Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam umowę na 29 m-cy pakiet mini, która kończy się bodajże 8 sierpnia, miałem ją wypowiedzieć w maju, i to zrobiłem, ale nie ze względu na koniec umowy, ale po to żeby nie płacić dodatkowych kilku złotych w ostatnim miesiącu, to jako powód rezygnacji podałem zmianę ceny pakietu. List wysłałem jeszcze przed długim weekendem majowym, mam nadzieję, że doszedł w terminie. Ale pytanie - co jeśli list nie dotarł? O co chodzi z tym okresem dodatkowym umowy? Nie jestem pewien, ale coś takiego kojarzę w umowie o jakichś 12 miesiącach. Czyli co? Jeśli nie wypowiem umowy podstawowej, to automatycznie przejdzie ona na dodatkowe 12 m-cy z możliwością wypowiedzenia jej dopiero po 9 m-cach? Czy raczej wygląda to tak, że dopóki umowa nie wejdzie w ten okres dodatkowy, to mogę wysłać wypowiedzenie ponownie, i wtedy obowiązuje mnie 3-miesięczny okres wypowiedzenia, umowa się po prostu przedłuży o 1 lub 2 okresy rozliczeniowe, a nie przejdzie w ten okres dodatkowy? Proszę osoby obeznane w temacie o wyjaśnienie mi tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie. Teraz jestem na 12-miesięcznym Okresie Dodatkowym - jest to wynik automatycznego przedłużenia umowy 6 czerwca 2010r. Czyli obecna umowa kończy mi się 6 czerwca 2011r. Rozumiem, że czas wypowiedzenia już minął. Został mi niecały miesiąc do końca umowy i chciałbym wiedzieć jak liczona będzie kara w przypadku zerwania umowy. Wyczytałem, że wynosi 2zł za każdy miesiąc, tylko teraz pytanie ile tych miesięcy mam policzyć. Czy jeden miesiąc, który pozostał, czy może 1 mies. + 12 wirtualnych miesięcy kolejnego Okresu Dodatkowego (o ile taki jest w ogóle przyznawany). I tu się nasuwa drugie pytanie - czy Cyfrowy Polsat może w nieskończoność, co roku przedłużać umowę o kolejny 12-miesięczny Okres Dodatkowy, jeśli nie wypowiem umowy na 3 miesiące przed końcem obecnego Okresu Dodatkowego? Czy ten Okres Dodatkowy jest przyznawany tylko raz i potem po prostu wyłączają sygnał? W tym drugim przypadku po prostu skończy mi się umowa 6 czerwca i tyle, żadnych kar, zrywań umowy itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz moj trzeci post (jeden w temacie o Sagecomie. jeden w ogolnym o odbiornikach) postanowilem napsilac i tu (chyba najoodpowiedniejesze miejsce) :)

sytuacja wyglada tak - mam familjny do 9 czerwca i dekoder Samsunga h370.

chce podpisac umowe na 29 miechow - 10 miesiecy plus 3 pakiety za 37,90 pozniej rezyganacja z tych 3 i dodatkowo 5 za dekoder

Watpliwosci mam co do jakosci tunera Sagecom jednak nie majac wyboru wymyslilem sobie ze:

wezme ten pakiet i dekoder przez infolinie i w razie czego jak sie okaze tak słaby jak niektorzy opisuja - zrezygnuje z niego i nowej umowy w ciagu 10 dni.

i teraz pytanie czy da sie?? dzisiaj po raz drugi gadałaem z gosciem na infolinii - i w sumie malo sie dowiedzialem - jedyne co potrafil powiedziec to to co mozna wyczytac z regulaminu

"W przypadku zawierania Umowy poza lokalem lub na odległość, Klient ma prawo odstąpienia od Umowy bez podawania przyczyny w terminie 10 (dziesięciu) dni od daty zawarcia Umowy, składając osobiście lub listownie w Centrum Obsługi Klienta stosowne oświadczenie na piśmie. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Odstąpienie przez Klienta od Umowy w powyższym trybie wywołuje taki skutek, jakby Umowa nie została zawarta. Prawo do odstąpienia od Umowy zawartej na odległość nie przysługuje w przypadku, gdy rozpoczęto świadczenie Usług przed upływem powyższego terminu."

 

Po moich naleganiach i paru konsultacjach z kims tam wymsylił cos takiego - ze podpisujac umowa na odleglosc ten nowy dekoder do 9 czerwca bedzie dzialal jakims w trybie testowym (czyli rozumiem ze bede mial Familjny i na jedym i na drugim dekoderze??) i ze bedzie mozna zrezygnowac pomimo to ze aktywuja pakiet po podpisaniu umowy. Ma mi napisac to na mailu zebym mial podkladke ale cos czuje ze napisze tak jak mowił ze nic z tego nie bedzie do konca wynikac.

 

Jak to jest naprawde Panowie??? Da sie potestowac przez 10 dni dekoder i w razie czego go zworcic???

 

Drugie pytanie ktore mnie tez nurtuje to czytajac pare postow (np post wyzej) natknalem sie na cos takiego jak automatyczne przedluzenie umowy na 12 miesiecy po skonczeniu danej umowy??? Pan na infolini oczywscie twierdzi ze umowa przechodzi na czas nieokreslony z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb testowy? co to za wynalazek CP? odnośnie rozpoczęcia to jest taki klasyczny przypadek, jeśli przez telefon konsultant zapyta czy wprowadzić zmiany w umowie od razu, to wtedy oznacza to rozpoczęcie świadczenia usługi i od tego nie ma odwołania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak chce od 9 czerwca???? to co wtedy???? po co mi ten dekoder przed tym okresem. odbierał będzie chociaż FTA??

