Skocz do zawartości

Dziwny problem. Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem na antenie 80cm z cyfry 2 dodatkowe konwertery na astre 1 i eutelsat 7e.

I teraz mam kilka dziwnych problemów. Oto one:

-z eutelsata nie moge złapać TRT HD i nie wiem czy na takiej antenie nie ma szans czy nie jest idealnie ustawiona, nie mam też wielu innych kanałów, ale są one kodowane, z niekodowanymi nie ma problemu: śmiga ORTM, RTS1, GTRS, TRT3 - siła 90% i jakość 72%

 

-z hotbirda również nie moge na swoim tunerze(Ariva 200) odebrać kilku kanałów - i to jest bardzo dziwne, bo śmigają mi kanały HD, np. TVP1 HD, TVN HD, supertennis HD, a nie mogę odebrać Dubai Sports 3, JSC Sport Global, TVE international, saudi sports, bahrain international itd. Dość sporo tego jest. Podłączyłem tuner sagemcom dsi87 hd z cyfry i bez problemu odbieram wtedy TVE Int, rai sport i te których nie łapie na arivie, tylko jest problem bo na sagemcomie nie moge mieć własnych kanałów i nie mam saudi sport na przykład :/ Z tego co mogę odebrać siła 90% jakość 76%, z tego co nie siła 40% jakość 10%(czyli tak jak się pojawia zawsze gdy antena jest źle ustawiona)

 

- trzeci problem jest podobny, z astry 1 odbieram kanały HD, np. ZDF HD, ARD HD(brak pikselozy, obraz super), a nie mogę odebrać połowy kanałów, np. Sat.1, Sport 1, Eurosport Germany, Direct 8 itd. Czyli w sumie to nie moge odbierać tego na czym mi najbardziej zależało...

 

Proszę o pomoc co z tym zrobić, dodam że zanim założyłem zezy to z HB odbierałem wszystko na arivie...

Mam w bardzo niedostępnym miejscu antenę i żeby zmienić coś przy konwerterach, muszę zdejmować wszystko i ustawiać od nowa :/

Tu zdjęcia mojej anteny:

http://zapodaj.net/7edf472aebd70.jpg.html

http://zapodaj.net/71f03fa6b6362.jpg.html

http://zapodaj.net/23f73fc17ac3e.jpg.html

 

Jeszcze raz proszę o pomoc w rozwiązaniu tych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jedyna rada,to ustawienie anteny na Hot Birda,a potem obu zezów na antenie zamontowanej w miejscu,gdzie jest możliwość ich regulacji przy jednoczesnym podglądzie miernika i późniejszym ostrożnym /nie dotykając zezów/ montażu całości ponownie w miejscu docelowym,W tym miejscu ustawiasz antenę kierując się tylko maksymalnymi wskazaniami miernika dla Hot Birda.Pamiętaj o starannym ustawieniu skosów w czasie wcześniejszego ustawiania zezów,to ważne.Dla ułatwienia pracy zrób złączkę na kablu za przełącznikiem DiSEqC /w stronę tunera/,aby łatwiej było odłączać i podłączać cały zespół anteny i konwerterów wraz z przełącznikiem.

Problem normalny,są dziwniejsze. :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać wszystkie problemy :) Co do hotbirda tunerowi coś się pomyliło :D Przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko śmiga. Jeśli chodzi o Astrę to wystarczyło delikatnie skierować antenę bardziej w górę i też wszystko śmiga :) I to wszystko bez miernika, po jednej zmianie rozstawu konwerterów :D

Nie mam tylko TRT HD ale obejdę się, nic już nie ruszam :)

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...