Skocz do zawartości
  • 0

Problem z ustawieniem anteny - Opticum X8 na TNK


kabongo
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Kupilem TNK, mieszkam w Niemczech , niestety nie da rady ustawic odpowiedniej jakosci albo cos robie zle. Myslalem ze intuicja mnie zawodzi i specjalnie kupilem SatFinder, wskazowka jest na 8 w skali do dziesieciu i sygnal tez, niestety na Opticumie przy Instalacja anteny pokazuje ciagle sila: 45 jakosc:10 po prostu juz nie wiem co zrobic.

Instalowalem juz kilkanascie zestawow znajomym, sobie, a teraz taki klops po prostu "no way out".

Jest jakis inny sposob (moze karta musi byc aktywowana wpierw ??).

 

Prosze o pomoc

 

pozdrowienia kab

 

p.s. To juz moj drugi zestaw TNK, poprzednio mialem ten bialy dekoder i musialem wymienic bo pokazywalo sile 90% a jakosc co sekunde skakala na 60% potem 0% i tak w kolko.

Fatum jakies czy co??

Moze LNB ?? Chyba nie bo przy bialym probowalem inny LNB i tak samo "swirowal" na 60% i 0% i tak w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możliwe, że wycelowałeś w złego satelitę. Jak pierwszy raz ustawiałem antenę z satfinderem to też coś podobnego miałem - siła była, jakość nie. Po sprawdzeniu kompasem okazało się, że wycelowałem w Astrę 19.2. Wystarczył lekki ruch anteną w prawo i pojawił się Hot Bird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam juz nie wiem, cokolwiek nie robie to jest sila na 45% a jakosc 10% i ani drgnie.

Jakie jest opoznienie w stosunku do ustawienia a wyswietlenia sily i jakosci ?? Bo na Nrecorder lub tym bialym szlo fajnie ustawic bo czlowiek widzial kazde poruszenie antena.

Co robic ??

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

 

kab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

napisz,Kolego,czy Twoja antena w ogóle kiedykolwiek działała w miejscu,w którym się znajduje.Wiele wskazuje na to,że coś ją zasłania.Sprawdź też punkt po punkcie ustawienia parametrów tunera w jego menu.Jeśli masz możliwość,to przetestuj swój dekoder na innej,już ustawionej antenie,najlepiej w autoryzowanym punkcie,lub u znajomych,ew.pożycz działający dekoder i spróbuj ponownie ustawić swoją antenę.Jeszcze mały test:czy zasłonięcie konwertera powoduje zmiany na paskach sygnału i czy w ogóle satfinder wykazuje jakiekolwiek zmiany przy poruszaniu anteną?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak najbardziej, przez 3 lata mialem Nke wszystkie pakiety. mam antene 80cm, kupilem nawet nowy konwerter itd. Jedynym powodem slabego sygnalu jakosci moze byc tylko to, ze antena musi byc ustawiona co do milimetra.

Przy obracaniu anteny nie ma zadnych zmian sily i jakosci chociaz pare razy sie zmienilo ale nie ma tak jak przy Nrecorderze mialem, ze kazdy ruch powodowal zmiane parametrow.

Tydzien temu mialem bialy ADX z Nki TNK i problem byl ze skaczaca jakoscia raz 0% potem 70% i tak w kolko, wiec wymienilem na Opticuma no i znowu "kaszanka".

Moze aktywacja karty musi byc przeprowadzona zanim ustawi sie antene ? Satfinder wskazywal na 8 w skali 0d 0-10.

Teraz zaslonilem konwerter albo mocno skrecilem antena i poziom sily i jakosci nie drgnal.

 

Dzieki i pozdrawiam kab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moze aktywacja karty musi byc przeprowadzona zanim ustawi sie antene

Na pewno nie.

 

Satfinder wskazywal na 8 w skali 0d 0-10.

Satfinder pokaże coś na skali nawet jak ustawisz nie tego satelitę co trzeba. Poza tym satfindery mają przecież pokrętło do regulacji czułości, więc to żaden dowód, że łapałeś sygnał z HB.

 

Ja satfindera używam, gdy antena już "patrzy" na satelitę (mam jakiś sygnał z HB, odbieram kanały) do osiągnięcia jak najlepszej jakości odbioru.

 

Jak masz takie problemy to wezwij fachowca, szkoda czasu na takie bezowocne próby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to powracamy do możliwości pożyczenia sprawdzonego,działającego dekodera i próby ustawienia anteny przy jego pomocy.Najlepiej przy ustawionym jednym z kanałów FTA.Jeszcze raz dokładnie sprawdź kabel łączący LNB z dekoderem.Nie ma usterek nie do wykrycia. :wink:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tyle, że u mnie na X8 COMBO przy podłączeniu anteny też pisało że, siła sygnału = 45%, a jakość sygnału = 10%, przeskanowałem satelity Hotbird i Astra, zrobiłem aktywacje i wszystko działało, nie wiem dlaczego tuner takie głupie wartości podaje. Przy DVB-T tak samo pisało i też znalazło wszystkie kanały. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...