Pani powiedziała że po rozwiązaniu umowy odsyła się dekoder do CP.

Wydaje mi się to wygodniejsze bo za miesiąc zostanę z dekoderem Echostar za który zapłaciłem a w sumie do niczego nie będzie mi potrzebny.

Jednak wyraźnie powiedziała że w 13+3 i pakiecie familijnym nie dostępne są dekodery HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości dotyczące umowy z CP.

 

Umowę zawarłem 4.12.2007 roku w promocji 6 miesięcy gratis (kod promocji I4E7) przez telefon na 25 miesięcy. Teraz chciałbym zrezygnować z usług i czy to prawda że jest jakiś przepis mówiący o tym że po 12 miesiącach przy umowie na odległość można wypowiedzieć ją bez konsekwencji. Jak tak to proszę podajcie mi paragraf. Jak nie to kiedy mam wypowiedzieć tą swoją umowę - sory że pytam ale nie jestem biegły w regulaminie CP i w ich zwyczajach (za to jestem biegły w regulaminie n - jak coś to walcie do mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej możliwości i paragrafu.

Umowę możesz rozwiązać wraz z końcem okresu na który ją zawarłeś. Przeczytaj swoją umowe i regulamin, znajdź fragmenty mówiące o tym w jaki sposób możesz rozwiązać umowe, jaki musisz zachować okres wypowiedzenia (1 - 3 miesiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że jest jakiś przepis mówiący o tym że po 12 miesiącach przy umowie na odległość można wypowiedzieć ją bez konsekwencji.

Chyba ci się coś pomyliło, bo jest chyba taki przepis (i raczej nie w samej umowie CP, a w Ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Rozdział 1, Art. 2. 1), ale nie jest to 12 miesięcy, a 10 dni, więc chyba trochę za późno, aby go zastosować w twoim przypadku :] Jedynie pozostaje ci wysłać wypowiedzenie na miesiąc lub 3 miesiące przed końcem okresu podstawowego umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam!!! Poczytaj sobie rozdział drugi, artykuł ósmy i później stwierdzaj co i jak:

Art. 8.

1. Umowa o świadczenie ciągłe lub okresowe może być zawarta na czas oznaczony albo nieoznaczony.

 

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

 

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

 

 

Czyli po roku w umowie nawet na nie wiem ile przechodzi ona na czas nieoznaczony i można wypowiedzieć bez konsekwencji z miesięcznym okresem wypowiedzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl To przeczytaj sobie dokładniej punkt 3 (ważną część podkreśliłem i pogrubiłem) - będzie śmieszniej :mrgreen:

3. Jeżeli czas trwania umowy nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony zastrzegły krótszy termin wypowiedzenia.

bo CP dla swoich umów raczej zastrzega sobie dłuższy czas wypowiedzenia, przeważnie 3 miesiące, powinno być to wpisane w twojej umowie z CP :] Może dopiero po tej zmianie regulaminu z 1 listopada może (ale niekoniecznie) się to zmieni :| Ale wtedy i tak raczej ciebie to nie będzie obowiązywać, bo i tak masz i przez kolejne 13 miesięcy będziesz miał nadal umowę na czas oznaczony.

W dodatku poczytaj sobie dokładniej punkt 2:

2. Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieoznaczony.

Nie ma tu nic o tym, że w ciągu 12 miesięcy można bez konsekwencji rozwiązać umowę, a jedynie jest to, że jeśli umowa zawarta jest na czas dłuższy niż 12 miesięcy, to umowa przechodzi na czas nieoznaczony dopiero po terminie na jaki została podpisana i nie wcześniej. Czytanie ze zrozumieniem się kłania i wtedy nie ma problemu i nie wytykamy komuś, że ktoś nie umie stwierdzić, co i jak :/ I jedna konkretna zasada - zawsze najpierw patrz w umowę, którą podpisałeś, bo to do tej umowy się zobowiązałeś, a dopiero potem w inne przepisy i jeśli się z czymś nie zgadzasz, to wtedy idziesz do UOKiK lub do sądu i oni rozst[beep]ją czy CP stosuje jakieś niedozwolone zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...