 

Ps. rozmowa numer 3 z konsultantem:

chodzi o nadanie testowe - do końca okresu rozliczeniowego będzie chodził w tym trybie nowy dekoder - w takim przypadku można odstąpić od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki mam sprawę a więc na święta wielkanocne dałem dziadkowi dekoder echostar e 717, który użytkowaliśmy przed zakupem HD 5000. echostar leżał w szafie nie cały rok i po podłączeniu do aniteny u dziadka śmiga FAMILIJNY pakiet, a powinien tylko odbierać fta. i teraz nie wiem czy to pomyłka cp czy też muszę zgłosić żebym tylko nie zapłacił jakiejś kary. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki mam sprawę a więc na święta wielkanocne dałem dziadkowi dekoder echostar e 717, który użytkowaliśmy przed zakupem HD 5000. echostar leżał w szafie nie cały rok i po podłączeniu do aniteny u dziadka śmiga FAMILIJNY pakiet, a powinien tylko odbierać fta. i teraz nie wiem czy to pomyłka cp czy też muszę zgłosić żebym tylko nie zapłacił jakiejś kary. :shock:

 

 

Jaką karę? Jak umowa rozwiązana prawidłowo to po co się "pucować", przyznawać? Ich problem, że sygnału nie wyłączyli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki mam sprawę a więc na święta wielkanocne dałem dziadkowi dekoder echostar e 717, który użytkowaliśmy przed zakupem HD 5000. echostar leżał w szafie nie cały rok i po podłączeniu do aniteny u dziadka śmiga FAMILIJNY pakiet, a powinien tylko odbierać fta. i teraz nie wiem czy to pomyłka cp czy też muszę zgłosić żebym tylko nie zapłacił jakiejś kary. :shock:

Ja mam dalej odkodowany CP , a umowę już dawno zakończyłem . To jest problem CP , jak mają taki bajzel to ich sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Samsunga H370G w prepaidzie, czy jeszcze istnieje możliwość podpisania umowy w starej pakietyzacji?

Mam tu na myśli ten cennik: http://www.cyfrowypolsat.pl/cennik-dla- ... 4-2011.pdf

 

Chodzi o podpisanie umowy na pakiet Familijny 37,90zł oraz dokupowanie pakietów dodatkowych na zasadzie deklaracji (np. Pakiet HD - 20zł).

Czy stare pakiety zostały tylko w prepaidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie nowych "promocji" Polsatu.

Na ile w koncu są te "promocyjne" umowy na 18 na 29 czy na 36 miechów.

W necie stoi że na 29, po czym po wyborze w opcji zamawiam mam tylko 18 albo 36! Co tu jest grane?

 

I drugie pytanie czy przy opcjach dodatkowych extra hd i sport hd, moge je swobodnie modyfikowac w swojej ofercie, tzn. rozumiem że co miesiac moge dodawac albo odejmowac te opcje? Jesli tak to w jaki sposob to robic? Dzwoniąc na infolinie? I w jakim terminie trzeba zglaszac "modyfikacje" tych pakietów.

 

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, w sumie skonczyla mi sie umowa z Cp i mialem przejsc do cyfry ale po przejeciu czesci praw na esktraklase dla Polsatu chce wziac nowa umowe z Polsatu.

 

Tylko tak naprawde nie wiem jak traktowac te oferty ktore sa w necie, w ogole te aktualne oferty sa bardzo malo przejrzyste i pełne haczyków.

 

W sumie wziałbym nawet umowe na 29 miechów przy tej opcji ze 6 miechow za darmo, jest w ogole taka oferta, czy to tylko kolejna zagrywka reklamowa ze strony cp? Pozniej przy tej opcji (po 6 miechach) mam zachowac przynajmniej 1 pakiet dodatkowy.

 

Mam tylko pytanie na ile miechów sa te umowy, czy faktycznie tak jak podają w necie na 29 czy jednak na 36?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Musisz napisać, co konkretnie chcesz mieć. Bo jeśli zależy Ci tylko na 6 miesiącach gratis to musisz wziąć pakiet Familijny HD z obowiązkiem na jeden pakiet dodatkowy. Umowa nie na 29 miesięcy, a na 36. Do tego dekoder HD za 1 zł.

Są też inne możliwości, ale bez pół roku gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisać, co konkretnie chcesz mieć. Bo jeśli zależy Ci tylko na 6 miesiącach gratis to musisz wziąć pakiet Familijny HD z obowiązkiem na jeden pakiet dodatkowy. Umowa nie na 29 miesięcy, a na 36. Do tego dekoder HD za 1 zł.

Są też inne możliwości, ale bez pół roku gratis.

 

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/prom ... tymalny.cp Tam jest napisane o umowie na 29 miesiecy a nie na 36 tak jak piszesz, w tym 6 miesiecy gratis.

Pytanie kto kogo celowo wprowadza w bład?

 

Jest tez napisane ze to oferta dostepna tylko przez internet, wiec chcialem wczoraj ja zamowic, wchodze w opcje zamawiania i pojawia się umowa tylko albo na 18 albo na 36 miesiecy.

 

Wiec tylko pytam czy ktos moze potwierdzic na ile miechow sa w rzeczywistosci te umowy, czyli w tym wypadku wariant optymalny (familijny + minimum jeden dodatkowy pakiet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli wybierzesz wariant optymalny to później musisz przejść na sam dół strony, gdzie do wyboru masz dwa dekodery. Przy jednym jak i drugim masz przycisk "Wybierz i kup", gdy wybierzesz jeden z dekoderów to pojawi Ci się tam podsumowanie i nadal widnieje 29 miesięcy, a nie 36. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...