Skocz do zawartości

Multiswitch czy konwerter obcina mi niektore kanaly ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co jest w zestawie

 

Antena sat 90

antena dvb-t ( bez wzmacniacza ) pod Wawa odbior idealny

MULTISWITCH OPTICUM OMS 5/6 + KONWERTER QUATTRO

4szt Gniazdo TV-RD-SAT gwiazda - LEGRAND CARIVA

 

nowa instalacja antenowa ( nowy dom )

multi z kowerterem podlaczony wedle oznaczen

 

odbiornik tv cyfrowej N - podstawowy n-box

 

- antena ustawiona wedlug wskaznika z n-boxa

sila 84

jakosc 100

 

czasem sila zejdzie do 80 , jakosc do 98 wiec wydaje mi sie ze ustawic juz lepiej sie nie da

konwerter skrecony ( okolo 6 stopni )

 

 

no i jest klopot z odbiorem niektorych kanalow sat

 

np. polsat hd , tvp2 hd i jeszcze kilka nie dziala

pojawia sie komunikat na ekranie tv ze dekoder jest zle podlaczony albo antena

 

wnioskuje ze jakies czestotliwosci nie przechodza

tu moja laicka wiedza sie konczy .

 

prosze o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A podłączałeś bez przełącznika?

 

Spróbuj, bo to od razu wyjaśni sprawę, bo odpowiadać za to może też LNB.

 

Jaki konkretnie konwerter masz zainstalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A po jaką ... montowaliście konwerter quattro zamiast zastosować zwykłego quada, albo octo (w razie potrzeby)?

 

Konwertery quattro są przeznaczone do instalacji zbiorczych, a nie do indywidualnego użytkowania.

 

Jeśli już będziecie się upierać przy tym konwerterze, to dobrze jest do niego zastosować dobry przełącznik, np. terra:

 

http://www.dipol.com.pl/oferta-tv-tv-sa ... a,4433.htm

 

A jeszcze lepiej zmienić konwerter np. na octo: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/oc ... o-idlp-408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a po taka ... zamontowalem quattro zeby do multiswitcha dodac dvb-t

 

instalacja antenowa-kablowa byla juz kiedys polozona

 

dlatego taka rozbudowa miala racje bytu

 

wiec konwerter quad czy okto nie rozwiazuje problemu

 

P.S gdzies w sieci wyczytalem ze ktos mial podobny problem i rozwiazal go wymieniajac konwerter na firmy MTI - oczywiscie quattro

 

juz go posiadam i jak znajde chwile to jutro wskocze na dach i podmiene z obecny

 

gdzies rowniez wyczytalem ze konwerter w uchwycie powinien byc max-umalnie "odsuniety od anteny , nie mowiac o czywistej sprawie czyli "skosie"

 

podziele sie wynikami zamiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I co, uważasz że inny konwerter niż quattro, przeszkodziłby Ci w zsumowaniu w kabel sygnału z anteny dvb-t? :D

 

Jak dla mnie to kompletny absurd i tylko utrudnianie sobie życia, ale to Twoje pieniądze i Twój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Prosiłem kiedyś o pomoc na tym forum, ale też nikt nie potrafił nic konkretnego poradzić.

Mam opticum oms 9/8 + 2szt quattro+ dekoder N i identyczne objawy jak Pavulon. Po prostu Multiswitch wycina pasmo w przedziale 10.800-11.000 (tak na oko). Najbardziej cierpią programy z transpondera na którym nadawany jest BBC HD.

Obecnie mam tylko z tego transpondera siłę 95% jakość 8-18%. Zimą w ogóle się nie da oglądać nic.

Z innych częstotliwości mam siłę i jakość niemal 95/95 (a często 100/100).

Posiadam antenę triax td 110 i konwertery inverto red, kabel triset 113.

Nawet zabuliłem niezłą kasę instalatorom za ustwienie anteny profesjonalnym miernikiem, opomiarowanie kabli w instalacji itp. Nic nie pomogło.

A wystarczyło, że pożyczyłem sobie jakiś stary zleżakowany kilkuletni multiswitch i ten "słaby transponder" śmigał elegancko.

 

Tak więc podsumowując - MS Opticum tak już ma i możesz go oddać/wyrzucić bo nic z tym nie zrobisz.

 

I co, uważasz że inny konwerter niż quattro, przeszkodziłby Ci w zsumowaniu w kabel sygnału z anteny dvb-t? :D

 

Jak dla mnie to kompletny absurd i tylko utrudnianie sobie życia, ale to Twoje pieniądze i Twój czas.

 

Może nie przeszkodziło, ale ja też mam instalacje opartą na Multiswitchu w domu i uważam, że jest to najbardziej elegancki sposób podziału sygnału. Sygnał z naziemnych (R+TV) poprzez zwrotnicę ląduje w multiswitchu, do tego leci tam sygnał sat z "zeza" i rozprowadzam sobie całość do gniazdek abonenckich w domu (u mnie osiem sztuk). Żadnego kombinowania z diseqc. Prostota instalacji, małe straty sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie siła przy 90cm powinna wynosić 92-93, czasami nawet 96-97 (Invacomy i Inverto) a jakość 100% i nie powinna spadać. U Mnie na Gocławku nBox jakość spada do 97-98 gdy pada deszcz (Triax TD100 + Inverto IDLB40TWNL). Konwertery Opticum = śmietnik!! Tak samo M.Schwiche z tej firmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...